Bezpečnostní prvky aneb používejte svou vířivku bez obav!

Hydroterapie, kterou poskytují vířivky Marquis, je založena na zásadách dobrého zdraví a wellness. Je tedy přirozené, že bezpečnost patří mezi základní kvality produktů Marquis.

Všechny vířivky, jak ty s nejzákladnějším nastavením, tak i ty s kompletní výbavou, sdílejí několik nejlepších bezpečnostních prvků ve své třídě.

„Tento závazek k bezpečnosti je jedním z důvodů, proč má Marquis tak vynikající pověst po celém světě.“

 

Bezpečnostní prvky krytu vířivky

Na první pohled poznáte, že kryt vířivky chrání akryl vířivky před poškozením UV zářením, odřením, zabraňuje pronikání nečistot do vody a také úniku tepla z vířivky, čímž snižuje náklady na energii. Co je ale nejdůležitější – pomáhá chránit děti a malá domácí zvířata. Vysoce kvalitní potah Marquis DuraCover®  je standardem při nákupu každé nové vířivky a nabízí řadu vestavěných bezpečnostních opatření, včetně stahovacích popruhů, bezpečnostní pojistky na klíč, trojitého zesílení spojovacích prvků zabraňujícího nechtěnému sejmutí krytu, zúženého profilu, který umožňuje rychlý odtok deště a stojaté vody a zabudované podpěry C-kanálu z pozinkované oceli, která odolává poklesu nebo vyboulení.

Pro zvýšení bezpečnosti a pohodlí je možné pořídit originální zvedáky krytu Marquis, které podpoří hmotnost krytu DuraCover a usnadní manévrování s ním. Zvedák krytu je zvláště užitečný pro dospělé s drobnou postavou či pro ty, kteří mohou mít potíže se zvedáním těžších objektů (11 kg a více). K dispozici jsou různé designy pro různé velikosti vířivek nebo instalační scénáře a vybrané zvedáky jsou vybavené hydraulickým tlumičem nárazů pro ještě snadnější manipulaci. Dále je možné u místního prodejce Marquis dokoupit doplňkové popruhy proti větru, které slouží jako další bezpečnostní prvek.

Kryty vířivek Marquis byly testovány tak, aby splňovaly nebo překračovaly bezpečnostní specifikace platné v USA.

„To dokazuje také několik bezpečnostních certifikátů, kterými jsou vířivky držiteli.“

 

Ochranné kryty k vířivkám Marquis

 

Ergonomické bezpečnostní prvky vířivky

Ergonomie odkazuje na fyzickou snadnost použití a pohodlí produktu. Marquis věří, že bezpečnost je důležitým aspektem ergonomie vířivky, včetně možnosti bezpečného vstupu a výstupu z vířivky. S ohledem na to jsou vnitřní schůdky do vířivky Marquis navržené podle specifikací bezpečnostních schodišť (ANSI/APSP/ICC-6). Prostor pro nohy má texturovaný vzor pro neklouzavou trakci a také poskytuje výhody reflexologie chodidla, jakmile se posadíte.

Mezi další ergonomické bezpečnostní prvky patří standardní LED osvětlení pro dobrou viditelnost uvnitř vířivky a volitelné vícebodové LED zvýrazňující osvětlení pro ještě lepší venkovní viditelnost v noci. Horní ovládací panel ovládající pumpy a další nastavení vířivky je otočený směrem dovnitř k uživateli, který na něj nemusí pohlížet hlavou otočenou dolů a tím se zabraňuje namáhání krku nebo ramen.

„Bezpečnost je stejně důležitá, pokud jde o příslušenství obklopující vířivku.“

Marquis je jediná značka vířivek, která nabízí kompletní řadu modulů obklopujících vířivky. Moduly Environments™ jsou vyrobeny z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům a zahrnují vnější schůdky do vířivky a vstupní lavice. Schůdky Environments splňují normy pro stoupání, chod a šířku podle amerického národního stavebního zákona. Nášlapné plochy jsou vyrobené z 1palcové tlusté kompozitní palubky, která si zachovává trakci i za mokra. A jako další bezpečnostní prvek jsou zahrnuty nastavitelné montážní držáky pro zajištění schůdků ke skořepině vířivky nebo k sousednímu modulu. Tato kombinace ergonomického designu a robustní konstrukce nabízí mnohem větší bezpečnost než levné plastové schůdky prodávané jinými značkami vířivek.

 

Ergonomie vířivek Marquis

 

Bezpečnostní funkce sání vířivky

Vířivky Marquis využívají kombinaci bezpečnostních prvků, aby se zabránilo riziku „uvíznutí při sání“. K zachycení sání by došlo, pokud by se vlasy nebo jiné části těla zachytily nebo byly zachyceny sacím výkonem filtračního systému, což by mohlo způsobit zranění nebo riziko utonutí.

Vířivky Marquis se tomuto riziku vyhýbají sdílením sání vysokoprůtokového filtračního systému mezi jedním nebo více bezpečnostními sacími armaturami v prostoru pro nohy v kombinaci s jedním nebo více povrchovými skimmery.

Každá bezpečnostní sací armatura je vybavena bezpečnostním krytem, který zabraňuje zamotání vlasů, a systémem Safety Vacuum Release System (SVRS). Tento systém je doplňková sestava vakuové brzdy připojené ke každé sací armatuře. V nepravděpodobném případě je sací armatura zablokována a SVRS uvolní sání na armatuře zavedením vzduchu do sacího potrubí. To také zabraňuje nadměrnému sání na sousedních armaturách nebo sání skimmeru. Povrchové skimmery byly poctivě testovány, aby se do nich nezachytily dlouhé vlasy.

 

Ochrana proti vcucnutí ve vířivkách Marquis

 

Bezpečnostní funkce teploty vířivky

„Marquis využívá řadu bezpečnostních prvků k zajištění optimální bezpečnosti vybavení a pohodlí při koupání.“

Například řídicí systém vířivky a ohřívač vody jsou integrovány před sáním čerpadla, nikoli za jeho výstupem. Tím je zajištěno, že teplota vody je měřena předtím, než je kinetická tepelná energie zavedena vodním třením při výstupu z čerpadla. Tato hodnota „skutečné teploty“ zabrání přehřátí vody a čerpadla. Kromě toho dva senzory uvnitř sestavy ohřívače monitorují teplotní rozdíl mezi přiváděnou a odváděnou vodou. Pokud je výstupní teplota vody příliš vysoká, řídicí systém vypne ohřívač a čerpadlo, aby se zabránilo poškození zařízení a také aby se ochránil komfort všech přítomných.

Stejný bezpečnostní prvek by se použil v případě, že by byl průtok vody v systému omezen. Řídicí systém by automaticky vypnul ohřívač a čerpadlo namísto toho, aby se pokračovalo v ohřívání vody zachycené uvnitř sestavy ohřívače nebo aby se čerpadlo nechalo dál pracovat až do bodu přehřátí. Pro předejití riziku omezování průtoku, obsahují vířivky Marquis „držáky plátkových ventilů“, jednoduché nástavce, které zabraňují neúmyslnému uzavření plátkových ventilů vlivem gravitace nebo sání.

 

Bezpečnost vody ve vířivkách Marquis

 

Bezpečnostní funkce vody vířivky

Udržování bezpečné kvality vody je charakteristickým znakem vířivek Marquis. Každý model využívá špičkový systém hospodaření s vodou nazvaný ConstantClean™ se SmartClean™ a většina vířivek Marquis nabízí vylepšenou verzi s názvem ConstantClean+™. ConstantClean filtruje celý objem vody ve vířivce v průměru 34krát denně, přičemž běží pouze 2-1/2 hodiny. Automatizované sanitační procesy ConstantClean+ okysličují a dezinfikují vodu, aby neutralizovaly a zničily bakterie a vodní mikroby, pomalu dávkují sanitační prostředek a tím pomáhají udržovat nezávadnou vodu a zároveň spotřebovávat méně chemikálií než jiné značky vířivek.

 

Místní bezpečnostní požadavky

Zakoupením vířivky Marquis získáte přístup k místnímu prodejci Marquis, který je skutečným odborníkem na instalaci vířivky, údržbu a další bezpečnostní aspekty. Před přípravou místa pro vířivku byste měli s prodejcem Marquis a licencovaným elektrikářem probrat místní stavební předpisy a požadavky na elektrické služby, provozuschopnost stávajícího zařízení a podzemních překážek, jako je plyn, voda a telefonní vedení, viditelnost instalace vířivky z domu, ulice a sousedů či bezpečnostní opatření, jako jsou ploty a zámky.

 

Důležité bezpečnostní poznámky

• Nic nenahradí odpovědný dohled dospělé osoby. Děti by nikdy neměly mít přístup do bazénu nebo vířivky bez dozoru. V souladu s dobrými bezpečnostními návyky by dětem nemělo být dovoleno lézt na kryt vířivky nebo manévrovat se zvedacím zařízením krytu. Vždy zkontrolujte, zda je vířivka prázdná, a po použití vířivky zamkněte dětské bezpečnostní zámky krytu. Je také doporučeno mít přístup k vířivce nějakým způsobem chráněný, ideálně za zamčenými dveřmi či brankou, aby bylo zamezeno vstupu malých dětí a zvířat, když nejste přítomní.

• Úplné a přesné bezpečnostní a technické specifikace naleznete v uživatelských příručkách a před instalací se také poraďte s prodejcem Marquis.

• Držáky se doporučují vždy, když mají být ventily v otevřené poloze. Pokud byly držáky odstraněny při instalaci vaší vířivky, vyžádejte si je bezplatně u místního prodejce Marquis.

• Nikdy neuvádějte vířivku do provozu, pokud je kryt sání poškozený nebo chybí. Nikdy nenahrazujte kryt sání za jiný, než je průtok vyznačený na původním krytu sání. Sací kryty ve vířivce jsou dimenzovány tak, aby odpovídaly specifickému průtoku vody vytvářenému čerpadlem. Pokud bude potřeba vyměnit kryt sání nebo čerpadlo, ujistěte se, že průtoky jsou kompatibilní.

• ConstantClean+ obsahuje automatický sanitační systém se dvěma kazetami in-line a ozonátor se vstřikováním Mazzei®. To nenahrazuje potřebu pravidelného testování vody a případné úpravy nutné pro udržení správného chemického složení vody a úrovně dezinfekce.

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *