Filtry ve vířivkách schválené značkou Marquis – čím jsou jedinečné?

Vysoce průtoková filtrace je základním konstrukčním prvkem všech vířivek Marquis. Pro dosažení těch nejlepších výsledků v úpravě vody a pro zajištění co nejméně náročné údržby byly filtry do vířivky testovány na maximální kompatibilitu, spolehlivost i životnost. Používání neznačkových filtrů může vést ke snížení účinnosti vaší vířivky a riskujete také znečištěnou a nezdravou vodu v ní.

 

Vysokoprůtoková filtrace

Filtrace ConstantClean využívá primární vysokoprůtokové čerpadlo o průtoku více než 300 litrů za minutu, a to při nízké rychlosti. Celý objem vody ve vířivce tak zvládne přefiltrovat až 34×, ačkoliv běží pouze dvakrát za den, dohromady přibližně 3 hodiny.

Většina ostatních výrobců vířivek používá oběhové čerpadlo s nízkým průtokem. Takové čerpadlo běží neustále, ale jeho průtok je necelých 30 litrů za minutu. Voda ve vířivce se přefiltruje přibližně 28×. Neznačkové filtry jsou navržené právě pro tyto filtrační systémy a nejsou proto vhodné pro vířivky Marquis s mnohonásobně vyšším průtokem.

 

Vysoce kvalitní, odolné a účinné materiály

Filtry do vířivky značky Marquis používají pouze vysoce kvalitní filtrační média, která mají maximální doporučenou povrchovou plochu. To prodlužuje životnost filtru a zajišťuje také jeho vysoce účinnou filtraci. Pro optimální výkon doporučujeme filtry pravidelně čistit.

Neznačkové filtry používají nekvalitní filtrační média se sníženou povrchovou plochou. Jsou obvykle méně odolné, méně účinné a mají také kratší životnost.

 

Antimikrobiální nátěr

Filtry Marquis jsou ošetřené prvotřídním antimikrobiálním povlakem, který brání vzniku a růstu bakterií ve filtračním médiu. Filtry jiných značek spolehlivou antimikrobiální ochranu často postrádají a vlákna jejich filtrů jsou proto náchylnější k výskytu bakterií.

 

Předfiltrační nástavec Marquis

Jestliže používáte k naplnění vířivky tvrdou vodu, doporučujeme používat předfiltrační nástavec od Marquis. Ten jednoduše umístíte na zahradní hadici a voda, která jím prochází, je následně zbavena usazenin a přebytku vápníku či dalších minerálních látek obsažených v ní.

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *