Nafukovací vířivka a úprava vody. Jak na to?

Úprava vody v nafukovacích vířivkách je o trochu náročnější než úprava vody v akrylových nebo rotačně tvarovaných polyetylenových vířivkách. V čem přesně spočívá?

Požadavky na pečlivější úpravu vody u nafukovací vířivky souvisí už s její samotnou konstrukcí, a to především s materiálem, filtračním systémem a také účelem její využívání. Mnoho majitelů nafukovacích vířivek má problém udržet v nich vodu čistou alespoň dva týdny. Voda je různě zakalená, zapáchá a vnitřní stěny vířivky či termokrytu jsou pokryté slizkým povlakem. Jako řešení volí vylití vody, opláchnutí vířivky a napuštění nové vody. Ale neuplyne ani týden a ty stejné problémy se objeví znovu.

Často se na nás majitelé takových vířivek obrací s žádostí o pomoc. Při koupi jim nikdo neporadil, jak se o vodu v jejich nafukovací vířivce starat. V některých případech od prodejce dostali, v jiných si museli sami koupit nějaké základní prostředky pro péči o vodu. Většinou na bázi chloru, někdy i bezchlorové, problémy s vodou však nezmizely. My se úpravě vody věnujeme už několik let, během kterých jsme také vyzkoušeli všechny dostupné prostředky. V našem showroomu máme hned několik vířivek, které musí být neustále v té nejlepší formě, aby si je zákazníci mohli kdykoliv nezávazně vyzkoušet. Díky tomu máme prostor a možnost každý prostředek pro úpravu vody vyzkoušet.

Podle vlastních zkušeností dosáhnete nejlepších výsledků s použitím bezchlorové chemie určené pro úpravu vody ve vířivkách, ale také bazénech či swim spa. Konkrétně nás nejvíce oslovily produkty SpaBalancer, které poskytují komplexní péči. Jsou opravdu účinné a jejich použití je navíc velmi jednoduché. Pokud přijdete k nám, rádi vám ukážeme, jak vodu ve vaší nafukovací vířivce správně upravovat, aby vám vydržela dlouho zdravá a čistá.

Ve vodě, zvláště pak ve vířivce, se to hemží drobným životem, tedy mikroorganismy, které jsou lidským okem neviditelné. Čím je voda teplejší, tím rychleji se množí. Produkty SpaBalancer mají 4-5x silnější dezinfekční účinek než jiné prostředky pro úpravu vody ve vířivkách. Důležité je ale také to, že zabraňují v potrubí vířivek vzniku biofilmu, který je plný bakterií, tedy nejčastějších příčin problémů s vodou ve vířivce. Pomocí prostředků SpaBalancer lze udržet vodu čistou, zcela bez zápachu a také bez oslizlých stěn nafukovací vířivky.

 

V případě potřeby se s námi můžete poradit na emailu info@welldo.cz nebo volejte 723 703 755.