Nafukovací vířivka a úprava vody. Jak na to?

Úprava vody v nafukovacích vířivkách je o trochu náročnější než úprava vody v akrylových nebo rotačně tvarovaných polyetylenových vířivkách. V čem přesně spočívá?

 

Požadavky na pečlivější úpravu vody u nafukovací vířivky souvisí už s její samotnou konstrukcí, a to především s materiálem, filtračním systémem a také účelem její využívání.

„Mnoho majitelů nafukovacích vířivek má problém udržet
v nich vodu čistou alespoň dva týdny.“

Voda je různě zakalená, zapáchá a vnitřní stěny vířivky či termokrytu jsou pokryté slizkým povlakem. Jako řešení volí vylití vody, opláchnutí vířivky a napuštění nové vody. Ale neuplyne ani týden a ty stejné problémy se objeví znovu.

Často se na nás majitelé takových vířivek obrací s žádostí o pomoc. Při koupi jim nikdo neporadil, jak se o vodu v jejich nafukovací vířivce starat. V některých případech od prodejce dostali, v jiných si museli sami koupit nějaké základní prostředky pro péči o vodu. Většinou na bázi chloru, někdy i bezchlorové, problémy s vodou však nezmizely.

„My se úpravě vody věnujeme už několik let,
během kterých jsme vyzkoušeli všechny dostupné prostředky.“

 

uprava vody v nafukovaci virivce

 

V našem showroomu máme hned několik vířivek, které musí být neustále v té nejlepší formě, aby si je zákazníci mohli kdykoliv nezávazně vyzkoušet. Díky tomu máme prostor a možnost každý prostředek pro úpravu vody vyzkoušet. Podle vlastních zkušeností dosáhnete nejlepších výsledků s použitím bezchlorové chemie určené pro úpravu vody ve vířivkách, ale také bazénech či swim spa.

Úprava vody ve vířivce stojí na 3 základních faktorech: pH, filtrace, cirkulace a dezinfekce vody. Věnovali jsme se tomu v článku: Úprava vody ve vířivce aneb jak často měnit vodu ve vířivce. Také se nám osvědčila tato bezchlorová dezinfekce vody.

Konkrétně nás nejvíce oslovily produkty SpaBalancer, které poskytují komplexní péči. Jsou opravdu účinné a jejich použití je navíc velmi jednoduché

„Pokud přijdete k nám, rádi vám ukážeme, jak vodu
ve vaší nafukovací vířivce správně upravovat,
aby vám vydržela dlouho zdravá a čistá.“

Ve vodě, zvláště pak ve vířivce, se to hemží drobným životem, tedy mikroorganismy, které jsou lidským okem neviditelné. Čím je voda teplejší, tím rychleji se množí. Produkty SpaBalancer mají 4-5x silnější dezinfekční účinek než jiné prostředky pro úpravu vody ve vířivkách.

Důležité je ale také to, že zabraňují v potrubí vířivek vzniku biofilmu, který je plný bakterií, tedy nejčastějších příčin problémů s vodou ve vířivce. Pomocí prostředků SpaBalancer lze udržet vodu čistou, zcela bez zápachu a také bez oslizlých stěn nafukovací vířivky. V případě potřeby se s námi můžete kdykoliv poradit – jsme zde pro vás!

 

KONTAKTUJTE NÁS:
723 703 755 
info@welldo.cz

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.