Swim spa ATV a hubnutí

Ne každému vyhovuje cvičení „na souši“ a někdo nerad cvičí před jinými lidmi. Swim spa ATV nabízí cvičení ve vodě a v soukromí vašeho domova.

 

Převádění touhy v činy

„Podle každoročního průzkumu společnosti Gallup Health and Healthcare více než polovina Američanů tvrdí, že chce zhubnout, ale pouze 22 % mužů a 27 % žen pro to něco skutečně dělá.“

Je to pochopitelné, někdy nám chybí energie, někdy chuť a většinou je problémem nedostatek času. Hektičnost moderního života, každodenní stres z práce či vztahů, domácí práce a další povinnosti, které na nás čekají doma po návratu z práce… Není se čemu divit, že mnohdy sáhneme po něčem rychlém k snědku. Ale dlouhodobá dieta sestavená z jídel bohatých na tuky, cukry a soli si brzy začne vybírat svou daň. Cítíme se apatičtí, bez nálady a chuti cokoliv dělat, trpíme nedostatkem motivace i energie. Zní vám to povědomě?

 

Zvažování nákladů na obezitu

Nízké sebevědomí, snížená pracovní výkonnost, snížené libido, oslabený imunitní systém, cukrovka, prehypertenze (prvotní příznak vysokého krevního tlaku), vysoký krevní tlak a narůstající poplatky za lékařskou péči – to vše jsou varovné signály, kterým je třeba věnovat pozornost. Naštěstí čím dříve provedete změny, tím dříve se můžete začít cítit lépe a zlepšit kvalitu svého života.

„Dokonce si ho můžete o několik let prodloužit!“

Klíčem k úspěchu je najít motivaci, která vám nedovolí to vzdát, a dobrý přístup k sobě samému – netrestejte se a nebuďte na sebe příliš tvrdí. Nesmíte mít pocit, že cvičení musí bolet, protože jinak přece „nefunguje“. Při cvičení ve vodě se budete cítit opravdu dobře a díky tomu pro vás nebude tak těžké udělat z něj svou každodenní rutinu. Přílišná námaha ze začátku nás od cvičení totiž často odradí.

„Cvičení ve vodě ve vašem vlastním swim spa ale bude přesně tak náročné, jak si sami nastavíte.“

hubnutí se swim spa ATV

 

Vodní cvičení na hubnutí

Řada studií z celého světa, napříč různými obory a už po několik desetiletí dokazuje, jak je vodní cvičení užitečné. Například časopis Journal of Exercise Rehabilitation nedávno publikoval studii zaměřenou na dvě skupiny žen ve věku 40 až 60 let. Během 12 týdnů se jedna skupina věnovala vodnímu cvičení po dobu 60 minut třikrát týdně, zatímco druhá skupina se nevěnovala cvičení žádnému. Po skončení porovnali výzkumníci obě skupiny žen, u kterých měřili především:

  • flexibilitu

  • vytrvalost

  • snížení procenta tělesného tuku

Výsledkem studie je „prokazatelný statisticky významný rozdíl“. Ženy věnující se cvičení ve vodě byly mnohem flexibilnější a zlepšila se také jejich vytrvalost. Vykázaly také téměř 3% pokles tělesného tuku, zatímco ženy z druhé skupiny vykazovaly podobně vysoký nárůst tělesného tuku.

„“Lze bez pochybností říct, že plavání a další cvičení ve vodě mají na spalování tuků příznivý činek.“

swim spa ATV aquabike a hubnuti
 

Dodatečné výhody swim spa

Možná si říkáte, že na hubnutí by vám stačil i samotný bazén. Swim spa toho ale nabízí mnohem více. Už samotný pobyt ve vyhřívané vodě totiž zvyšuje tepovou frekvenci a napodobuje tak účinky mírného aerobního cvičení. Krevní cévy se rozšiřují, srdce pumpuje efektivněji, snižuje se krevní tlak, kyslík lépe cirkuluje po těle a toxiny jsou účinněji odstraňovány.

Díky teplu a zvýšené cirkulaci vody dochází k prohřátí svalů a kloubů a ty jsou při cvičení méně zatěžovány a po aktivitě se snadněji regenerují. Hydrostatický tlak způsobený ponořením do ohřáté vody působí jako kompresní oblek, který obklopuje vaše tělo. To pomáhá recirkulaci tekutin nashromážděných v končetinách.

Podle studie z roku 2008 navíc ponoření do teplé vody aktivuje tzv. proteiny tepelného šoku. Tyto molekuly chrání buňky před teplem, chladem a také nízkou hladinou cukru v krvi. Blokují zánětlivou reakci, zlepšují funkci inzulínu a chrání naše tělo před glukózovou intolerancí způsobenou obezitou, což ocení zejména pacienti s diabetem 2. typu.

Výhody swim spa ATV

„Hydromasáž má mnoho výhod pro náš kardiovaskulární systém.“

Studie publikovaná v International Journal of Preventive Medicine sledovala přínosy masáží na krevní tlak u 25 žen s prehypertenzí. Každá z žen absolvovala 10-15 minut dlouhou masáž 3× týdně, celkem 10 sezení. Jejich krevní tlak byl poté porovnán se skupinou 25 jiných žen, které zažívaly stejné relaxační prostředí, ale bez masáže. Výzkumníci zjistili, že „průměrný krevní tlak ve skupině s masáží byl výrazně nižší ve srovnání se skupinou bez masáže“. Ještě působivější je, že po 72 hodinách měla „masážní“ skupina stále významně nižší krevní tlak ve srovnání s druhou skupinou.

Stále váháte, zda je pro vás swim spa to pravé? Mnoho potenciálních zákazníků odradí myšlenky na financování, dopravu, instalaci a celou řadu dalších věcí, se kterými nemají zkušenost. Chápeme, že nákup swim spa je pro vás nejspíš velkou neznámou. My vám rádi odpovíme na jakékoliv vaše dotazy. Společně s vámi najdeme to nejlepší řešení pro vás.

„A nabízíme vám navíc něco, co nikdo jiný v Česku: možnost vyzkoušet si námi nabízené produkty na vlastní kůži, a to v plném provozu.“

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
info@welldo.cz

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.