Hydroterapie a lepší spánek

Klidný spánek je jednou z jednoduchých životních radostí. Bez něj se nám ale život může rychle zkomplikovat.

Ať už kvůli stresu, syndromu neklidných nohou, chronické bolesti nebo nějaké jiné příčině, nespavost pravděpodobně ovlivňuje vaše duševní, emocionální a fyzické zdraví. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí okolo 25-60 % lidí ve Spojených státech spí méně než 7 hodin za noc, což je doporučené minimum. To platí zejména o lidech ve věku 25 až 64 let, mezi menšinami a mezi lidmi žijícími v hustě obydlených oblastech. Některé studie uvádějí, že muži hlásí vyšší míru nespavosti než ženy.

Kromě chronické únavy a podrážděnosti je špatný spánek spojován také s oslabeným imunitním systémem a řadou chronických zdravotních stavů, mezi které patří třeba artritida, deprese, astma, dýchací potíže, cukrovka, srdeční infarkt či ischemické srdeční choroby. Trpět může i pracovní výkon, sociální vztahy a rodinná morálka.

„Je jasné, že jde o vážný problém, který si žádá řešení.“

Výhoda hydroterapie neboli terapie vyhřívanou vodou spočívá v tom, že pomáhá vašemu tělu rekalibrovat se. Pravidelná koupel ve stejný čas večer pomáhá resetovat vaše vnitřní hodiny, navodit přirozenou spánkovou mechaniku těla a podporuje klidnější spánek. Vodoléčba je dokonalou a především zdravou a bezpečnou alternativou k práškům na spaní a jiným metodám, které vám pomáhají usnout. Vždy ale mějte na paměti, že před úpravou léků na předpis nebo jinými výraznějšími změnami byste se měli poradit se svým lékařem.

Přivádí vás syndrom neklidných nohou k šílenství? Podle Nadace Restless Legs Syndrome Foundation mohou účinné strategie zvládání zahrnovat:

„Horké nebo studené koupele, masáže, akupresuru nebo relaxační techniky“. A kombinací těchto strategií je právě hydroterapie.“

Masážní sedadla ve swim spa a vířivkách od Marquis podporují klidný spánek spolu s doplňkovými lázeňskými terapiemi, jako je aromaterapie, chromoterapie a muzikoterapie.“

A co elektronická zařízení? Jednoduchou výhodou swim spa či vířivky je fakt, že voda se špatně snáší s chytrými telefony, tablety a notebooky. Výzkum ukazuje, že digitální obrazovky vyzařují světlo o vlnové délce, která potlačuje spánkový hormon melatonin a nadměrně stimuluje mozek. Cítíme se proto svěží, zatímco bychom se měli naopak cítit ospalí a pomalu se připravovat ke spánku. Vaše hydroterapie se může stát dokonalou záminkou k odložení těchto elektronických pomůcek, setkání s partnerem nebo rodinou a zakončení dne při příjemné relaxaci plné klidu.

Kvalitní spánek je pro nás velmi důležitý a jeho nedostatek negativně ovlivňuje naše zdraví, výkon v práci či ve škole i naše vztahy. Nemusí to tak ale být. Jste připraveni zažít spánkové výhody hydroterapie?

Napište nám

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat telefonicky na 723 703 755 nebo přes formulář níže.

Nezapomeňte že si můžete všechny produkty u nás reálně vyzkoušet. Těšíme se na Vás.