Jak čistit kartušový filtr u vířivky?

K udržení čisté a zdravé vody ve vířivce, swim spa nebo bazénu nestačí pouze správná úprava vody. Velmi důležité je také pravidelné a dostatečné čištění filtrů. Jak na ně?

 

Aby byly filtry do vířivky funkční, je nutné, aby byly čisté a měly nepoškozenou filtrační tkaninu. Během prvních 14 dnů od pořízení vířivky, swim spa nebo bazénu je velmi důležité filtry čistit alespoň 2x týdně. Poté je čistěte podle potřeby, nejméně však co 14 dní. Pokud to jde, pořiďte si filtry náhradní a používejte je střídavě.

 

Jak čistit filtr do vířivky?

1. Filtr určený na čištění vložte do vhodné nádoby. Máte-li náhradní filtr do vířivky, vložte jej do vířivky.

2. Do nádoby s filtrem nalijte 10 litrů vody a přidejte 100 ml přípravku SpaBalancer Filter Clean. Filtr nechte ve směsi namočený 24 hodin. Filtr do vířivky by měl ve vodě být zcela ponořený.

„Pokud to není možné, musíte jej po 12 hodinách obrátit,
aby se důkladně vyčistil ze všech stran.“

sprcha_na_cisteni_filtru

3. Po 24 hodinách vyndejte filtr z čisticího roztoku a důkladně ho pod tekoucí vodou opláchněte. Tím předejdete vytvoření pěny ve vířivce způsobeného zbytky po čisticích látkách. Použít můžete také speciální sprchu na čištění filtrů, která je vyrobena z masivního a pevného hliníku a který vám spolehlivě pomůže filtry vyčistit.

4. (volitelné) Pokud chcete filtry vyčistit opravdu důkladně, přidejte do 10 litrů vody 25 ml Ultrashocku a nechte je v této směsi namočený přes noc. Filtry do vířivky je i po tomto úkonu nutné důkladně opláchnout pod tekoucí vodou. Přípravek Ultraschock zajistí 100% vydezinfikování filtrů.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit! Rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem.

 

KONTAKTUJTE NÁS:
723 703 755 
info@welldo.cz

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.