Jaký je rozdíl mezi swim spa a klasickým bazénem?

Hydromasážní swim spa, které využijete během celého roku, nebo klasický venkovní bazén? Pojďme si na toto téma pořádně posvítit a zjistit, které z těchto zařízení je pro vás vhodnější.

 

Využitelnost swim spa vs běžného bazénu

Vzhledem k našim podmínkám se běžné bazény dají využít jen pár měsíců v roce. Pokud bychom spočítali dny, po dobu kterých jsme klasický bazén využili, dohromady by to nejspíš nebyl ani jeden celý měsíc. O něco déle lze využívat zastřešené bazény.

„Oproti swim spa, které je možné používat
bez problémů po celý rok, je to ale stále méně.“

 

Swim spa vs zastřešený vyhřívaný bazén

Co se týče zastřešených venkovních bazénů s vyhříváním či vytápěním, tyto modely lze využívat podstatněji déle než klasické varianty. I tak se dá ale hovořit zhruba o 4 až 5 měsících.

A vezmeme-li si jako příklad do země zapuštěný bazén určený k plavání, tedy s přibližnou délkou 6 metrů, případně i s protiproudem, a přidáme k němu zastřešení, jeho cena je poměrně značná.

Oproti tomu swim spa má již zabudovaný kvalitní termokryt, je dokonale izolovaný a s úsporným vyhříváním, takže jej lze pohodlně využívat každý den v roce.

 

Co všechno má vliv na cenu bazénu?

V případě, že se rozhodneme pro laminátové bazény, moderní bazény keramické, či dokonce nerezové, pořizovací náklady bazénu ještě více porostou. Cenový rozdíl mezi laminátovým a keramickým bazénem je poměrně malý, nerezové bazény se však řadí k nejdražším. K ceně bazénu musíme ale také přičíst náklady na technologii potřebnou pro základní funkce bazénu.

 

co ovlivnuje cenu bazenu

 

Zapomínat byste neměli ani na náklady za zemní a výkopové práce, potřebnou úpravu okolního terénu, základní desku pod bazén či na jeho tepelnou izolaci. Pro větší pohodlí a komfort je potřeba vyhřívání, buď pomocí tepelného čerpadla či jiného zdroje energie. Dále také automatická regulace pH vody, automatické dávkování a kontrola správného množství dezinfekce, automatické čištění dna bazénu, případně bazénový vysavač, osvětlení, ozvučení a mnoho dalšího.

„Jakmile sečteme tohle všechno dohromady,
dostaneme se až na částku okolo 800 000 Kč.“

A to jsme ještě nepočítali provozní náklady! Měsíční náklady na provoz bazénu zahrnují stočné a vodné, chemii pro údržbu čisté a zdravé vody v bazénu, energii pro cirkulaci, filtraci, vysávání či ohřev bazénu… Ne vždy se celkové náklady na bazén vyrovnají tomu, jak často ho využíváte.

 

Swim spa – masážní vířivé bazény s regulací protiproudu

Většina lidí předpokládá, že swim spa je něco drahého. To však záleží na úhlu pohledu. Pokud si na zahradu chcete pořídit menší zapuštěný bazén se základním zastřešením a bez dalšího příslušenství, pak ano, swim spa vás vyjde dráž.

Pokud ale chcete mít laminátový, keramický či nerezový bazén, zastřešený, vyhřívaný a s potřebnými automatikami, pak jeho cena, životnost, nároky na údržbu, využitelnost a výše pravidelných měsíčních nákladů jsou na tom podstatně hůře než u swim spa.

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

2 Komentáře

 1. Sanja

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat ohledně bazénu swim spa. Je někde možné spočítat na jakou částku měsíční vychází náklady swim, pokud bych chtěla mít stálou teplotu během roku 30 C.
  A jak se to řeší, pokud je venku v létě přes 35C, udrží stálou teplotu swim?
  Dále se chci zeptat technologie, která se stará o vodu údržba je zabudována v zemi vedle swim v nějaké šachtě , tam je asi i čerpadlo kterým se to vytápí jsou varianty i třeba mít slanou vodu?
  A co se týká bazénového vysavače? Je k tomu potřeba aby se na dně neusazovala špína?
  Děkuji moc za odpovědi na email.
  Běhunková

  Odpovědět
  • Andrej

   Hezký den p. Běhunková.

   Děkuji za projevení zájmu o kvalitní Swim spa – celoroční bazén.

   Prosím pošlete mi Vaše telefonní číslo rád Vám odpovím na všechny dotazy + půdorys/foto prostoru kam bazén plánujete umístit.

   Máte-li zvolený rozpočet od do prosím napište mi také plánovaný rozpočet, preferované rozměry.

   Smyslem mé práce není samotný prodej, ale hledání nejvhodnějšího řešení pro Vás a Vaše následná dlouhodobá spokojenost s výběrem a užíváním vybraných wellness zařízení, celoročního bazénu.

   Swim Spa Vám musí „sednout“ po každé stránce. Pokud ne, budete jej jen vlastnit, ale nebudete se do bazénu každý den těšit a užívat si jej.

   Záleží na mnoha parametrech, které na první pohled není vidět.

   Zvem Vás k osobnímu setkání, při kterém si můžete naše produkty reálně vyzkoušet v plném provozu.

   Při osobní návštěvě si projdeme veškeré technické detaily i ceník a můžete si naše Swim spa, vířivky a sauny také reálně vyzkoušet.

   Při výběru Swim spa jsou kromě technických věcí nejdůležitější dvě věci:

   1. Ergonomie bazénu a ní vyplývající pohodlí při plavání, komfort sezení a výkonný protiproudu a hydromasáž. Výběr a zkoušení je možné jen když je v bazénu voda – to je úplně jiný pocit sezení, ležení, plavání a sportování než za sucha. Pohled na prázdné Swim spa vám nedá téměř žádnou informaci o reálném užívání.

   2. Materiál, ze kterého je bazén vyroben, zpracování a tvar schodiště, protiskluz podlahy, celková výška/hloubka vody jsou dalším parametrem, který je pro Vaši následnou spokojenost velmi důležitý.

   Proto je nejlepším řešením při výběru vyzkoušet si Swim Spa v reálném provozu. Takto získané pocity nic nenahradí, ani ta nejlepší doporučení.

   U nás máte možnost si nezávazně a zdarma vyzkoušet Swim Spa, vířivky a sauny v naprostém soukromí a bezpečí.

   Termín si rezervujte ideální týden předem na 723 703 755

   Cena Swim Spa od nás vždy obsahuje bazén v příslušné výbavě, termokryt, dopravu, instalaci, napuštění vodou z Vašeho zdroje, uvedení do provozu, zaškolení k obsluze, zaškolení k péči o vodu, technickou podporu po celou dobu provozu, trvalou dostupnost doplňků, trvalou dostupnost náhradních dílů, záruční servis.

   Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *