Speciální filtr do vířivky, který vydrží roky a náplň vyperete v pračce

Nahraďte běžný kartušový filtr za speciální filtr do vířivky, který vám hravě vyčistí vodu ve vířivce, swim spa i v menších bazénech. Multifunkční mikrofiltrační náplň snadno vyperete v pračce a snížíte tak starosti s čištěním filtrů a spotřebu chemie na minimum.

 

Speciální filtr do vířivky

Má tvar válce, jehož spodní část je vybavena vyměnitelným závitem nebo jen otvorem v závislosti na typu filtrace dané vířivky. Spodní třetina délky má po celém obvodu plnou stěnu, horní dvě třetiny a víko jsou perforovány. Ve středu válce je umístěna perforovaná sací tryska, jejíž výška sahá do dvou třetin válce. Její spodní část má plnou pevnou stěnu a vymezuje prostor pro odkalovač. V této úrovni je také po celém obvodu filtru mřížka odkalovače, která odděluje odkalovací prostor od filtračního média.

 

Jak funguje tento filtr do vířivky?

Díky perforované konstrukci filtru a středové sací trysce je voda nasávána čerpadlem venkovní vířivky všemi směry přes mikrofiltrační médium. Toto filtrační médium odfiltruje nečistoty již od 3 mikronů, což je násobně více než zvládnou běžné kartušové filtry.

 

filtry do vířivky

 

Výhody filtru

 • Dokonale odfiltruje veškeré nečistoty velikosti od 3 mikronů, což je 10násobně účinnější než běžný kartušový filtr do vířivky nebo písková filtrace. Hravě si poradí s odfiltrováním tuků, olejů, biologických nečistot, močovinou, s antiperspiranty a všemi pouhým okem neviditelnými částicemi.

   

  • Tyto jedinečné filtry do vířivky vám zajistí úsporu peněz, vody, chemických prostředků a hlavně času, který jste věnovali čištění běžných filtrů (úspora je min. 40L vody a 25 minut času na každotýdenní čištění 2ks běžných kartušových filtrů).

   

  • Čištění je opravdu jednoduché. Filtr vyjmete z vířivky, filtrační médium jednoduše vyjmete z filtračního válce a operete v pračce jednou za týden, a to bez pracího prostředku na rychlém cca 15min. programu při teplotě 30°C. Následně necháte médium volně vyschnout a opět jej použijete.

   

  • Máte problém se železem či manganem ve vodě? S tím si toto účinné filtrační médium hravě poradí a nemusíte použít žádnou chemii.

   

  • filtr do vířivky v součinnosti s bezchlorovou dezinfekcí KYROL TC a ostatními produkty bezchlorové chemie zajistí čistou a zdravou vodu ve vířivce či bazénu.

   

  • Životnost konstrukce filtru je odhadována díky jejich robustnosti po mnoho let. Životnost filtračního média je 1 rok.

   

  • Oproti běžným kartušovým filtrům garantuje speciální filtr vysoký průtok vody. Díky tomu se čerpadla méně namáhají, a tak můžete maximálně využívat jejich hydroterapeutického výkonu. Běžné kartušové filtry se snadno zanesou vodním kamenem či kalem, což sníží jejich průchodnost, a to způsobuje snížení výkonu a občas dokonce poruchy čerpadel. Pokud nebude průtok vody přes filtry dostatečný, může se vám na displeji zobrazit „vířivka chyba E90„.

   

  • Větší nečistoty a sediment se zachytí ve spodní části filtru díky integrovanému odkalovači. To způsobuje minimálně nebo žádné znečištění vody při vyjímání filtru. Kartušové filtry běžně zanechávají mnoho nečistot, které se z nich odplaví při vyjímání z vody.

   

  • Konstrukce filtru do vířivky i filtrační médium jsou plně recyklovatelné. S recyklací kartušových filtrů může být problém, protože jsou zde napevno spojeny dva rozličné materiály – filtrační tkanina a plast. Životnost těchto filtrů je maximálně 1 rok.

   

  filtr do vířivky

   

  Porovnání nákladů speciálního filtru do vířivky oproti běžnému kartušovému filtru

  Životnost tohto filtru je prakticky neomezená, ale abychom reálně viděli příklad nákladů a úspor, počítejme střední dobu životnosti našich vířivek, což je 15 let.

   

  1. Speciální filtr do vířivky:

  Cena filtru je 2 490,- Kč životnost 15 a více let

  Cena filtračního média je 749,- Kč životnost 1 rok

  Náklady na 15 let: 2 490,- Kč + (749,- Kč x 15) = 13 725,- Kč

   

  2. Běžný kartušový filtr do vířivky:

  Cena filtru je 1 200,- Kč – životnost 1 rok

  Náklady na 15 let: 1 200,- Kč x 15 = 18 000,- Kč

   

  Z toho vyplývá, že úspora na 15leté období při používání tohto filtrů je 4 275,- Kč, a tedy 285,- Kč/rok na jeden filtr. Pokud máte ve vířivce 2 filtry, je to úspora cca 570,- Kč ročně.

   

  To je ovšem jen primární úspora na nákupu filtrů. Sekundárně však ušetříte na spotřebě vody při čištění filtrů a snížíte také spotřebu chemických látek na čištění běžných filtrů a na úpravu vody ve vířivce. Ten největší přínos je ovšem nesmírný komfort. Už žádné čištění filtrů proudem vody, nemluvě o tom, pokud jste to dělali v zimě venku. Tento filtr do vířivky jednoduše vyjmete, otevřete a vyjmete kuličky, které dáte do pračky.

   

   

  Filtr do vířivky

   

  filtr do vířivky

   

  filtr do vířivky

   

   

  Tyto speciální filtry do vířivky používáme na všech vířivkách na našem testovacím wellness centru. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat na 723 703 755 a díky mnohaletým zkušenostem vám rádi poradíme nejen s úpravou vody ve vířivce.

   

   

  TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

  35 Komentáře

   • Andrej

    Hezký den,

    Speciální filtr a jeho filtrační médium je cca 10X účinnější než klasický vířivkový filtr.

    Pro správné objednání filtrační nádoby nám napište na lukas @ welldo . cz, jakou máte vířivku, a pošlete fotku s rozměrem
    filtru a případně fotku závitu.

    Děkujeme

    Odpovědět
   • Bohuslav Plachý

    Dobrý den, nikde nevidím ani nečtu jak se připevňuje, šroubuje, zda má vnitřní závit, či vnější a jaký rozměr, průměr, vůbec celkové rozměry koše na kuličky.. Konkrétně mi jde o případné použití ve vířivce Brixi, od fy ALBIXON

    Odpovědět
  1. Vlado

   Dobrý den, Váš filtr mám sice krátce, asi 3 týdny, ale už první zkušenosti jsou oproti kartušovým filtrům vynikající. Asi dokáže sbírat menší nečistoty! A čištění je oproti starému filtru neskutečné. Zatímco starý filtr se čistil velmi pracně a zatím je třeba založit filtr druhý nebo se musel odmočit v čističi, tento Váš je suprový v tom, že vatové kuličky vysypu do pračky kde za půl hodinu jsou připraveny k dalšímu použití !
   Jsem rád, že jsem vás objeví na internetu a že jsem s objednáním vašeho fitra udělal velmi dobře!

   Přeji hodně úspěchů Vlado

   Odpovědět
  2. Tománková Marcela

   Dobrý den,
   mám pěnovou vířivku NetSpa Vita Pěnová vířivka 111210 je vhodný tento filtr i na tento typ vířivek.
   Děkuji

   Odpovědět
   • Andrej

    Hezký den,

    na pěnovou vířivku lze vyrobit filtr na míru. Napište nám však konkrétní dotaz na info@welldo.cz i s přesným typem vířivky (případně web odkazem), ideálně také s web odkazem na filtr, který aktuálně používáte abychom věděli jeho technické specifikace.

    Odpovědět
  3. Martin Vlček

   Zdravím, lze použít do vířivky typu Wellis od Mountfieldu. Děkuji Vlček

   Odpovědět
  4. Petr Navara

   Mame virivku Caretta a chtel bych vas filtr. Ve vode mam magnesium.
   Jde o vhodne reseni?

   Odpovědět
   • Andrej

    Hezký den,

    Nemám zkušenosti s magnesiem ve vodě, ale filtrační médium vyfiltruje vše od 3 mikronů, nic efektivnějšího nemáme a ani neznám.

    Jaký konkrétní problém vám to s vodou dělá?

    PS: díval jsem se na vířivku, kterou máte, ale nevidím jakou používá filtraci, tedy ani ani jaký filtr máte. Pošlete mi případně i odkaz na filtr, který aktuálně používáte.

    Odpovědět
  5. Pavel Hermann

   Dobrý den.
   Jaký vhodný filtr je třeba pořídit do SwimSpa Marquis ATV 14 sport.Děkuji Hermann

   Odpovědět
  6. Miroslav Šmatolán

   Dobrý den, lze použít filtr pro vířivku Intex PureSpa™ SC-WF20.

   Odpovědět
    • Davídek

     A to nejde to filtracní medium dát do stávající nádoby co je součástí viřivky pure spa to se musí koupit nový Royal filtr do nafukovací vířivky 145x152mm

     Odpovědět
  7. Pavel Pelisek

   Do nafukovací vířivky se dá vás filtr také použít?

   Odpovědět
  8. Loubal Milan

   Dobrý den,mám vířivku BELATRIX MONTANA 130
   kartušoví filtr má vnitřní šroubení.Bude se hodit filtr do vířivky.Milan

   Odpovědět
  9. Emanuel Vambera

   Dobrý den,
   mám nafukovací vířivku LAY-Z-SPA (Bestway) s filtrem na papírovou kartuši. Který z těchto vašich filtrů bych si měl zakoupit?
   Děkuji

   Odpovědět
  10. Taťána

   Dobrý den, máme nafukovací vířivku Intex Pure Spa. Dá se použít váš filtr? Děkuji.

   Odpovědět
  11. Jaroslav

   Dobrý den, mám naf.vířivku LAY-Z-SPA Maldives. Který filtr mám koupit?

   Odpovědět

  Přidat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *