Úleva od bolesti bez léků

Když nás něco bolí, většinou hned sáhneme po prášku. Z krátkodobého hlediska nám léky přinesou úlevu, z toho dlouhodobého ale mohou způsobit ještě více potíží.

Podle American Society of Addiction Medicine je předávkování léky hlavní příčinou náhodných úmrtí ve Spojených státech. Jen v roce 2016 souviselo více než 20 000 úmrtí s předávkováním léky proti bolesti na předpis. Nepochybně jde o složitou problematiku. Je však logické, že chronická bolest a únava (fyzická i duševní) jsou kořenem tohoto vážného problému.

Vždy se poraďte se svým lékařem o vhodných lécích na předpis pro svůj zdravotní problém, zejména jde-li o léky proti bolesti.

 

„Hydroterapie ve vířivce je ale nefarmakologická a může tak fungovat jako skvělý prostředek pro úlevu od bolesti, pokud se lékům chcete vyhnout.“

 

Jestliže je jejich užívání ve vašem případě nezbytné, hydroterapie funguje skvěle také jako doplněk takové léčby.

V roce 2016 zveřejnilo Centers for Disease Control and Prevention 12 pokynů pro odborníky na léčbu bolesti. První doporučení znělo:

 

„U chronické bolesti je preferována nefarmakologická léčba a neopioidní farmakologická léčba. Pokud se používají opioidy, měly by být kombinovány s nefarmakologickou terapií… podle potřeby.“

 

Vodoléčba je jen jednou z různých možností léčby, je to ovšem výhodná léčebná strategie, která ulevuje od bolesti a lze ji využít také například při usnadnění cvičení. V článku nazvaném Non-pharmacologic Management of Pain uvedeném v časopise The Journal of the American Osteopathic Association se uvádí:

 

„Bylo zjištěno, že povrchové teplo… pomáhá zmírňovat bolest a snižuje místní svalové křeče. Mělo by být používáno… k usnadnění aktivního cvičebního programu.“

 

Díky hydroterapii může být cvičení méně bolestivé. Zkombinování teplovodní terapie s cvičením může být navíc skvělým prostředkem, jak si na cvičení zvyknout, zamilovat se do něj a zařadit ho mezi pravidelné dlouhodobé aktivity. Hydroterapie vám tímto může pomoci udržovat své tělo v pohybu a aktivní, což je pro naše zdraví nesmírně důležité.

Ať už řešíte užívání léků na předpis nebo se prostě snažíte udržovat aktivní cvičební program, vodoléčba může být právě to, co potřebujete. Jejím cílem je podporovat zdravý životní styl a vytvářet ideální místo pro navazování skvělých vztahů.

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *