V čem se saunovat a relaxovat?

Podzimní sychravé počasí se blíží rychleji, než se nám může zdát, spolu s ním přijde i naše touha se někde zahřát a zrelaxovat. Střídavé teploty a plískanice nám na náladě nepřidají, hřejivá náruč sauny a vířivky nám tak přijde vhod.

Sauna nám pro relax, ale i pro zdraví

Pravidelná návštěva sauny má pozitivní vliv jak na naši psychiku, tak na naše zdraví. Kromě relaxace a regenerace těla totiž posílí také naši imunitu. Ve chvíli, kdy tělo vystavíme působení vyšší teploty, začne rychle produkovat bílé krvinky, které bojují s viry a infekcemi. Navíc rozproudí v těle krev, všechny látky se pak snáz dostanou do každé části těla.

Vyšší teplota také způsobí pocení, díky kterému z těla vyplavíme toxiny. Časté vystavování těla vysokým teplotám také vede k tomu, že se během dne sníží naše tělesná teplota a když se pak octneme v horkém prostředí, budeme ho lépe snášet. To přijde vhod zejména během parných letních dní.

• Saunování pozitivně působí na bolesti hlavy nebo zad.
• Posiluje imunitu
• Zlepšuje stav pleti
• Podpoří mozkové funkce a navodí psychickou pohodu.
• Pozitivně působí i na regeneraci svalů a dalších tělesných tkání.
• Pomůže k lepšímu výkonu
• Sníží pravděpodobnost vzniku srdečního selhání.

 

Saunu pro dokonalou relaxaci můžete mít i doma

Zdroj: Freepik.com

 

Saunu můžete mít i doma

Saunování vám není neznámé, navštěvujete ji pravidelně, jen jste možná nevěděli, na co všechno má vliv? Možná vás potěší možnost pořídit si saunu domů. Dnes na tom už není nic divného. Budete do ní mít přístup kdykoli budete chtít, únava se rozplyne a vy budete moci zapomenout na všechny starosti. Ušetříte čas i peníze, saunu si přizpůsobíte svým potřebám. Jen si představte, jak bude fajn se po saunování zabalit do županu, nemuset nikam chodit a pospíchat na autobus. Místo toho budete doma pěkně odpočívat. 

 

Infrasauna nebo finská sauna?

Když se rozhodnete pořídit si domů saunu, což je v dnešní uspěchané době určitě dobrý nápad, můžete vybírat mezi finskou saunou a infrasaunou. Rozdíl není jen v ceně, ale i v tom, jak sauna funguje.

V infrasauně nedochází k prohřívání vzduchu, vaše tělo prohřívají infrapaprsky. Dojde k uvolnění svalů, posílení srdce i pročištění pokožky, dopřát si ji můžete několikrát týdně po dobu 30-45 minut. Teplota se tu pohybuje mezi 30-60 stupni, umístit ji můžete téměř kamkoli, stačí blízkost elektrické zásuvky, tedy i domů.

Finskou saunu si oproti tomu můžete umístit jak domů, tak ven, může mít klidně podobu zahradního domku. Kabina je z odolného dřeva, k vytápění se používají kamna. Vlhkost ve finské sauně regulujete poléváním kamenů, které se také nachází v kabině, teplota se tu pohybuje mezi 90-110 °C. Zatímco infrasauna se vyhřeje během pár minut, finské sauně to trvá déle, a to 20-45 minut. Kratší je oproti tomu pobyt ve finské sauně, neměli byste tu trávit víc než 15-20 minut, během kterých se zpotíte a z těla vyplavíte toxiny, zároveň dojde k uvolnění svalů i dýchacích cest.

 

Vířivka nás bude hýčkat

Kdo by se po dlouhém dni nechtěl nechat hýčkat bublikankami? Spolu s nimi odplují všechny starosti, alespoň na chvíli. Jednou z možností, jak si je dopřát, je pořídit si vířivou vanu do koupelny nebo podložku do vany, ještě lepší je ale rovnou vířivka. Nejenže vám umožní odpočinout si ještě důkladněji, ale vejde se do ní i víc lidí, takže se tam vejdete i s partnerem nebo celou rodinou.

Vířivku můžete umístit na zahradu nebo terasu, kde na ni ale musíte mít místo. Než si ji pořídíte, prostor na ni vyberte a zjistěte si, jak vířivka funguje, co obnáší její provoz i údržba a tomu pak přizpůsobte výběr.

 

Dopřejte si saunování, které dělá dobře tělu i mysli

Zdroj: Freepik.com

 

Pro náročnější jsou tu luxusní vířivky

Kdo už má nějaké zkušenosti s vířivkou, zná její přednosti a nafukovací vířivka mu nestačí, ten se může poohlédnout po některé z luxusnějších vířivek, které si vás získají nejen vzhledem, ale i svými funkcemi. Taková hydromasáž pomocí rotačních, směrových a multiportových trysek vám poskytne příjemnou a kompletní masáž celého těla. Nohy a chodidla promasírují gejzírové trysky, některé vířivky umožňují trysky nasměrovat přesně tam, kam potřebujete.

Víte, že když hledáte vířivce místo, neměli byste zapomínat na to, že vířivka je jednak trochu hlučná, takže ji musíte umístit tam, kde nebude nikoho rušit, ale také na to, že potřebujete při pobytu ve vířivce trochu soukromí? Při výběru samotné vířivky pak zohledněte počet osob, které by ji měly používat současně, počtu trysek, příslušenství a pak také to, zda vířivka umožňuje ohřev vody. Některé modely to neumožňují, teplá voda je ale vždy příjemnější než ta studená. Hlavně během chladných dní.

Chcete-li mít jistotu, že si vyberete to správné zařízení pro vaši relaxaci, vybírejte u prodejců, kteří nabízí zkoušení různých modelů v plném provozu. Na vlastní kůži se tak ujistíte, že vám sauna, nebo vířivka opravdu vyhovují a splňují všechny vaše požadavky. Zarezervujte si svůj termín u nás!

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *