Constantclean™ a Constantclean+™ ve vířivkách Marquis

Bezvadná údržba vody je charakteristickým znakem značky Marquis. Výsledkem čtyřiceti let pečlivého zdokonalování je nejelegantnější, ale především nejefektivnější systém hospodaření s vodou na trhu s vířivkami.

Nejlepší filtrace ve vířivce

Systém řízení vody ConstantClean™ je jako tempomat pro filtraci vířivky. Můžete jej nastavit a na 4-6 týdnů na něj prakticky zapomenout. Podle toho, jakou vířivku Marquis si vyberete, je dodávána s konfigurací s jedním, nebo dvěma filtry.

ConstantClean využívá vícestupňový proces filtrace k odsávání, zachycování a odstraňování nečistot a částic. Vše od potu, kožního oleje a pleťového mléka až po kožní buňky, nečistoty a kamínky. Software SmartClean™ automaticky naplánuje cyklus čištění po každé hydroterapii. A když se vaše vířivka nepoužívá, SmartClean naplánuje hodinový filtrační cyklus dvakrát denně.

„Spojením filtračního systému s primárním vysokoprůtokovým dvourychlostním čerpadlem filtruje ConstantClean za den více vody než konkurenční značky, a to za desetinu času.“

Většina filtračních systémů vířivek u konkurence se spoléhá na speciální oběhové čerpadlo s nízkým průtokem. Nejen, že tato nízkoprůtoková čerpadla spotřebovávají více elektřiny, ale patří mezi nejčastěji vyměňované součásti vířivky, protože běží 24/7. Vířivky značek s oběhovými čerpadly s nízkým průtokem filtrují vodu v průměru pouze 28× denně a běží nepřetržitě 24 hodin.

Velkoobjemová filtrace s využitím ConstantClean a SmartClean je standardní součástí všech vířivek Marquis. Filtruje 100 % vody v průměru 34× denně za pouhé 2-1/2 hodiny a ve vířivkách modelové řady Crown dokonce až 51× denně.

Kromě filtrace vyžadují všechny vířivky nějakou formu dezinfekce, která zabije mikroby. K dosažení tohoto cíle lze několikrát týdně přidat krystaly chloru/bromu nebo lze použít dezinfekční plovák po dobu 3-4 týdnů. Jestliže dáváte přednost většímu pohodlí a nižší koncentraci dezinfekčních chemikálií ve vodě ve vaší vířivce, perfektním řešením je systém ConstantClean+.

 

Marquis vířivky a systém ConstantClean

 

Nejlepší sanitace ve vířivce

Znaménko plus v názvu ConstantClean+ značí přidání 2 automatizovaných sanitačních procesů:

• ozonizaci s vstřikováním Mazzei®

• in-line sanitaci

 

Díky těmto procesům se z pětistupňového procesu stává proces devítistupňový! ConstantClean+ je standardní součástí vířivek řady Signature a je k dispozici jako volitelný upgrade u vířivek Vector 21 a Marquis Celebrity Elite.

„Přidání ozonátoru s korónovým výbojem a vstřikováním Mazzei doplňuje pracovní zátěž in-line systému a je mnohem účinnější než UV světlo.“

Ultrafialové světlo je jednou z metod neutralizace bakterií, ozón je však mnohem účinnější. V UV systému protéká voda kolem UV žárovky příliš rychle a v nejlepším případě je tímto procesem dosaženo alespoň narušení schopnosti bakterií množit se. UV žárovky se navíc časem zakalí, čímž je kvalita sanitace ještě více snížena. Ale ozón (O3 ) proniká do vody a ničí bakterie na molekulární úrovni. Poté se přemění zpět na běžný kyslík (O2).

Přidání in-line sanitace poskytuje sílu dvou kazet: kazeta s kondicionérem upravuje vodu po dobu až 4 měsíců a kazeta s dezinfekčním prostředkem ve vodě postupně rozptyluje brom. Kazetu s kondicionérem je nutné měnit přibližně 3× za rok, kazetu s dezinfekčním prostředkem jednou za měsíc.

 

Jak to funguje?

Fungování systému ConstantClean ve vířivkách Marquis

1. K odstranění nečistot z hladiny vody (zbytky tělových mlék či olejů, odumřelé buňky kůže apod.) je voda nasměrována pomocí Vortex skimmerů do filtrační vložky či vložek, kde jsou nečistoty zachyceny.

2. K odstranění nečistot usazených na dně vířivky je voda ze dna a z prostoru pro nohy nasávána do bezpečnostní sací armatury. Odtud je vytlačována nahoru přes filtrační vložku či vložky, které zachycují nečistoty. Poté se voda smísí s filtrovanou vodou z povrchových skimmerů – a tím je voda ve vířivce dokonale filtrovaná odshora dolů.

3. Filtrovaná voda je posléze nasáta do primárního proudového čerpadla, z kterého je okamžitě vedena soustavou vysokoprůtokového ohřívače.

4. Je-li je vířivka vybavena systémem ConstantClean+, voda se v této fázi rozdělí do dvou samostatných sanitárních cest.

5. V první cestě je umístěn vysoce výkonný a účinný ozonátor, který přeměňuje kyslík na aktivovaný ozonový plyn, který je pomocí injektoru Mazzei® smíchán s filtrovanou vodou.

6. Bakterie spolu s dalšími nečistotami jsou oxidovány a ozón se po procesu opět přemění na kyslík. Při tomto procesu jsou bakterie ničené na molekulární úrovni, dochází k rozpouštění jejich buněčné struktury a následné likvidaci.

7. Zbytkový ozón je spolu s přeměněným kyslíkem zaváděn zpět do vody ve vířivce díky speciální armatuře pro maximální účinnost. Všechen zbývající ozón je přeměněn zpět na kyslík.

8. Ve druhé cestě je instalován dvoukartušový in-line sanitační systém, který upravuje vodu s pomocí přírodních minerálů a dezinfekce, a to před tím, než ji opět vrátí zpět do vířivky.

 

Porovnání vlastností

ConstantClean

základní: vysokoprůtoková filtrace, Vortex skimmer, filtrační cykly, software SmartClean

volitelné: ozonátor se vstřikováním Mazzei, in-line sanitace

zahrnuto v modelových řadách Crown a Signature

standardní v modelových řadách Vector21, Elite a Celebrity (2020 a novější)

 

ConstantClean+

základní: vysokoprůtoková filtrace, Vortex skimmer, filtrační cykly, software SmartClean, ozonátor se vstřikováním Mazzei, in-line sanitace

standardní v modelových řadách Crown a Signature

volitelný upgrade v řadách Vector21, Elite a Celebrity (2020 a novější)

systém obsahuje ozonátor se vstřikováním Mazzei a in-line sanitační systém; tato dvojitá integrace je standardní u modelových řad Crown a Signature a volitelná u všech ostatních sérií vířivek (2020 a novější); jako jednu z alternativ můžete přidat ozonátor se vstřikováním Mazzei bez in-line sanitace a nebo můžete přidat in-line sanitaci bez ozonátoru.

uprava vody

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *