Víte, jak dlouho je dobré být ve vířivce?

Možná si plánujete splnit sen a pořídit vířivku domů. Nebo jste pravidelným návštěvníkem wellness centra. Ať tak či tak, zamýšleli jste se už někdy nad otázkou, jak dlouho být v takové vířivce? V článku vám na to odpovíme.

 

Orientujte se podle masážního cyklu vířivky

Pokud nevíte, podle čeho se řídit a neznáte různá odborná a zdravotní doporučení, je tu to zcela nejjednodušší řešení. Každá vířivka má své masážní cykly, které si předem zapnete a ony se také po určité době samy vypínají.

„Běžný cyklus trvá 15 minut, v závislosti na typu konkrétní vířivky.“

 

Dejte na své pocity ve vířivce

Pokud je pro vás například 15 minut strávených ve vířivce málo na to, abyste se uvolnili nebo si užili masáž proudem, nebojte se zůstat v ní déle. Jakmile jeden krátký cyklus skončí, zapněte si ho znovu. Voda ve vířivce vás důkladně prohřeje, proto si dávejte pozor například na přehřátí organismu. Vždy se řiďte tím, jak se v teplé vodě cítíte. Jestliže vám začne být cokoliv nepříjemné, například se vám motá hlava nebo je vám teplota nepříjemná, raději koupel přerušte.

 

Určujte si podmínky jak dlouho být ve vířivce podle sebe

Vířivka je tu od toho, aby vám sloužila a zajistila vám maximální relaxaci. Proto je na vás, jak si ji nastavíte, aby vám vyhovovala a strávili jste v ní tolik času, kolik jen chcete.

„Ve vířivce můžete libovolně měnit teplotu vody podle toho, co je pro vás příjemné.“

Dále zde máte individuální ovládání pro každé lehátko, volíte si typy masážních cyklů nebo nastavujete intenzitu jednotlivých trysek. Možností je mnoho a kvalitní vířivka vám vydrží na celý život. Nepodceňte proto výběr a vyzkoušejte si mnoho různých modelů. Jen tak najdete ten, do kterého se budete pokaždé těšit.

 

jak dlouho byt ve vířivce

 

Zohledněte i zdravotní rizika

Pobyt ve vířivé vaně je blahodárný, ale nedoporučuje se všem bez rozdílu. Existují i možné kontraindikace u některých osob, u kterých je použití vířivky spíše na zvážení. Jak dlouho být ve vířivce by měly promyslet například těhotné ženy nebo osoby, kterým nedělá dobře pobyt v teplé vodě (při problémech s vysokým tlakem, cukrovkou či onemocněním srdce).

„Pokud si nejste jistí, raději se poraďte se svým lékařem.“

 

Užitečné rady při využití vířivky

  • Před vstupem do vířivky byste měli dodržovat osobní hygienu a osprchovat se, čímž ze sebe smyjete například různé kosmetické přípravky.
  • Po opuštění vany byste si měli dopřát několik minut klidového režimu třeba na lehátku.
  • Ve vířivce byste neměli pít alkohol, protože po jeho požití jste mnohem citlivější na podněty, tedy i na vnímání vysoké teploty vody.
  • Chcete-li dosáhnout prospěšného účinku hydromasáže, nastavte si teplotu vody alespoň o 0,5-2 stupně vyšší než je tělesná teplota.

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:
Kompletní průvodce světem vířivek: Co vše byste měli zvážit před koupí vířivky? S námi na nic nezapomenete!
Znáte 4 způsoby, jak vám může vířivka zlepšit stav vaší pokožky?: Čím to je, že vířivka tak skvěle působí na naše psychické zdraví a ovlivňuje i naši pokožku?
10 nejčastějších otázek, které nám kladete před nákupem vířivky: Na co se nás nejčastěji ptáte a co vám na to odpovídáme?
Opravdu vám může vířivka pomoci s hubnutím? Tady jsou fakta!: Způsobů, jak shodit nadbytečná kila, je mnoho, ale vířivka patří určitě k těm nejlepším!
Znáte zaručený a nepřekonatelný způsob, jak se jednou provždy zbavit stresu?: Udělejte něco pro svou psychiku a klidnou mysl – není to tak těžké, jak si možná myslíte!

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *