Pozitivní účinky infračerveného záření aneb světlo dokáže léčit

Představte si léčivé paprsky podobné těm slunečním, jen si odmyslete škodlivé UV záření. I tak se dá infračervené záření popsat. Jde o bezpečnou infračervenou terapii, která obecně prohřívá tělo a posiluje imunitní systém. Ve skutečnosti má ale mnohem více blahodárných účinků na tělo i mysl.

 

 

Světlo, které pocítíte

Infračervené světlo (paprsky) sice zcela okem nevidíte, ale rozhodně ho budete vnímat jako teplo. Jde o kombinaci viditelných i neviditelných paprsků, které se dostávají pod kůži a zahřívají tělo. Vyzařované teplo se spolehlivě dostává do těla, aby působilo blahodárně na naše zdraví. 

Kde se s infračerveným zářením neboli teplem setkáte?

Mezi známý účinek tvorby tepla patří tření dlaní o sebe. Tím vzniká určité vzdálené infračervené teplo, které je podobné tomu klasickému infračervenému vycházejícímu z ohřívače. Jak jste již z názvu nejspíše vyvodili, mezi nejznámější zařízení ale patří především infrasauna. V této sauně je infračervené záření nejdůležitějším faktorem, na kterém to stojí. Existují i další zařízení založené na stejném principu, a to třeba infračervená lampa. 

„Ideální je dopřát si infrasaunu 3x týdně zhruba po dobu 40 minut.“

infračervené záření v infrasauně

Účinky infrasauny

V infrasauně jsou nainstalované infrazářiče, odkud se většina vyzařovaného tepla dostává pokožkou do svalové tkáně, až do hloubky 4 cm, a prohřívá tělo. Je potřeba ale, abyste vybírali mezi těmi nejlepšími modely. Jen takové jsou vhodné k přohřátí těla i k regeneraci bolavých svalů či kloubů a jiných zdravotních neduhů. Ideální je, pokud si jednotlivé sauny vyzkoušíte reálně v provozu. 

Srovnání s finskou saunou

Do finské sauny jdete až poté, co se uvnitř výrazně prohřeje vzduch, a to klidně na 100 °C. Některým osobám ale dýchání v tak výrazně horkém vzduchu dělá velké problémy. Princip infrasauny je obrácený. Neohřívá se vzduch, ale přímo vaše tělo, neboť saunu využíváte ihned po jejím spuštění. Začíná se vždy na nízké teplotě, která postupně narůstá. Její nejvyšší hodnota je maximálně 60 °C. Teplota tu ale není tak podstatná a nevnímáte ji tak výrazně jako ve finské sauně. 

„Infrasauna vás příjemně prohřeje zevnitř. Naopak finská sauna prohřeje vzduch při velmi vysokých teplotách.“

Ideální při detoxikaci těla

Tělo se zahřívá tak, že paprsky infračerveného záření se dostanou pod kůži, a následně aktivují potní žlázy. Ty jsou v těle jedním z mála mechanismů, který dokáže odvádět škodlivé toxiny z těla ven a čistit ho. Tato terapie je zcela bezpečná a vše probíhá přirozeně. 

„Ideální je poloha vsedě, nikoliv vleže. Infrazářiče jsou umístěné tak, aby z nich měla nejvíce užitku sedící osoba.“

Vhodné pro posílení imunity

Zvyšování tělesné teploty vede k tomu, že tělo aktivuje imunitní systém. Díky tomu se zvyšuje naše obranyschopnost. Postupné zvyšování teploty a maxima kolem 50-60 °C pro nás navíc představují mnohem nižší zátěž, nedochází k zatížení organismu ani k problémům s dýcháním.

 

7 hlavních výhod pravidelného využívání infračervené terapie

1. Pocení odvádí škodlivé toxiny z těla ven.

2. Působí na problematickou kůži, a pomáhá například při léčbě ekzému nebo proti celulitidě.

3. Pravidelné využívání této terapie má pozitivní vliv na kardiovaskulární a lymfatický systém.

4. Zlepšuje imunitní systém a podporuje odolnost vůči nemocem. 

5. Eliminuje křeče a zmírňuje bolesti svalů a kloubů. Také pomáhá od bolestí zad či menstruačních bolestí. 

6. Zrychluje metabolismus, čímž napomáhá ke spalování kalorií a stává se pomocníkem při hubnutí. 

7. Má blahodárné účinky také na psychické zdraví, zmírňuje stres a únavu. 

 

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:
Infrasauna, účinky na naše zdraví: Kvalitní infrasauna má jen minimum kontraindikací a naopak maximum pozitivních vlivů. Podívejte se na názory odborníků!
Jak pomáhají kvalitní infrasauny s detoxikací organismu?: Detoxikace je v současné uspěchané době velmi důležitá! A kvalitní infrasauny vám zajistí tu nejlepší!
Nejlepší infrazářiče v nejlepších infrasaunách: Víte, jakým infrazářičům byste měli dát přednost?
Víte, jak infrasauna ovlivňuje zdraví, štěstí a pohodu?: Co způsobuje, že se po saunování cítíme tak dobře?
Odhalte s námi tajemství zdravého a spokojeného života!: Domácí wellness dokáže s vaším tělem i vaší myslí hotové zázraky! Jak?

 

2 Komentáře

 1. Jana

  Dobrý den, chci se zeptat zda ji používat i při nemoci trombocity. Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Andrej

   Dobrý den, děkujeme za otázku. Osobně však s tím nemám zkušenosti a proto vám doporučuji zkonzultovat to se svým doktorem. Budeme však rádi, když nám sem následně napíšete jeho názor. Mějte se hezky.

   Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *