Vítejte u nás ve světě kvalitních infrasaun ROYAL SAUNA

Infrasauny ROYAL SAUNA vytváří prostředí, které při relativně nižší teplotě umožňuje maximální absorpci sálavé tepelné energie do lidského těla. V infrasauně ROYAL SAUNA vás jemné ale hluboko pronikající teplo doslova obejme a důkladně prohřeje jádro vašeho těla. Přitom se generuje velké množství revolučních výhod, které pomáhají léčit a zároveň příjemně relaxovat tělo i mysl, což vás pocitově omlazuje a zkrášluje.

 

Kvalitní infrasauny ROYAL SAUNA pomáhají léčit

Vaše zážitky ze saunování v ROYAL SAUNĚ a výsledný užitek pro vaše zdraví budou citelně lepší než v běžně dostupných infrasaunách. U nás si tento zážitek v ROYAL SAUNĚ můžete nezávazně vyzkoušet a vzájemně porovnávat na jenom místě s vícero infrasaunami. Jsme přesvědčení, že z tohoto nového poznání budete mimořádně nadšení!

 

Modely kvalitních infra saun ROYAL SAUNA

Toužíte po kvalitní sauně, která vám vždy poskytne blahodárný pocit znovuzrození?

Spolehněte se, že v každém modelu si budete v pohodlí domova užívat všechny léčebné výhody infra saunování, relaxace a detoxikace, jaké vám poskytnou pouze ROYAL SAUNY.

 

Modelová řada CROWN

ROYAL SAUNY CROWN pro vás vyrábíme ve dvou barevných provedeních: tmavší z červeného kanadského cedru – ROYAL SAUNA CROWN LUXURY a světlé z kanadského jedlovce – ROYAL SAUNA CROWN NICE.

Díky kompaktním rozměrům, dokonalé ergonomii a důmyslnému rozmístění našich zářičů ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF s Nano-Carbon ™ technologií s mimořádnou až 98% účinností, v 360stupňové konfiguraci nazývané také 360 CURE se budete ve všech modelech ROYAL SAUNA modelové řady CROWN cítit královsky.

 

ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 1

Royal Sauna Crown Luxury 1

Luxusní infrasauna, která i na malém prostoru poskytne dokonalou relaxaci a terapii.

Luxusní infrasauna ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 1 vhodná i do malých bytů vám na malém prostoru poskytne vše, co si můžete od infrasauny přát. Pěkný klasický design, kvalitní zpracování, nejlepší terapeutické účinky a bohatá výbava.

 

ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 2

Royal Sauna Crown Luxury 2

Kompaktní kvalitní infrasauna šetří místo a zároveň poskytuje ty nejlepší terapeutické účinky.

Infrasauna ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 2 vychází z konceptu svého menšího bratra, ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 1, a nabízí svoje služby dvěma dospělým osobám na pohodlné ergonomické lavičce, přičemž díky kompaktním rozměrům šetří místo ve vašem bytě.

 

ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 3

Royal Sauna Crown Luxury 3

Skvělá infrasauna vždy připravená poskytnout celé rodině to nejlepší z relaxace a terapie.

Elegantně a prostorně působící infrasauna ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 3 je náš nejžádanější model. Je vždy připravená poskytnout celé rodině to nejlepší jako absolutní pohodlí, dokonalou relaxaci i ty nejlepší terapeutické účinky.

 

ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 4

Royal Sauna Crown Luxury 4

Ideální rodinná infrasauna pro rodiny s dětmi, velmi vhodná také na chaty, chalupy a penzióny.

Skvěle navržená a dostatečně prosvětlená ideální rodinná infrasauna ROYAL SAUNA CROWN LUXURY 4 svým prostorem uspokojí i ty nejnáročnější milovníky saunování. Každý, kdo má prostor, si vybírá tento skvělý model.

 

Zdravotní výhody ROYAL SAUNY

Mírné rovnoměrné a jemné léčivé infračervené teplo proniká hluboko!

Far Infrared Heat Energy

Vysoká intenzita léčivého infračerveného záření ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářičů a zároveň jejich nižší povrchová teplota jsou zárukou mnohem příjemnějšího pobytu v ROYAL SAUNĚ oproti běžně dostupným infrasaunám.

V ROYAL SAUNĚ ucítíte, jak toto jemné léčivé teplo proniká hlouběji do vašeho těla, a váš zážitek i užitek ze saunování bude lepší.

Z lékařského hlediska stejně jako z hlediska hloubkové detoxikace organismu je jisté, že nižší teplota (41 °C až 53 °C) a delší pobyt v sauně našemu tělu mnohem více prospívají.

Je to tím, že nižší teploty jemně prohřívají tělo do hloubky a stimulují ho k pocení z tuku, čímž výrazně eliminují toxiny v tuku uložené.

Vysoké teploty ve finské sauně podporují jen povrchové pocení vody. ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče jsou díky vysoké intenzitě infračerveného záření schopné dosáhnout optimální teploty velmi rychle.

ROYAL SAUNA je pro vás při pokojové teplotě připravená k použití přibližně za 10 minut.

 

Jedinečné zdravotní výhody ROYAL SAUNY

• Pravidelné saunování v ROYAL SAUNĚ přispívá k důkladné detoxikaci vašeho organismu od těžkých kovů, uhlovodíkových zbytků, alkoholu, nikotinu, sodíku, cholesterolu, reziduí léků a pod.

• Používáním ROYAL SAUNY významně posilujete váš kardiovaskulární systém a pomůže vám i při cukrovce.

• Vaše ROYAL SAUNA vám účinně pomůže při léčbě podvrtnutí, svalových křečí, ztuhnutí svalů a kloubů, ale i v prevenci.

• Saunování v ROYAL SAUNĚ zmírní vaše běžné bolesti a přinese úlevu.

• Pravidelné používání ROYAL SAUNY výrazně zlepší kvalitu vaší pokožky a pleti, budete se cítit mladší.

• Saunování v ROYAL SAUNĚ vám pomůže od akné, psoriázy, ekzémů, jizev a popálenin (po zahojení).

• Pravidelné používání ROYAL SAUNY zbystří vaše smysly, zmírní stres a únavu a pomůže odstranit i nahromaděný stres.

Saunování v ROYAL SAUNĚ stimuluje endorfiny ve vašem mozku a tím vám vždy zlepší náladu.

• Pravidelné saunování v ROYAL SAUNĚ zlepší váš imunitní systém a zabíjí mikroorganismy jako jsou bakterie a paraziti.

• Používáním ROYAL SAUNY významně posilujete vaše celkové zdraví a odolnost vůči chorobám.

• Saunování v ROYAL SAUNĚ vám zlepšuje a pomáhá odstraňovat celulitidu, nejúčinněji spolu se změnou stravovacích návyků.

• ROYAL SAUNA vám pomůže vyčistit tukové buňky a snížit hmotnost, když to potřebujete.

 

V pohodlí ROYAL SAUNY budete relaxovat a přitom účinně spalovat kalorie (až 600 kalorií při jednom saunování). A to vše v absolutním soukromí a bezpečí své ROYAL SAUNY, která díky kvalitním ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářičům produkuje hluboko pod normativní až téměř nulové EMF.

 

Proč ROYAL SAUNA?

• Technologie ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářičů

• Co je EMF / ELF a jak ovlivňuje lidské tělo?

• Historie vzniku infračervené terapie

• Vývoj technologie dlouhého infračerveného záření pro potřeby léčby

• Proč ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče?

• Jak si správně vybrat – poradenství při výběru vaší sauny

 

Poznejte TOP důvody, proč si vybrat ROYAL SAUNU

1. Všechny modely ROYAL SAUNA jsou mimořádně energeticky úsporné. Jednohodinové saunování vyjde na pouhých 5‒8 Kč podle velikosti sauny.

2. Všechny modely ROYAL SAUNA jsou zdravotně bezpečné, emisivita EMF/ ELF je téměř nulová. Podívejte se na „Co je EMF/ELF a jak ovlivňuje lidské tělo“.

3. Všechny modely ROYAL SAUNA jsou mimořádně zdravotně prospěšné.

4. Všechny modely ROYAL SAUNA jsou mimořádně pohodlné, mají ergonomicky tvarovanou opěrku zad, hluboké a ergonomicky tvarované lavice.

5. Všechny modely ROYAL SAUNA jsou dokonale vybavené, už v základním provedení mají duální ovládání přes intuitivní ovládací panel zvenčí i zevnitř, audiosystém s Bluetooth a USB, vnější i vnitřní osvětlení, chromoterapii, ozonátor s ionizátorem.

6. Všechny modely ROYAL SAUNA jsou vybavené zářiči ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF s Nano-Carbon ™ technologií s mimořádnou, až 98% účinností, v 360stupňové konfiguraci nazývané také 360 CURE, pro ty nejlepší relaxační a léčebné účinky.

7. Všechny modely ROYAL SAUNA jsou do detailů dokonale řemeslně zpracované a vyráběné z kvalitního výběrového červeného kanadského cedru, nebo kanadského jedlovce.

8. Všechny modely ROYAL SAUNA mají příjemný klasický kompaktní design, který z nich ve spojení s nejmodernější technologií vytváří jedno z nejúčinnějších a nejefektivnějších wellness zařízení vůbec.

9. Všechny modely ROYAL SAUNA významně pomáhají v léčbě a prevenci chorob. Tím, že dokáží relativně rychle a efektivně prohřát tělo do hloubky – do jádra, dokáží navodit stav horečky ještě před vypuknutím samotné nemoci.

 

„Dejte mi horečku a dokážu vyléčit každou nemoc.“
– Hippokratés, otec moderní medicíny

 

Očekávaná životnost každého zářiče je 32 000 hodin, což odpovídá hodině používání ROYAL sauny denně po dobu následujících 80 let. Doživotní záruka je proto samozřejmostí.

 

Technologie ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF ZÁŘIČŮ

ROYAL HEALTHY WAVE Ultra Low EMF zářiče

Všechny ROYAL SAUNY používají výhradně patentovanou revoluční Ultra Low EMF Nano-Carbon ™ technologii s mimořádnou až 98% účinností.

Naše ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče jsou vyrobené z mikročástic organického uhlíku (Nano-Carbon ™) v kombinaci s patentovanou směsí 17 minerálů, které jsou lisované při vysoké teplotě pomocí patentované techniky vakuového lisování. Proto se naším zářičům někdy říká také karbon-keramické.

 

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče jsou lepší

Patentovaná technika vakuového lisování umožňuje našim ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářičům dosáhnout vyšší úrovně infračerveného záření za současné rovnoměrné relativně nízké povrchové teploty.

Ta je pro používání příjemná a bezpečná. Jemné teplo prochází plynule hluboko do tkání.

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče produkují infračervené paprsky blízké dokonalosti, které pracují s přirozenou harmonií lidského těla ve spektru vlnových délek 6 ‒ 14 μm, které je pro člověka ideální.

Absorpční koeficient

Obzvlášť proto, že maximalizovaný výstup infračerveného záření ROYAL HEALTHY WAVE Ultra Low EMF zářičů je soustředěný k vlnové délce 9,4 mikronů, což plně koresponduje s vrcholným výstupem infračerveného záření lidského těla.

Tato léčivá energie infračerveného záření ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářičů je proto lidským tělem velmi snadno absorbovaná s pozitivními výsledky na tělesné i duševní zdraví, pokud se používá v běžném režimu péče o zdraví.

Velký povrch ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářičů v 360stupňové konfiguraci nazývané též 360 CURE typické pro všechny ROYAL SAUNY vytváří vysoce efektivní expozici těla pro hlubší penetraci léčivého infračerveného tepla do tkání a dokonalé prohřátí těla do jádra.

Naše ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče se vyznačují vynikající odolností. Očekávaná životnost každého zářiče je 32 000 hodin (hodina používání ROYAL sauny denně po dobu následujících 80 let!).

 

Co je EMF a jak ovlivňuje lidské tělo?

Elektromagnetická pole (EMF) jsou oblasti energie, které obklopují elektronická zařízení. Světová zdravotnická organizace (WHO) vysvětluje, že elektrická pole se vytváří rozdíly v napětí a magnetická pole se vytváří při proudění elektrického proudu.

Podle WHO na nás elektromagnetická pole působí, protože naše lidská těla mají své vlastní elektrické a biochemické reakce (např. nervový systém, trávení, mozkové funkce, srdeční funkce).

Takže vystavení EMF může interagovat s vaším tělem nepříznivým způsobem.

Elektromagnetická pole (EMF) mohou způsobit příznaky nemocí u kojenců, dětí a dospělých, zejména u těch se sníženou imunitou.

Zdravotní rizika EMF a ELF

Pokud jste citliví na EMF, mohou vás postihnout podobné příznaky:

• příznaky nervového systému jako jsou únava, stres a poruchy spánku

• kožní příznaky jako je píchání na tváři, pocity pálení a vyrážky

• příznaky tělesné jako bolesti kloubů či bolesti svalů

• oční příznaky jako například pocity pálení

• řada méně častých příznaků jakou jsou příznaky dráždění ucha, nosu nebo krku a nebo poruchy trávení

• neplodnost

• leukémie u dětí, rakovina prsu nebo rakovina související s vysokou expozicí EMF

 

Z dalších nepříjemných příznaků to může být:

• ztráta paměti

• deprese

• ztráta energie

• podrážděnost

• neschopnost soustředit se

• oslabený imunitní systém

• chronická únava

• bolesti hlavy

 

Zářiče používané ve většině běžných infrasaun vyzařují vysoké EMF. Proto, pokud uvažujete o koupi infrasauny za účelem zlepšení vašeho zdraví, soustřeďte se na výběr podle kvality a bezpečnosti zářičů produkujících léčivé infračervené teplo.

V opačném případě riskujete možnost poškození zdraví kvůli vysokému EMF – jaký to má potom smysl?

 

Historie vzniku infračervené terapie

Naše těla vyzařují dlouhé infračervené vlny – tepelnou energii přes pokožku v rozmezí 3 až 50 mikronů, většina z nich je ve vlnové délce 9,4 μm. Naše dlaně též emitují FIR energii, a to mezi 6 a 14 mikrony, říká se tomu „Palm Healing“.

Prastará tradice v Číně využívá léčivé vlastnosti dlouhých infračervených paprsků už více než 3 000 let.

Tito přírodní léčitelé vydávají na léčení energii a teplo vyzařující z jejich rukou, podobně jako léčitelé Reiki.

Současný výzkum uskutečňovaný na Tchaj-wanu měřil významnou energii infračerveného záření emitovanou z rukou mistrů Chi Gongu. Jogíni v Indii také využívají léčení energií z dlaní a doporučují ho zejména na zmírnění namáhání očí.

Termální terapie existuje ve skutečnosti už tisíce let a sahá až k starověkým civilizacím jako byli Římané, staří Číňané nebo američtí indiáni.

Odpradávna lidé věřili, že vystavení slunečnímu záření může udržovat a dokonce zlepšovat zdraví. Sluneční terapie je forma přírodní FIR termální terapie.

Tabulka elektromagnetické vlny

Dlouhé infračervené paprsky jsou neviditelné paprsky přirozeného slunečního záření, které mají největší vlnovou délku. Je ale třeba opalovat se s mírou, protože sluneční světlo obsahuje také ultrafialové paprsky, které jsou potenciálně škodlivé.

Různé vlny

 

Vývoj technologie dlouhého infračerveného záření pro potřeby léčby

Po mnoho desetiletí se vědeckými důkazy zjistilo, že hluboké teplo může zvýšit příznivé účinky léčebné terapie. Vědci zkoumali způsoby, jak vyvinout účinnější formy tepelného zpracování zaměřené na konkrétní oblasti a umožňující hluboký průnik tepla.

Využití dlouhého infračerveného záření

Tradiční formy tepelné terapie mohou být nebezpečné, nepohodlné, nehygienické a neúčinné.

Tradiční sauny vytváří extrémně vysoké teploty, které způsobují tepelný stres, který může mít nepříznivé účinky na zdraví, zejména u lidí se srdečními problémy nebo s vysokým krevním tlakem.

Tepelné komprese a zábaly jsou nepříjemné, teplo se snadno ztratí, teplota nezůstává konstantní a udržování tepelné komprese nebo zábalu je problematické a nepohodlné.

Výzkum a vývoj v 60. letech prováděný především v Japonsku a Německu představil tepelnou technologii Far Infrared Ray (FIR). Tato revoluce v tepelné technologii přinesla bezpečný, přírodní, hygienický a efektivní přístup k tepelné terapii.

V současnosti existuje na celém světě mnoho zdravotnických a lékařských odborníků, kteří rehabilitují a léčí množství fyzických problémů pomocí tepelné terapie u lidí i zvířat.

Japonští a čínští vědci a lékaři ukončili rozsáhlý výzkum léčebných postupů v infračervené oblasti a informovali o svých úžasných objevech.

V Japonsku existuje „infračervená společnost“ složená z lékařů a fyzioterapeutů, která se věnuje dalšímu výzkumu dlouhého infračerveného záření. Jejich objevy podporují vynikající zdravotní přínosy terapie dlouhým infračerveným zářením jako metodu léčby.

Dr. Tadashi Ishikawa, člen oddělení výzkumu a vývoje společnosti Fuji Medical, získal v roce 1965 patent na infračervený ohřívač používaný v prvních léčivých infračervených tepelných systémech. Lékaři v Japonsku používali infračervené tepelné systémy 14 let jako jediní. V roce 1979 byly tyto systémy konečně uvolněny pro veřejné použití. Tato technika byla dále zdokonalená do FIR tepelných systémů, které se v USA prodávají od roku 1981.

Technologie Far Infrared přináší vynikající výsledky a rychle si získává celosvětové pochopení a uznání. Výhody technologie FIR jsou skutečně fenomenální nad rámec počátečních pocitů pohody a relaxace.

Na světovém trhu je k dispozici široká škála zdravotních a fitness systémů, jako například FIR sauna, zářiče z uhlíkových krystalů FIR různých kvalit, halogenové zářiče, keramické zářiče, FIR sauna pro nohy atd.

Mnoho tradičních saun teď obsahuje Far Infrared, ale výhody jsou sporné kvůli zdroji INFRA ZÁŘENÍ. Proto je nyní mimořádně důležitá otázka kvality a bezpečnosti infrazářičů použitých v saunách.

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče používané standardně ve všech ROYAL SAUNÁCH s jistotou patří k nejkvalitnějším, nejbezpečnějším a nejúčinnějším infra zářičům na trhu, o čemž kromě mimořádných zdravotních benefitů svědčí také jejich doživotní záruka.

 

Proč doporučujeme ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče vyrobené technologií Nano-Carbon z organického uhlíku?

Organický uhlík je prvek lidskému tělu nejbližší. Lidské tělo se skládá především z uhlíku a vody, takže spektrum emitované naším zářičem z uhlíkových vláken je lidským tělem mnohem lépe absorbované.

Naše zářiče mají nízkou povrchovou teplotu a produkují léčivé teplo ve vlnové délce harmonizující s lidským tělem.

V 360stupňové konfiguraci nazývané též 360 CURE typické pro všechny ROYAL SAUNY důkladně prohřejí tělo až do jádra, čímž pomáhají léčit a efektivně detoxikovat z hloubky těla.

Všimněte si, jaké pokrytí vám poskytují jednotlivé zářiče:

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče

Záření z ROYAL HEALTHY WAVE Ultra Low EMF zářičů

Běžné karbonové zářiče

Záření z běžných karbonových zářičů

Keramické zářiče

Záření z keramických zářičů

 

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče svojí povrchovou plochou a 360stupňovou konfigurací 360 CURE ve všech ROYAL saunách výrazně převyšují povrchovou plochu vytápění keramických ohřívačů v běžných saunách. Celková vyhřívací plocha v porovnatelně velké ROYAL sauně s ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiči je přibližně 4 až 6krát větší oproti běžné porovnatelně velké sauně s keramickými zářiči.

Léčivé infračervené teplo vycházející z velkoplošných ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářičů na rozdíl od tenké trubice keramického nebo halogenového zářiče zabezpečuje rovnoměrné 360stupňové rozložení tepla a tím dokonalé prohřátí celého těla až do jádra.

Vitatech Electromagnetics

Vysoká intenzita léčivého infračerveného záření ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářičů zaručuje důkladnou hloubkovou detoxikaci těla a všechny zdravotní benefity, které kvalitní infrasauny poskytují.

Díky vysoké intenzitě léčivého infračerveného záření z našich zářičů získáváte nejen nejvyšší kvalitu infračerveného tepla, ale díky 360stupňové konfiguraci 360 CURE, dostanete toto léčivé teplo přesně tam, kde ho potřebujete – do jádra vašeho těla.

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče v ROYAL SAUNÁCH obklopují celé vaše tělo a soustředí rovnoměrné jemné léčivé teplo přímo do jádra vašeho těla. Nikdy nepocítíte žádné pálení, svědění, přehřátí hlavy nebo chlad z přední strany.

Jemné léčivé teplo v našich ROYAL SAUNÁCH vás doslova celé obejme od chodidel přes lýtka a stehna až po přední i boční části těla a záda.

Karbonové zářiče běžně dostupné na trhu se vyrábějí z různých kvalit uhlíkových materiálů a též různými výrobními procesy.

Proto existují i levně vyrobené zářiče se slabým výkonem, ale zato s vysokým EMF, a také existují vysoce kvalitní a vysoce výkonné zářiče s minimálním nebo nulovým EMF.

Specializované „nano“ formy uhlíku používané v našich ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářičích pocházejí z Japonska „Nano Carbon Heating Plate“ a jen velmi málo společností vlastní technologii zpracování uhlíku na výrobu těchto vysoce výkonných karbonových zářičů.

Karbonové panelové zářiče s koncentrovanými nano formami uhlíku

Karbonové panelové zářiče s koncentrovanými „nano“ formami uhlíku a patentovanou směsí minerálů jsou drahé na výrobu a používá je jen několik saunových značek jako je například také naše ROYAL SAUNA.

Běžné karbonové panelové zářiče vyráběné obvykle pro průmyslové využití nebo jako topné fólie jsou nenáročné na výrobu, mají výrazně nižší intenzitu infračerveného záření a navíc v ne nejvhodnějším vlnovém spektru, mají také vyšší emisivitu EMF a používá je mnoho běžných značek levných infra saun.

Takové levné karbonové zářiče jsou v saunách velmi snadno rozpoznatelné.

Pokrývají velkou část vnitřních stěn sauny a sahají vysoko až ke stropu sauny, což způsobuje kromě jiného také nepříjemné přehřívání hlavy, jak můžete vidět na obrázku níže, přičemž z přední části těla cítíte chlad.

Obdobně jsou na tom sauny využívající různé tzv. keramické zářiče nebo dříve žárovky různých barev světla (červené, žluté, oranžové) s různými honosnými „značkovými“ názvy uložené v různé formě paraboly.

Royal Sauna

Royal Sauna

Mají vysokou povrchovou teplotu, ze zadní strany od zad pociťujete silné pálení, ale z přední části těla chlad. Není to příjemné a v průběhu saunování musíte takovým zářičům uhýbat.

V takových saunách samozřejmě není možné získat všechny zdravotní benefity infrasaunování, jelikož takové sauny nedokážou splnit ani pouhý základní princip infrasaunování, kterým je prohřátí těla do jádra.

Kromě toho většina z nich produkuje vysoké dávky potenciálně zdraví škodlivého EMF.

 

Na co se teda zaměřit při výběru infra sauny?

Různé infrasauny používají různé infra zářiče. Keramické, halogenové, LED diody či karbonové v různých kvalitách. Účinky každého ze zářičů jsou zcela odlišné.

Nejvýraznější je to u karbonových zářičů, ačkoliv pro laika mohou vypadat vzhledově podobně bez ohledu na kvalitu a bezpečnost.

I když všechny typy zářičů produkují infra záření, všeobecně se uznává, že panely z uhlíkových vláken způsobují hlubší pocení. Toto je významný rozdíl, který je potřeba vzít v úvahu, protože část pocení způsobeného keramickými nebo halogenovými zářiči se přičítá jejich vysoké povrchové teplotě, která vede detoxikaci jen na úrovni povrchu.

Vysoké povrchové teploty infrazářičů nejsou všeobecně žádoucí, protože právě detoxikace z hlouběji uložených tkání je mnohem účinnější, a dosáhneme jí pouze prohřátím těla do jádra zářiči s nízkou povrchovou teplotou a nejlépe v 360stupňové konfiguraci.

Vysoká provozní teplota keramických nebo halogenových zářičů může způsobit pocit pálení, někdy i těžkosti s dýcháním či pálením v očích a celkově není moc příjemné sedět v malé kabince s takto vařícím zářičem za zády.

Na trhu vidíte mnoho zářičů, které jsou tvořené ohřívací trubicí a za ní je kovový reflektor sloužící k odrážení tepla. Kvalitní infra záření je sálavé teplo, ne odražené. Proto tyto zářiče obecně produkují jen málo kvalitního infračerveného záření. Jak je uvedené výše, čím vyšší je teplota povrchu, tím méně účinné bude infračervené teplo.

Známe vědecké principy, kterými se řídí emisivita infrazáření: nazývají se Planckův vyzařovací zákon a Wienův posunovací zákon. Oba tyto zákony spočívají v rovnici s několika konstantami a jejich jedinou proměnnou je povrchová teplota vyhřívacího tělesa.

Oba zákony říkají, že čím nižší je povrchová teplota vyhřívacího tělesa, tím delší jsou infračervené vlny a tím vyšší je účinnost infračerveného tepla na vaše tělo.

Princip hloubkového pocení, účinné detoxikace a léčby v infra sauně spočívá v dokonalém prohřátí tělesného jádra a tím zvýšení tělesné teploty vašeho těla.
Proto nemůžete dosáhnout účinné detoxikace v infra sauně, aniž byste dostatečně prohřáli tělo do jádra, tedy i přední část těla a boky. Mnoho výrobců saun z designových důvodů odmítá zářiče vepředu.

U zářičů s vysokou povrchovou teplotou to ani není technicky možné kvůli tomu, že se infračervené teplo pohybuje v přímém směru, a vy byste se u zářičů s vysokou povrchovou teplotou cítili jako v grilu.

Navíc karbonové zářiče v běžně dostupných saunách sahají až vysoko ke stropu sauny, což nemá žádný význam z hlediska účinné detoxikace, protože veškerá plocha těchto zářičů nad vašimi rameny ohřívá jen vzduch v saunové kabině a vám akorát nepříjemně přehřívá hlavu.

Royal Sauna shora

Royal Sauna zevnitř

Naše ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče s 360stupňovou konfigurací 360 CURE ve všech ROYAL saunách jsou rozmístěné tak, že pokrývají celé tělo a jsou přímo zaměřené na jádro vašeho těla pro dokonalé prohřátí a tu nejúčinnější detoxikaci a léčbu.

Jak už bylo zmíněno, infračervené teplo se pohybuje v přímém směru a vy si tak můžete být jistí, že naše ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče s 360stupňovou konfigurací 360 CURE ve všech ROYAL saunách bezpečně odevzdávají teplo jádru vašeho těla a nejen vzduchu okolo vás.

Vysoká emisivita léčivého infračerveného záření ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářičů vám dává záruku ohledně důkladné hloubkové detoxikace těla a všech zdravotních benefitů, které kvalitní infrasauny nabízí.

Léčivé infračervené záření také známé jako FIR (Far Infrared Ray) nebo IR-C – dlouhé infračervené vlny (3 μm – 1000 μm) produkované ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiči ve vlnových délkách harmonizujících s lidským tělem jako tepelná terapie.

Dlouhé infračervené záření je „teplá“ energie lidí, zvířat a rostlin, která se také emituje ze slunečního záření. Intenzita infračerveného záření produkovaného lidským tělem neustále kolísá.

Když je jeho intenzita vysoká, cítíme se zdraví a jsme schopní překonat neduhy. Dlouhé infračervené teplo je zcela zdravé a bezpečné pro všechno živé.

ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiče svojí povrchovou plochou a 360stupňovou konfigurací 360 CURE ve všech ROYAL saunách výrazně převyšují povrchovou plochu vytápění keramických ohřívačů v běžných saunách.

Celková vyhřívací plocha v porovnatelně velké ROYAL sauně s ROYAL HEALTHY WAVE ™ Ultra Low EMF zářiči je přibližně 4 až 6krát větší než v běžné porovnatelně velké sauně s keramickými zářiči.

 

Největší poklad je zdraví!

Investice do kvalitní infrasauny ROYAL SAUNA se vám vždy vyplatí.

Je to jedinečná investice do vlastního zdraví a relaxace s doživotní zárukou. Nekupujete „zajíce v pytli“, při výběru si můžete sauny ROYAL SAUNA nezávazně reálně vyzkoušet a na jednom místě porovnat s jinými infrasaunami.

TERMÍN ZKOUŠENÍ SAUN SI REZERVUJTE TELEFONICKY NEBO MAILEM

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *