5 důvodů, proč vyzkoušet cvičení ve vodě

Už dávno neplatí, že cvičení ve vodě (aquafitness) je jen pro těhotné a seniory. Naopak – cvičení ve vodě je vhodné nejen pro lidi všech věkových kategorií, ale také s různými schopnostmi a výdrží.

 

1.  Zpevnění těla

Voda v bazénu často proudí více směry a proto může být odpor vody až 42x větší než odpor vzduchu. Díky tomu funguje cvičení ve vodě jako náročný trénink, který vede k posílení a zpevnění těla.

„Cvičte ve vodě pravidelně a již po 2 měsících
si všimnete výrazných změn.“

 

2. Zvýšení pružnosti těla

Tělo se musí přizpůsobovat také tlaku a vztlaku vody, na což reagují především klouby. Ty přirozeně navyšují rozsah svého pohybu a stávají se pružnější. Právě z tohoto důvodu je cvičení ve vodě tolik doporučováno starším lidem, kteří se často účastní aerobních terapií v bazénech. Těchto výhod si ale může užívat každý.

 

3. Snížení krevního tlaku

Tlak vody má vliv také na krev, díky němu cirkuluje po celém těle mnohem účinněji a tím dochází ke snížení krevního tlaku.

„Z dlouhodobého hlediska cvičení ve vodě
zvyšuje produktivitu srdce, ale zároveň
snižuje tepovou frekvenci těla.“

 

cviceni ve vode snizuje krevni tlak

 

4. Úleva pro klouby, svaly i šlachy

Voda nadnáší, takže naše tělo je v ní lehčí. Cvičení ve vodě díky tomu není takovou zátěží pro klouby, svaly a šlachy jako cvičení na souši. Díky menší námaze se snižuje také riziko zranění.

„Cvičení ve vodě je tedy nejen účinné, ale především
také bezpečné a téměř zcela bez rizik.“

 

5. Spalování kalorií

Odpor vody zvyšuje náročnost a tedy i účinnost jakéhokoliv cvičení. Podle typu cvičení ve vodě, jaký zvolíte, ale také podle teploty nebo objemu vody můžete cvičením ve vodě spálit až 500 kalorií za hodinu.

 

Pokud si chcete domů zřídit vodní kolo, běžecký pás, trampolínu nebo jiné aquafitness vybavení, neváhejte se na nás obrátit!

 

KONTAKTUJTE NÁS:
723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *