4 tipy, jak spolehlivě vybrat vířivky do zahrady

Vířivka do zahrady nebo také exteriérová vířivka vám může být velice prospěšnou a užitečnou v případě, že víte, jak a podle čeho si takovou vířivku pořídit.

Při výběru té správné vířivky do zahrady si musíte položit tu nejzákladnější otázku: Budeme naši zahradní vířivku používat během celého roku, nebo ji zazimujeme? Kvalitní exteriérové vířivky mají tak dokonalou izolaci, že celoroční provoz není žádný problém ani v případě, že je venku kolem -30 °C i méně. Dokonce, i když vířivku nepoužíváme v zimních měsících, je její provoz levnější, než když si na její zazimování zavoláme servis.

 

Tepelná izolace a termokryt exteriérové vířivky

Prvním bodem při výběru vířivky na vaši zahradu je pořádné ověření kvality izolace exteriérové vířivky, a to ze všech možných zdrojů. Nezapomeňte ani na kvalitu termokrytu. Žádejte si rovněž od prodejců certifikát a hledejte různé reference, i v zahraničí. Dejte si také pozor na běžné řeči prodejců, jako jsou „největší světový výrobce“, „prodávají se i v Kanadě“ nebo „kanadský výrobce“. Tam je to o jiných zimách a izolacích.

„To, že nějaký výrobce má na starost výrobu nejvíce vířivek, v žádném případě neznamená, že jsou i nejkvalitnější.“

Tím chceme naznačit, že má portfolio pro masy lidí. A také to, že se vyrábějí v Kanadě nebo se dokonce jen tváří jako kanadské vířivky, rovněž neznamená, že jsou kvalitní.

 

Vířivka do zahrady a spotřeba energie

Druhým neméně důležitým bodem při výběru té správné vířivky do zahrady jsou její energetické nároky. Jednoduše řečeno, kolik vaše vířivka do zahrady sežere elektřiny, kterou vy poté musíte zaplatit. Nebudeme se zde rozepisovat o praktikách při prodeji vířivek ani o benevolentnosti lidí, kteří si kupují vířivky do zahrady z neověřených e-shopů jen proto, že na ně číhá vysoká sleva.

„Můžete se spolehnout, že tyto vířivky jsou
nesmírně předražené tak, aby po slevě vypadaly lákavě.“

 

virivka do zahrady spotreba energie

 

Jejich spotřeba energie však bude o desítky procent vyšší než u kvalitních zahradních vířivek a o náhradních dílech radši ani nemluvíme. Proto při koupi své vířivky do zahrady buďte vždy maximálně obezřetní a vyžádejte si certifikát. Prodejci kvalitních vířivek do zahrady vám jej rádi předloží, protože nemají co skrývat.

 

Vířivky do zahrady a pohodlí

Třetím velice podstatným bodem, abyste svou novou vířivku do zahrady rádi pravidelně používali, je její ergonomie, tedy celkové pohodlí ve vířivce. Nezapomínejte na to, že v případě koupě vířivky do zahrady bez toho, aniž byste ji viděli nebo ještě lépe si ji vyzkoušeli, můžete počítat s tím, že vám nebo někomu z vaší rodiny nebude vyhovovat. Vždyť i auto si před koupí vyzkoušíte. Vířivka vám má přinést terapeutický užitek a koupě bez vyzkoušení je obrovským a neznámým rizikem.

 

Relaxační a terapeutická masáž v zahradní vířivce

Posledním bodem, který byste určitě neměli podcenit při výběru vířivky do své zahrady, je kvalita, přínos a regulovatelnost terapeutické hydromasáže a masáže relaxační. Opět zde platí „zkoušet, zkoušet a zkoušet“ a koupit pouze v případě, že budete všichni maximálně spokojení. Jinak se může klidně stát, že svou zahradní vířivku budete mít spíše jako dekoraci. A peníze, které jste do ní investovali, se vám už nikdy nevrátí.

 

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *