Se slovem SPA už jste se asi setkali. Víte, co přesně znamená?

Slovo SPA je akronymem latinského přísloví Sanus per aquam, které v překladu znamená Vodou ke zdraví. Jak souvisí s antikou a jak ho používáme dnes?

V doslovném překladu znamená slovo SPA koupel. V americkém prostředí se pak tímto pojmem mimo jiné označují i vířivky. Souvislost s latinskou frází není náhodná. Už v antice si totiž lidé byli vědomi léčivých účinků vody a až terapeutického působení horké lázně na náš organismus. A přesně to v sobě propojuje vířivka, která nabízí jedinečnou kombinaci vody, vzduchu a tepla.

Voda tělo nadnáší, to se postupně uvolňuje, a to včetně svalů, nervů a kloubů. Teplo rozšiřuje krevní cévy a zvyšuje tak průtok krve. Kombinace těchto prvků pomáhá s cirkulací krve a její zvýšený oběh pomáhá s distribucí kyslíku a důležitých živin do celého organismu, buněk a tkání. Vířivka navíc poskytuje díky masážním tryskám úlevu problémovým oblastem.

 

Znáte 9 výhod hydroterapie, které získáte díky vířivce?

1. Odpočinek a relaxace

2. Zpomalení a regenerace celého těla

3. Podpora krevního oběhu, posílení cirkulace kyslíku a živin

4. Stimulace lymfatického systému a odstranění toxinů z těla

5. Upravení hladiny serotoninu a dalších faktorů, což má za následek zlepšení nálady

6. Úleva od chronických bolestí při artritidě, ischiasu a svalových křečích

7. Peeling, regenerace buněk, uvolnění pórů a celkové zlepšení stavu pokožky

8. Rovnováha pro tělo i duši

9. Stimulace krevního oběhu a pročištění těla

 

Před použitím vířivky je dobré konzultovat svého lékaře a informovat se o případných kontraindikacích. Toto doporučení platí zejména pro lidi se zdravotními problémy či ženy během těhotenství.

 

Znásobte své potěšení z koupele a zvolte SpaBalancer pro péči o vodu ve vířivce, swim spa nebo bazénu. Jedná se o bezchlorovou chemii, kterou doporučujeme zejména proto, že chlorová dezinfekce má negativní vliv na vaši pokožku. Sada pro úpravu vody pomocí bezchlorové chemie značky SpaBalancer vám pomůže ušetřit čas strávený péčí o vodu, který tak můžete věnovat sami sobě, odpočinku a svým blízkým.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit! Napište nám na info@welldo.cz nebo zavolejte na číslo 723 703 755.