Dřevěné doplňky na terasu: Čím oživit relax zónu?

Asi se shodneme na tom, že mít svojí oázu klidu by chtěl každý. Znáte to, když přijdete
domů z práce a potřebujete si jednoduše “odfrknout”?

 

Vaše tělo vám bude vděčné za klidné prostředí. Máte-li terasu, pak už máte napůl vyhráno – ta totiž představuje ideální místo pro odpočinek. Stačí jen pár doplňků a snadno pak právě na terase či balkonu vykouzlíte svou soukromou originální relaxační zónu!

dřevěné doplňky na terasu

Relax zóna na terase

Ve vaší relax zóně vždy myslete na to, že jde hlavně o vás. Pusťte z hlavy trendy a výkřiky poslední módy a přizpůsobte si ji tak, aby se líbila především vám. Milujete se zachumlat do deky, vzít si do ruky knížku a něco dobrého k pití? Pak si pořiďte tu nejpohodlnější pohovku, nakupte teplé deky, útulné polštářky, připravte si oblíbenou knížku a skleničku dobrého alkoholu na zahřátí. K podvečerní atmosféře nesmí chybět světýlka či svíčky a kdo nepohrdne romantikou, může si pustit klidnou muziku z reproduktoru.

Pozitivní energií vás nabije jóga, zkuste ji zařadit do svého denního rituálu a časem poznáte, jak prospěšné účinky na vaše tělo má. Pár minut ranní meditace vás nabije a pomůže pročistit hlavu.

Co by vám ve vaší zóně rozhodně nemělo chybět:
podložka na ranní jógu
pohovka na večerní lenošení a k ní samozřejmě teplé deky a pohodlné polštáře
květiny – mateřídouška uklidňuje nervy, proti stresu skvěle působí i jasmín, aloe pak
snižuje škodlivé záření z elektroniky
bylinky – třezalka je přírodní antidepresivum, s levandulí budete účinně bojovat proti
únavě, meduňka pomáhá s nespavostí a její vůně navíc odežene otravný hmyz
reproduktor a/nebo knížka
– dobrý drink a k tomu i vědro na stylové chlazení alkoholu (můžete použít třeba
vědro ze sauny)
– masážní kartáče a voňavé esenciální oleje
úložný prostor na všechno výše zmíněné, doporučujeme třeba pořídit místo
klasického stolu velkou truhlu nebo zavírací box – můžete tak všechno své relaxační
vybavení nechat přímo na terase

 

Saunujete?

O blahodárných účincích sauny ví asi každý. Nebo ne? Pojďme si jich společně připomenout pár nejdůležitějších kladů saunování, které mají významný vliv na naši fyzickou i duševní pohodu.
– posiluje imunitní systém
– uvolňuje dýchací cesty
– léčí kožní problémy, např. akné, ekzém
– mírní bolest v krku
– zmírní únavu
– urychluje hojení poranění
– a v neposlední řadě také velice dobře působí na psychiku člověka.

Minimálně dobře udržovanou psychiku by chtěl mít každý člověk, proto by ve vaší relax zóně neměla sauna chybět. Další nespornou výhodou sauny je fakt, že se v ní můžete uzavřít před okolním světem. Můžete si zvolit, jaký typ sauny vám vyhovuje, je libo infrasauna, nebo finská sauna?

TIP: Více si o saunách přečtěte na našem blogu.

 

Pohoda v bublinách

Ne každému teplo sauny vyhovuje, a proto vám přinášíme alternativu! Vířivky jsou oblíbencem u každé věkové kategorie. Využijete je během roku takřka pořád, ať je zima, nebo teplo, vířivka ke zrelaxování po náročném dni se hodí vždy. V dnešní moderní době najdete spoustu typů vířivek, ale především budete schopni si vybrat i dle vzhledu. Nemůže se tedy stát, že by vám vířivka nepadla do vaší vysněné oázy na terase.

Pobyt ve vířivce si můžete zpříjemnit masážními kartáči na tělo a nejlépe dalším člověkem, který vás jimi bude masírovat.

dřevěné doplňky na terasu

Jaké zvolit doplňky?

Terasa propojuje interiér s exteriérem, takže se nebojte toho využít naplno – pusťte si kousek přírody domů a naopak vypusťte atmosféru svého domova i ven. Zemité tóny, jednoduché textury a přírodniny by měly hrát v doplňcích hlavní roli, navozují příjemné pocity a relaxují mysl. Naproti tomu by naopak výrazné barvy a vzory mohly působit příliš rušivě, proto se jim raději vyhněte.

1. Vsaďte na pohodlí ve jménu hygge!
Aby vaše malá oáza působila opravdu klidným dojmem, je zapotřebí, aby prostor terasy působil jako hygge prostředí. Slyšíte tento pojem poprvé? Seznamte se, změní vám život! Hygge [hjuge] je trend pocházející z Dánska, který člověku zaručuje pohodový přístup k životu a patří k němu právě i naše relaxační zóna. Hygge slibuje pocit pohodlí, bezpečí, útulnosti a tepla. Není to jen bytový design, ale především životní styl, díky kterému se o Dánech říká, že jsou nejspokojenějšími lidmi na světě.

2. Zvolte přírodní materiály
Dřevo a proutí jsou materiály, které ve vás vyvolají právě tyto zmiňované pocity. V relax zóně si musíte mít kde sednout a lehnout. Kromě sezení v sauně vám může skvěle posloužit třeba proutěný taburet, nebo jakákoliv proutěná židle či křeslo. K lenošení můžete využít závěsné křeslo, nebo lenošku.

3. Pusťte si na terasu život
Jako dekorace k proutěným taburetům, vázám či stolkům přidejte rákos a před očima se vám začne rýsovat boho koutek na terase jako dělaný. Rákos není těžké najít, najdete ho u rybníků a v mokřadech. Stačí ho jen zalakovat, aby se vám z něj nesypalo. Stejně tak si z procházky po lese nebo na louce můžete přinést i další přírodní poklady, které vám pak poslouží jako originální a nízkonákladová dekorace (kameny, šišky, plody, luční kvítí, apod.)

Jak řekl Seneca: „Všem lidem prospívá dopřát čas od času duši uvolnění. Odpočinek obnovuje totiž životní sílu a veselá nálada volna rozežene každý smutek.“ Proto pamatujte, že každá investice do našeho zdraví je dobrá investice, která se nám stokrát vrátí. Takže na sebe myslete a čas od času si dopřejte ničím nerušený klid a pohodu. Ať už si do své oázy zvolíte jakékoliv prvky, dbejte na to, aby vám dělala radost.

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *