Jak si nastavit ideální teplotu vody ve vířivce. Vy to víte?

Vířivka je zařízení, kde nemáte problém nastavovat různé parametry, třeba i regulovat teplotu vody. To vám dává spoustu možností využití bez toho, aniž byste se museli omezovat. Vířivku tak využijete kdykoliv během celého roku.

Jaká jsou obecná doporučení pro teplotu vody ve vířivce?

Vždy je důležité, ve kterém měsíci a pro jaký účel vířivku využíváte. Jinou teplotu budete volit nejspíše v létě a jinou v zimě. Pokud se budeme bavit o běžném využití, většina výrobců vám bude doporučovat teplotu vody totožnou s tou tělesnou. To je v rozmezí mezi 36 až 37 °C. Pokud ale víte, že vám teplá voda dělá dobře, není vůbec na škodu toto rozmezí o něco málo přesáhnout.

„Doporučujeme začínat na nižší teplotě a postupně navyšovat.“

Jakou teplotu vody nastavit při hydromasáži?

Chcete-li dosáhnout opravdu prospěšného účinku hydromasáže, doporučujeme nastavit si teplotu vody alespoň o 0,5—2 stupně vyšší, než je tělesná teplota. Přitom byste měli ale dodržovat jedno pravidlo: čím vyšší teplota, tím méně stráveného času ve vířivce. Je lepší si nepřidávat masážní cykly neustále dokola, ale raději si dopřávat jednu či dvě kratší hydromasáže každý den. V teplejší vodě se přehřívá organismus a nemusí se vám udělat dobře. Pokud během koupele pociťujete, že se výrazně potíte a začínáte se přehřívat, koupel raději přerušte.

„Pokud víte, že vám vyšší teploty vody dělají dobře, nenechte se omezovat. Vždy ale platí pravidlo, že všeho s mírou.“

Jak regulovat teplotu vody dětem?

Není nutné dětem vířivku zakazovat. Tady ale platí určitá pravidla, která byste měli zohlednit. Dětem do 5 let rozhodně snižte teplotu alespoň o 1—2 stupně než je jejich běžná tělesná teplota, tedy ideálně na 35°C. V teplé vodě by také rozhodně neměly trávit tolik času, co vy.

„Při nastavení teploty berte ohled na jednotlivé uživatele i na aktuální roční období.“

 

teplota vody

 

Řiďte se vždy svými pocity

Výhodou systému vířivek je to, že teplotu vody si regulujete, a můžete ji kdykoliv jednoduše upravit. Moderní vířivé vany jsou dnes opravdu chytré, a požadovanou teplotu vody si například snadno nastavíte ještě předtím, než přijedete domů, a to za pomoci chytrého telefonu. Doma už pak nemusíte čekat, než se voda ohřeje, ale ihned po příjezdu si užijete vytouženou hydromasáž.

„V zimních měsících při vnějším použití vířivky doporučujeme nastavit vyšší teplotu vody, a to klidně na 38 °C.“

 

Jak je to s chladnější vodou?

U vířivky jste většinou zvyklí na prohřátou vodu, která přináší relax a je součástí hydroterapie. Není ale problém nechat vodu ve vířivce chladnější. Nižší teploty oceníte nejen v létě jako možnost osvěžení, ale i během celého roku, kdy můžete přijít na chuť otužování. Využít se ale také dá při běžném sportovním tréninku. Ponoření do studené vody má spoustu blahodárných účinků na zdraví.

 

Další rady pro nastavení teploty vody ve vířivce

  • Zohledněte podmínky pro každého uvnitř vířivky a teplotu nastavujte tak, aby vyhovovala všem. Není důležitý pouze věk, ale i zdravotní stav. Například těhotné ženy nebo osoby s vyšším tlakem by se měly před vstupem do vířivky poradit s lékařem a teplota vody by u nich rozhodně neměla přesáhnout 37 °C.
  • Jen osoby bez zdravotních omezení by si měly nastavovat nejvyšší možné teploty. Většina vířivých van nabízí nastavení maximální teploty až na 40 °C.
  • Nastavování teploty je sice snadné na ovládacím panelu, je to ale mnohdy zdlouhavý proces. Vířivka dokáže ohřát vodu o 1-2 °C zhruba za hodinu. Některé modely jsou ale moderní a propojené s technologickými vychytávkami. Za pomoci Wi-Fi připojení si tak spustíte ohřev na dálku, třeba z práce, a po příchodu domů se můžete těšit, protože voda ve vířivce bude připravena na požadovanou teplotu. 
  • Myslete na to, že udržování stálé teploty je energeticky výhodnější než nárazový ohřev. Doporučujeme vám, abyste nechali ohřev trvale zapnutý s nastavením nižší teploty. Před použitím si už jen zvyšte teplotu podle potřeby. 

 

 

Zarezervujte si svůj termín v našem showroomu a přijďte si k nám vyzkoušet různé technologie i různé teploty vody ve vířivkách. Poradíme vám, zodpovíme jakýkoliv váš dotaz a pomůžeme vám s výběrem.

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:
10 nejčastějších otázek, které nám kladete před nákupem vířivky: Na co se nás nejčastěji ptáte a co vám na to odpovídáme?
Kompletní průvodce světem vířivek: Co vše byste měli zvážit před koupí vířivky? S námi na nic nezapomenete!
Jak zazimovat vířivku?: Jak připravit vířivku na zimu? A je vůbec rozumné, pouštět se do toho sám?
Jaké jsou nejlepší venkovní vířivky, jacuzzi či spa vířivky?: Přečtěte si zkušenosti majitelů vířivek z celého světa! Které vířivky doporučují nejčastěji?
Vířivka v interiéru, nebo exteriéru?: Podívejte se, jaké jsou klady a zápory vířivek umístěných venku a vevnitř. Pomůžete vám se rozhodnout!

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *