Jak lze využít v infrasauně solnou inhalační terapii?

Solná inhalační terapie využívá solného roztoku a jeho léčebných účinků. Pomáhá při léčbě onemocnění dýchacích cest či alergií, ale také při kožních onemocněních a dalších. A jak se využívá v infrasauně?

 

Inhalační zařízení pro solnou inhalační terapii neslouží primárně jako zdravotnická pomůcka. Původně byla vyvinuta pro koupel. Díky zkombinování s infrakabinou, saunou nebo parní koupelí se z této terapie stává dokonalý prostředek pro zajištění fyzické i psychické pohody.

 

Co říkají na solnou inhalační terapii odborníci?

Způsobů, jak se solný roztok používá, existuje hned několik: inhalace, pití, koupel či peeling. Každý z nich má své klady a zápory a je nutné připomenout, že ne každý způsob užívání solného roztoku byl podrobně a hlavně vědecky studován. Najdeme tedy mnoho odpůrců, ale také příznivců každé z těchto forem užívání. Můžeme však konstatovat, že solná terapie nemá téměř žádné vedlejší účinky.

„Sůl a solný roztok se při léčbě různých onemocnění
využívají už velmi dlouhou dobu.“

Solná inhalační terapie je v tomto odvětví nejmladší.

 

Solná inhalační terapie slouží jako prevence

Pravidelná solná inhalační terapie má také preventivní účinek. Posiluje totiž náš imunitní systém a tím nás chrání např. před nachlazením. Pára, která je při této terapii uvolňována, může zmírňovat dráždivý kašel, usnadňovat vykašlávání a přinášet tak úlevu od příznaků prochladnutí, alergií či chronických respiračních onemocnění. Inhalování soli je často doporučováno samotnými lékaři jako účinný pomocník při boji s nachlazením.

 

solna inhalacni terapie funguje jako prevence

 

Pomoc s kožními problémy

Solná inhalační terapie se využívá zejména při léčbě kožních onemocnění jako je neurodermatitida apod. Solná inhalační terapie se využívá v různých zdravotnických zařízeních po celém světě a mnoho zákazníků se shoduje, že jim velmi pomohla.

„Jejich pleť byla díky ní krásnější a zdravější.“

 

Pomáhá i s dýchacími obtížemi

Právě potlačení symptomů alergií je jedním z dalších důvodů, proč lidé solnou inhalační terapii podstupují. Na jaře se mnoho z nás potýká také se sennou rýmou, která dokáže velmi znepříjemnit život. Právě zařízení pro solnou inhalační terapii pomáhá toto období překonat.

Terapie je také velmi oblíbená u dětí, kterým pomáhá s léčbou rýmy a výrazně jim ulevuje. Pravidelné inhalace solného roztoku pomáhají také mírnit příznaky bronchitidy či astmatu. Mnoho klientů uvádí, že jim zařízení pro solnou inhalační terapii velmi usnadnilo život. Spojení infrasauny se solnou terapií má velmi blahodárné účinky na zdraví.

„U některých zdravotních problémů může dojít dokonce k takovému zlepšení stavu, že uživatelé mohou žít spokojeně i bez léků.“

 

Solná inhalační terapie a zánět průdušek

Zánět průdušek je typickým onemocněním v zimním období. Průdušky tvoří část našeho dýchacího ústrojí, dopravují vdechovaný vzduch do plicních měchýřků a jsou také zodpovědné za čištění vzduchu. Zánět průdušek může být virového i bakteriálního původu, nejčastěji se projevuje suchým kašlem a léčí se buď léky proti kašli, nosními kapkami, nebo expektoranciemi.

Tyto léky nejsou ale vhodné pro všechny a zejména u nastávajících maminek nebo malých dětí se často sahá po alternativních způsobech léčby. Solná inhalační terapie pomáhá zmírnit lechtání krku, které zánět průdušek často doprovází. Zároveň jsou pomocí solného roztoku vyčištěny dýchací cesty, což vede ke snížení tvorby hlenu a postup nemoci je tak zpomalen.

„Výhodou léčby solnou inhalační terapií je především to, že nemá žádné vedlejší účinky, lze ji provádět doma a je vhodná pro všechny, tedy děti i starší osoby.“

Zařízení určená pro solnou inhalační terapii si můžete prohlédnout zde.

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *