Jaké infrazářiče do nejlepší infrasauny – jsou nejlepší keramické, karbonové, nebo úplně jiné?

Infrazářiče jsou vůbec nejdůležitějším prvkem v každé infrasauně. Všechno ostatní, snad ještě kromě kvalitního zpracování infrakabin, je pro léčebné a detoxikační účely infrasaun méně podstatné. Víte jaké infrazářiče má mít nejlepší infrasauna?

 

Nejlepší infrasauny musí mít bezpečné a zdraví prospěšné infrazářiče. Jaké to jsou? V posledních letech se po celém světě velmi diskutovalo, zda jsou „lepší“ karbonové infrazářiče, nebo keramické infrazářiče. Pojďme se teď podívat, jaké jsou mezi nimi vlastně rozdíly.

 

Karbonové infrazářiče

Nebo také infrazářiče na bázi uhlíku produkují vysoce kvalitní infračervené teplo, které má vyhovující vlnovou délku. Problém je, že tohoto tepla se vytváří malé množství, a tak jsou jimi infrakabiny doslova „vytapetované“ až ke stropu.

A i přes to má člověk v přední části těla pocit chladu, což je velká chyba sama o sobě. Základním principem infračervené terapie je prohřátí lidského těla hluboko až k jádru, a to tyto infrasauny nesplňují.

Dalším jejich vážným problémem je právě ono „vytapetování“ zářiči vysoko až nad hlavy lidí v sauně.

„Tím dochází k velmi nepříjemnému přehřátí hlavy, které se v některých případech podobá úpalu.“

Navíc také k vysoké úrovni vyzařování nebezpečných EMF a ELF – ve víc než v 95 % případů je toto vyzařování až 20x vyšší než je norma. Tyto sauny lze tedy jen těžko považovat za prospěšné zdraví. Zvláště levné modely takovýchto saun našemu zdraví spíše škodí než pomáhají. Po všech stránkách obstály v našich testech velmi slabě.

 

Keramické infrazářiče

Tyto infrazářiče jsou dodávány pod různými obchodními značkami, které slibují všechno možné. Keramické infrazářiče jsou většinou velmi silné a vyzařují velké množství infračerveného tepla.

Jejich povrchová teplota bývá 300-500 °C a často nepříjemně svítí, což je otravné zejména pro vaše oči. V takové sauně je nutné dávat si pozor také na popálení vzhledem k opravdu vysoké povrchové teplotě keramických zářičů (čest výjimkám).

Podobně jako v saunách s karbonovými zářiči ani v těchto levných saunách s keramickými zářiči nevydržíte dlouho, určitě ne s takovým zářičem za zády, kvůli kterému budete mít nepříjemný pocit pálení.

„V sauně se doporučuje být alespoň 45 minut, což v takové nelze vydržet.“

Navíc nedochází k prohřátí těla až k jádru, takže ani v tomto případě není splněn účel terapie infrasaunou. A většina keramických infrazářičů také samozřejmě vyzařuje vysoké hladiny nebezpečného EMF a ELF.

 

Inovativní řešení od Clearlight Infrared

Společnost Clearlight je lídrem a inovátorem v oboru saun. Jako taková posledních 20 let vyrábí infrasauny s technologií Clearlight Infrared, které jsou luxusní a zároveň účinnější a zdraví prospěšnější, než si vůbec dokážete představit.

Oddělení pro výzkum a vývoj společnosti Clearlight ukončilo diskuzi o zářičích tím, že vyvinulo a také patentovalo jedinečný infrazářič: kombinovaný karbon-keramický infrazářič, který nabízí jen ty nejlepší vlastnosti karbonového a keramického zářiče.

„Veškeré problematické aspekty obou typů infrazářičů v infrasaunách Clearlight určitě nenajdete.“

V infrasaunách Clearlight jsou infrazářiče True Wave II, které produkují pouze léčivé infračervené teplo. Jde o velmi jemné a léčivé teplo, které proniká hluboko k jádru těla a v sauně vás doslova objímá z každé strany.

Vy tak i při nízkých teplotách dostáváte tu nejlepší možnou terapii a zároveň nejúčinnější hloubkovou detoxikaci. A to vše zatímco pohodlně relaxujete při čtení dobré knihy nebo časopisu či při poslechu hudby a zbavujete se roky hromaděného stresu.

Tyto infrazářiče jsou tvořeny mikrotenkými karbonovými vlákny (1/1000 tloušťky lidského vlasu) a patentovanou keramickou směsí. Díky karbonu jsou produkovány dlouhé vlny, které pronikají hlouběji do těla a to je lépe absorbuje.

Keramická složka jim zajišťuje potřebný tepelný výkon pro dokonalý komfort. Při saunování v infrasaunách Clearlight zažijete úžasně příjemný a jedinečný pocit, který je nesrovnatelný s jinými saunami na trhu.

 

Pokud vám rozpočet neumožňuje zainvestovat do opravdu nejlepší infrasauny, podívejte se na ekonomickou řadu infrasaun a přijďte si je vyzkoušet na vlastní kůži.

 

jake infrazarice do infrasauny

 

Přemýšlejte dopředu

Jednou z příčin je lepší výkon v rámci optimální vlnové délky (7-10 mikronů) s významnou částí vlnových délek 9,4 mikronů.

„V tomto rozsahu absorbuje lidské tělo více infračerveného záření než v jakémkoliv jiném.“

Díky tomu získáte z těchto infrazářičů nejen infračervené teplo s nejvyšší kvalitou, ale také jej dokážete nanejvýš využít přímo tam, kde ho nejvíce potřebujete – v jádru těla. To jsou tyto patentované karbon-keramické infrazářiče schopné prohřát až do hloubky.

Klíčem k dokonalé infračervené terapii, kterou vám dopřejí naše nejlepší infrasauny Clearlight je přímé ohřívání těla.

„Ve všech modelech Clearlight Infrared jsou infrazářiče umístěny po celém vnitřním obvodu infrakabiny.“

Na přední i zadní stěně, po stranách, pod lavicí i přímo pod nohami.

Díky svému výkonu jsou přitom naše infrazářiče umístěné pouze do výšky ramen, neprodukují tedy žádné zbytečné a nepříjemné teplo a rozhodně neprohřívají hlavu. Naše infrasauny Clearlight produkují teplo pouze tam, kde je to potřeba, a tím jsou také mimořádně energeticky úsporné.

Téměř žádná infrasauna nemá infrazářiče umístěny na přední straně, což je velká chyba z pohledu funkčnosti. Pokud není vyhřívaná přední část těla, nedojde k jeho důkladnému prohřátí až k jádru, tím se nesplní účel infraterapie a nemůže dojít k efektivnímu důkladnému vypocení z hloubky těla a dokonalé detoxikaci.

Patentovaný proces výroby karbon-keramických infrazářičů True Wave II navíc také umožňuje zrušit prakticky všechny EMF a ELF.

„Karbon-keramické infrazářiče vám tím pádem poskytují tu nejlepší léčbu, detoxikaci a relaxaci, jakou můžete v současnosti od infrasauny čekat – a zároveň jsou pro vás naprosto bezpečné.“

 

Testování nejlepší infrasauny

Přímo na našem karbon-keramickém infrazářiči True Wave II bylo provedeno měření s použitím měřícího přístroje Tri-Field EMF, při kterém byla zjištěna hodnota průměrného výkonu EMF ve výši 2,5 mGcož je v normě.

„V místech vzdálených přibližně 3 cm od zářiče, tedy tak daleko, jako jsou od něj vaše nohy, ramena nebo záda, bylo naměřeno prakticky nulové EMF.“

Pokud byste to porovnali s převážnou většinou infrasaun dostupných na trhu, zjistili byste, že ty vyzařují nebezpečného EMF 20-30x více než povoluje norma, a to je doopravdy nebezpečné. Norma jsou 3mG (miligaus).

U nás si můžete nejlepší infrasauny Clearlight nezávazně vyzkoušet. Máme pro vás připraveno hned několik typů infrasaun, takže je můžete rovnou všechny vzájemně porovnat, což je při rozhodování kdy, kde a jakou saunu koupit velmi důležité. Věříme, že díky této naší službě vám určitě dokážeme pomoci k dlouhodobé spokojenosti s vaším následným výběrem.

 

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

2 Komentáře

 1. Karla Böhmová

  Dobrý den, může do této sauny člověk s totální endoprotézou, nebo jiným kovovým inplantátem . např. po osteosyntéze kostí končetin?

  Děkuji!

  Odpovědět
  • Andrej

   Dobrý den, ano je to možné dokonce prospěšné.

   Kvalitní léčivé infrasauny značek Clearlight a Royal sauna můžete používat také s protézou.

   Od našich zákazníků máme doporučeno dané místo povrchově mazat léčivými mastmi pak je saunování velmi příjemné.

   Pozor ale na typ infrazářičů. Obvykle často nazývaná fullspektelně topidla vysokých výkonů s vysokou povrchovou teplotou nedoporučujeme. Jsou příliš intenzivní a pálí. Jednoduše jsou to jen topidla ne léčivé infrapanely Clearlight či Royal Sauna.

   Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *