Jaké jsou blahodárné účinky hydroterapie?

Teplá voda uklidňuje tělo i mysl. Její příznivý vliv na fyzické i psychické zdraví člověka znali už ve starém Řecku, Římě i ve starodávném Japonsku. Patři proto mezi nejstarší léčebné metody. V dnešní době se aplikuje v různých formách a je součástí podpůrné léčby mnoha zdravotních neduhů.

 

Zatímco dávné civilizace stavěly blízko horkých pramenů drahé lázně a koupele, naše civilizace má jednu velikou výhodu. Díky vířivce si totiž můžete vyzkoušet účinky hydroterapie a léčivé síly vody kdykoliv u sebe doma. Zdroje vody jsou přeci tak obrovské a můžeme si je hojně užívat mnoha směry. Tak proč nevyužít třeba její blahodárné účinky i jako podporu v léčbě nebo jako možnost pořádného odpočinku a relaxace? Nechte se hýčkat hydromasážními tryskami a dopřejte si maximální účinky toho, co nám tento přírodní vodní živel nabízí.

 

„Hydroterapie je léčebná metoda, která v sobě kombinuje sílu vody a tepla.“

 

Vířivá vana a hydroterapie

Jak již bylo zmíněno, mezi nejoblíbenější formy využití léčebné síly vody patří vodoléčba – neboli hydroterapie ve vířivé vaně. Jedná se o rychlou, příjemnou, a přitom velmi účinnou metodu, která patří jak mezi odpočinkové aktivity, tak i mezi podpůrné léčby pro naše zdraví.

Hydroterapie nabízí různé účinky, které spolu navzájem působí na náš organismus a přináší spoustu benefitů pro naše psychické i fyzické zdraví.

Mechanické účinky – Jde o účinek, kdy se tělo ponoří do teplé vody a je nadnášeno. Přichází pocit odlehčení a úlevy těla. Snižuje se tím svalové napětí. Podporuje to lymfatický systém. Usnadňuje se tak celková pohyblivost těla.

Tepelné účinky Na naše tělo a organismus blahodárně působí teplá voda. Ta působí blahodárně na naše cévy a roztahuje je. Díky tomu se odplavují škodlivé látky z těla ven. Také působí na náš imunitní systém a posiluje ho. Když si dopřejete studenou koupel, tím naopak dochází k zužování cév což zrychluje krevní oběh.

Chemické účinky – Každá voda v sobě obsahuje nějaké látky, které se vstřebávají do povrchu kůže. Podle toho se chemické účinky různí. Někdo si dokonce přidává do koupele různé přísady, například soli nebo éterické a jiné oleje.

 

Pro dosažení příznivých účinků hydroterapie je důležitá také pravidelnost.“

 

Není to jen o prostém trávení času v teplé vodě

Když už nic jiného, měli byste si určitě zapamatovat, že vířivka poskytuje daleko víc než jen ležení v teplé vodě nebo obyčejné masáže teplou vodou. Nabízí jedinečné využití léčebné síly vody, které spolu s teplem vytváří ten pravý požitek pro tělo i mysl. Nabízí již několikrát zmiňované hydroterapie, které si budete každý den užívat. Vířivka se tak stane prostředím k uvolnění, odpočinku i povzbuzení, po kterém určitě toužíte.

 

Kvalitní hydroterapii ovlivňují hydromasážní trysky

Hydroterapie bude mít ten správný účinek na vaše tělo, pokud se při výběru zaměříte na dobře rozmístěné hydromasážní trysky. Ověření výrobci se zaměřují na speciální umístění hydromasážních trysek, na hustotu a jejich uspořádání. Trysky nejsou v žádném případě ve vířivce uspořádané nahodile, ale odpovídají fyziologii člověka tak, aby přesně působily na dané části těla a byly co nejvíce prospěšné. Tlak vody díky tomu působí na konkrétní svalové partie. Takové umístění trysek má mnoho účinků na zdraví. Díky tomu hydroterapie například ulevuje ztuhlosti svalů, bolesti kloubů nebo potlačí křeče. Takových benefitů je ale daleko více. Vypsali jsme je pro vás níže v odstavci „5 způsobů, jak může hydroterapie zlepšit vaše zdraví„.

 

Co dalšího byste měli vědět o tryskách: 

 • Rozhodně neplatí mýtus, že čím více trysek, tím lepší hydroterapie. Neřiďte se počtem, ale správným umístěním. To poznáte tak, že si vířivku osobně vyzkoušíte, třeba v testovacím centru.
 • U kvalitních vířivek máte možnost regulace a individuální přizpůsobení intenzity tlaku vody podle potřeb a citlivosti vašeho těla. Většinou mají ovládací panel, na kterém si vše navolíte.
 • Hydromasážní trysky jsou dimenzované na různé části těla, od chodidel a nohou, přes hrudník až k rukám a ke krku. Ve vířivce pak najdete více druhů trysek – vodní a vzduchové, přímé a rotační trysky. 
 • Trysky jsou umístěné tak, abyste ve vířivce mohli pohodlně sedět i ležet, a užít si dokonalou masáž v jakékoliv poloze.

 

hydroterapie

 Hydroterapie by vás neměla svědit, bolet ani by neměla být jinak nepříjemná. Naopak byste z ní měli mít ten nejlepší požitek.

Kvalitní hydroterapii ovlivňuje hydrodynamika

Důležitý je také unikátní mechanismus, který spouští kontrolovaný a předem definovaný průtok vody pro konkrétní typ masáže či terapie. Jedná se o jeden z mechanismů ve vířivce, který je ale často podceňovaný. Spoustu zákazníků, kteří si vybírají novou vířivku, ho ani neřeší nebo o něm většinou ani neví. Pokud patříte mezi ně, nejste sami. Takový mechanismus většinou neřeší levné vířivky neznámých značek. Jen kvalitní vířivky mají správně řešenou hydrodynamiku. To znamená, že fungují s dobrým výkonem čerpadla a automaticky spočítají, kolik litrů vody je třeba, aby prošlo potrubím vzhledem k daným hydromasážním tryskám. Podle toho musí navolit vhodný počet čerpadel na daný počet míst ve vířivce.

 

Co dalšího byste měli vědět o hydrodynamice:

 • Počet trysek ani počet motorů není nijak zásadní. Pro kvalitní hydroterapie je rozhodující správně spočítaná hydrodynamika, průměr potrubí i trysek a k tomu přesně přizpůsobené a přepočítané výkony čerpadel.
 • Jen s dobrou hydrodynamikou máte jistotu té správné hydroterapie, která má smysl a ze které budete mít ten pravý užitek.
 • Při výběru vířivky se nenechte odbýt a vždy se ptejte i na princip fungování hydrodynamiky. Vždy požadujte také ukázku.

„Voda zmírňuje bolesti a napětí. Uvolňuje křeče a svalstvo. Je to rychlá, účinná, a přitom příjemná relaxace.“

Konkrétní užitky z hydroterapie

Správně spočítaná hydrodynamika spolu s dobře rozmístěnými masážními tryskami vede k té nejlepší hydroterapii. Ta pomáhá při léčbě některých zdravotních problémů, jako jsou:

 • Napomáhá od bolestí kloubů a ulevuje od svalových křečí (konkrétně se doporučuje i jako podpůrná léčba k artritidě).
 • Podporuje proudění lymfy, zlepšuje cirkulaci krve, snižuje krevní tlak (doporučuje se i jako podpůrná léčba k cukrovce).
 • Zmirňuje stres i napětí a celkově uvolňuje mysl. Ideální pro ty, kteří řeší poruchy spánku.
 • Podporuje vylučování škodlivin z těla ven a posiluje imunitní systém. 
 • Napomáhá při boji s problematickou pokožkou, třeba i s celulitidou, zvyšuje aktivitu metabolismu a podporuje hubnutí.

Více se o zdravotních benefitech vířivek dočtete v tomto článku.

 „Využití hydroterapie může přinést i možné kontraindikace. Pokud řešíte konkrétní onemocnění, vždy se nejprve poraďte se svým lékařem.“

 

hydroterapie_welldo_cz

 

Vířivka vám musí sedět ve všech ohledech

Všechny námi nabízené vířivky jsou ergonomické, pobyt v nich je velmi komfortní a příjemný tak, abyste si účinky hydroterapie užili na maximum. Dopřejte si dokonalou relaxaci a skvělou masáž, nechte své tělo regenerovat pomocí proudů teplé vody a dovolte své mysli uniknout od každodenních starostí.

 

Kvalitní hydroterapii zajistí ověření výrobci vířivek

Při výběru vířivky se vyhněte neznámým značkám a zaměřte se na ověřené výrobce, kteří působí dlouhodobě na trhu. My osobně ve welldo.cz jsme vsadili na kvalitu, takže naše vířivky pochází od renomovaných špičkových výrobců z Evropy, Kanady či USA, kteří se vířivkami zabývají několik desetiletí a kteří mají milióny spokojených zákazníků po celém světě. Jde o stabilní výrobce na trhu, kteří se pyšní vlastní výzkumem a vývojem, ale také mnoha patenty a vlastními certifikáty. Jen u takových víte, že se dočkáte té nejlepší hydroterapie, kterou si budete moct užívat třeba každý den.

„S vířivkou je to jako s autem. Měli byste se vždy cítit bezpečně, pohodlně a měla by splňovat absolutně vše, co od ní očekáváte.“  

Vyzkoušejte si to na vlastní kůži

Při výběru vířivky se zaměřte na dva důležité parametry, které jsme v tomto článku zmínili hydromasážní trysky a hydrodynamiku. Jen to vám zajistí skutečně kvalitní koupele a hydroterapie, které budou mít smysl po všech stránkách a ze kterých budete mít maximální požitek. O pravdivosti našich slov se můžete přesvědčit i osobně! Vyplňte tento formulář, nebo nás kontaktujte a objednejte se k nezávaznému vyzkoušení našich produktů. Zároveň zde porovnáte různé značky a vyzkoušíte hydromasážní trysky na vlastní kůži. U nás vám také rádi zodpovíme vaše dotazy, s čímkoliv pomůžeme a poradíme s vaším výběrem. Osobní poradenství od A do Z u nás máte zaručené.

 

REZERVUJTE SI SVŮJ TERMÍN ZKOUŠENÍ:
723 703 755 
[email protected]

 

5 způsobů, jak může hydroterapie zlepšit vaše zdraví

Nejste si jistí, zda má vířivka opravdu tak příznivé účinky? Hydroterapii doporučují i samotní lékaři a oblastí, kde vám může pomoci, je hned několik!

Hydroterapie je léčba a proto doporučujeme před tím, než s ní začnete, navštívit svého lékaře a konzultovat ji s ním. Často je to ale právě vodoléčba ve vířivé vaně, kterou lékaři svým pacientům doporučují, a to jako řešení mnoha zdravotních problémů.

 

1. Relaxace a odbourání stresu

Stres je v dnešní době jedním z velmi vážných a častých zdravotních problémů.

„Podle různých odhadů se až 90 % lékařů zabývá
u svých pacientů právě primární péčí
při problémech spojených se stresem.“

– Paul J. Rosch, M.D., F.A.C.P., 1991

 

U dospělých je nejčastější příčinou práce, bohužel se však se stresem setkávají i děti, dospívající, studenti vysokých škol či senioři. Podle nedávné studie provedené Americkou psychologickou asociací až 61 % dospělých dotázaných tvrdí, že stres je velmi nebo mimořádně důležité řešit. Jen 35 % z nich pro to ale něco dělá.

Výzkum také ukazuje, že právě stres je hlavní příčinou mnoha zdravotních problémů. Souvislost mezi stresem byla prokázána u velkého množství fyzických i psychických problémů, mimo jiné u depresí, infarktu, mrtvice, poruch imunitního systému, hypertenze či autoimunitních onemocnění.

„Stres může také přímo ovlivňovat kvalitu pokožky,
mít vliv na gastrointestinální systém,
může vést k poruchám spánku
či degenerativním neurologickým poruchám
včetně Parkinsonovy choroby.“

Naštěstí, tak jako existuje mnoho faktorů, které stres vytváří, existuje několik řešení, jak jej zvládat. Vířivka vám může přinést obrovskou úlevu od stresu, a to pro vaši mysl, duši i tělo. Vířivka je místem, kde můžete utéct od všedních starostí. Teplo vody a masážní trysky vám pomohou relaxovat, uvolnit se a postupně zmírňovat nashromážděné napětí. Některé modely nabízí další možnosti relaxace v podobě uklidňujících fontán, příjemné hudby či aromaterapie.

 

2. Úleva od příznaků artritidy

Artritidy existuje přes 100 různých forem a podle Nadace pro artritidu může vířivka přinést úlevu u těchto typů:

 • osteoartritidy
 • reumatoidní artritidy
 • fibromyalgie

 

Uklidňující teplo a vztlak vody zmírňuje bolest a ztuhlost, které jsou pro artritidu typické. Po ponoření do teplé vody se zvýší teplota těla, cévy se rozšíří a zlepší se cirkulace krve v těle. Voda navíc tělo nadnáší a podporuje pohyb kloubů a svalů. Trysky uvolňující vodu a vzduch masírují tělo a pomáhají odpočinou napnutým svalům.

„Vodoléčba pomáhá se snižováním vedlejších účinků,
které doprovázejí únavu, depresi či právě artritidu.“

 

3. Zlepšení kvality vašeho spánku

Nedostatečný spánek výrazně ovlivňuje náš život. Chronická nespavost a bdělost trápí stále více lidí. Pokud nejsme dobře vyspaní, nedokážeme se dostatečně soustředit, nevydáváme tak dobré výkony jaké bychom chtěli, a to v důsledku opět vede ke zhoršení kvality našeho spánku. Nedostatečný spánek ale také nepříznivě ovlivňuje náš fyzický zdravotní stav.

„Rozlišujeme asi 90 poruch spánku, které se velmi často
projevují častou a nadměrnou ospalostí přes den,
těžším usínáním či častým probouzením.“

Dlouhodobé účinky nekvalitního spánku a další poruchy se spánkem související zvyšují riziko deprese, cukrovky, hypertenze, obezity, srdečního infarktu či mozkové příhody.

 

virivka pomaha rychleji usnout a lepe spat

 

Lékaři kromě léků zlepšujících spánek doporučují zavést každodenní rituál usínání. Pravidelnost a rutina je velmi důležitá. Skvělým doplňkem je pak také pobyt ve vířivce. Teplo totiž indukuje přirozenou mechaniku spánku našeho těla. Vířivka je spolu s aromaterapií velmi účinným prostředkem pro zkvalitnění spánku.

„Stačí 20minutový pobyt ve vířivce každou noc před spaním,
abyste zmírnili stres a úzkost, snadněji usnuli a spali klidněji.“

 

4. Zmírnění bolestí a ztuhlosti

Bolest je nejčastější příčinou návštěvy lékaře. Chronická bolest pak patří mezi nejčastější příčiny dlouhodobé invalidity. Bolest je velmi rozmanitá a stejně tak různorodá je její léčba.

Ať už trpíte v důsledku zranění, trápí vás chronické bolesti kostí, kloubů a svalů, nebo vás tělo pobolívá vlivem každodenní dřiny, pobyt ve vířivce vám může přinést požadovanou úlevu.

Teplá voda zmírňuje napětí v těle, uvolňuje svaly a snižuje tak jejich bolest, zároveň pomáhá i s bolestí hlavy, menstruačními bolestmi či chronickou bolestí tím, že zlepšuje krevní oběh. Cviční ve vodě (aquafitness) je velmi přínosné pro ty, pro které je cvičení na „suchu“ bolestivé.

Velmi dobrým léčivým pomocníkem v této oblasti je také infrasauna, která při pravidelném užívání dokáže až zázraky.

„Některé vířivky navíc disponují speciálně
umístěnými tryskami, které pomohou ulevit od bolesti
a ztuhlosti jedné konkrétní oblasti a skupiny svalů.“

 

5. Příjemně strávený čas s blízkými

Dnešní doba je často popisována jako zaneprázdněná a uspěchaná. Najít si čas na sebe a lidi, na kterých vám záleží, se občas zdá jako nemožné. I s tím vám může vířivka pomoci.

Ponořte se na 20 minut do teplé vody a zapomeňte na celý svět. Dívejte se na oblohu a relaxujte. Pozvěte svou rodinu či přátele a užívejte si těchto příjemných chvil společně. Uvidíte, že se vám pobyt ve vířivce tak zalíbí, že najít si na něj čas pro vás bude stále jednodušší a jednodušší.

Pokud jste vystresovaní, trápí vás každodenní bolesti, nemůžete usnout a nebo je pro vás problém najít si pro sebe a své blízké pár volných chvil, dejte šanci vířivce.

„Milióny spokojených majitelů po celém světě vám řeknou,
že investice do vířivé vany byla tou nejlepší v jejich životě!“TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *