Nejlepší místo pro vaši vířivku

Ještě než si vířivku pořídíte, měli byste se důkladně zamyslet, kam ji umístíte. Abychom vám toto rozhodnutí usnadnili, připravili jsme pro vás seznam základních otázek a odpovědí.

 

Umístit vířivku venku, nebo vevnitř?

Vířivky se ve většině případů instalují ven. Ty, které najdete v naší nabídce, je možné instalovat také dovnitř. Při instalaci vířivky vevnitř je důležité nejdříve přeměřit šířku všech dveří vedoucích do vámi zvolené místnosti, abyste měli jistotu, že do ní vířivku bez problémů dostanete.

Vzhledem k vysoké hmotnosti naplněné vířivky (naplněná vířivka pro 3 osoby váží zhruba 1400 kg) musí být podlaha v místnosti pro vířivku dostatečně pevná.

„A počítejte s odpařováním vody a vzniklou párou,
v místnosti proto musí být vyřešené také odvětrávání.“

 

Na co si dát pozor při umístění vířivky venku

Při umístění vířivky venku mějte na paměti pár základních pravidel a doporučení. Opět je důležité zajistit dostatečně pevný podklad, v případě podlahy se ujistěte, že má dostatečnou nosnost. Vířivku je lepší umístit pod otevřený prostor.

Počítejte s tím, že se při jejím používání vypařuje poměrně velké množství vody a pára může případnou střechu či stříšku poškodit.

„Pokud tedy na zakrytí trváte, volte vhodný a odolný materiál.“

Všímejte si také okolí vámi vybraného místa. Je v dosahu zdroj elektrické energie? Bude se vám v tomto místě vířivka dobře a pohodlně napouštět a vypouštět?

 

Pozor na rozmary počasí

Ohled je nutné brát rovněž na počasí, vzhledem k tomu, že vířivky jsou venku umístěné po celý rok. Vířivku je nutné chránit před chladem, silným a studeným větrem a také před přímým slunečním zářením. Pokud tedy zvolíte takové místo, na kterém bude vaše vířivka často vystavena těmto živlům, musíte ji dostatečně ochránit, např. termokrytem apod.

„Jsou to sice náklady navíc, ale vaše vířivka díky nim
bude ochráněna, prodloužíte její životnost
a také vaši spokojenost s ní.“

virivka umistena venku

 

Je dobré si tyto věci promyslet dopředu, jinak byste mohli vířivku nainstalovat a teprve postupně narážet na další a další nepříjemnosti a problémy. Pokud ale vše vyřešíte ještě před samotným pořízením vířivky, budete si ji moci po nákupu náležitě užít a relaxovat v ní tak, jak očekáváte.

 

Vaše pohodlí a dobrý pocit jsou na prvním místě

V neposlední řadě volte místo také s ohledem na vaše pohodlí a to, jak příjemné pro vás bude vířivku právě zde používat. Nezapomínejte si všímat okolí vámi vybraného místa, které ovlivní výhled z vířivky.

„Ne vždy máme mnoho možností na výběr,
ale i namíření vířivky na jinou světovou stranu
může znamenat velký rozdíl.“

Případně můžete zauvažovat nad tím, jak její okolí zkrášlit. Myslete dále také na to, zda budete mít při používání vířivky dost soukromí, nebo budete vystaveni zvědavým pohledům vašich sousedů či kolemjdoucích. To vše může mít výrazný vliv na to, jak dobře se ve své vířivce budete cítit. Pomoci vám může vysázení vysokých rostlin kolem vířivky, případně šikovné stěny či panely. Nezapomínejte ani na spchu v blízkosti vaší vířivky. Pokud se chcete osprchovat teplou vodou bez nutnosti složitě zapojovat spchu do elektrické sítě, stačí se poohlédnout po solární sprše

„Myslete také na to, že čím blíže bude vířivka k domu,
tím je její používání pohodlnější
a tím častěji se budete relaxaci v ní oddávat.“

Snad vám tyto rady pomohly udělat si jasnou představu o tom, kde by vaše budoucí vířivka měla stát a jak by toto místo i jeho okolí měli vypadat. A pokud potřebujete poradit i se samotným výběrem vířivky, přečtěte si 7 důležitých rad, jak koupit vířivku. Věříme, že i díky našim radám se vám investice do vaší vířivky vyplatí a vy si budete dlouho a dobře vychutnávat všechny příznivé účinky, které tyto relaxační a masážní vany nabízí.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit! Rádi vám pomůžeme a poradíme s výběrem.

KONTAKTUJTE NÁS:
723 703 755 
[email protected]

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *