Při výběru vířivky se zaměřte na tyto dvě věci!

Kvalitní vířivka je neocenitelným pomocníkem v domácnosti. Slouží k odpočinku, uvolnění těla i k setkání s blízkými. Její výběr proto opravdu nepodceňujte!

 

Výběru vířivky věnujte energii i čas

Špatný výběr vířivky může vést ke koupi takové masážní vířivé vany, která vám neposkytne dokonalou relaxaci nebo hydroterapii a nebude ani vzdáleně tím ideálním místem pro odpočinek pro vás, vaši rodinu i kamarády.

„Pokud ale budete výběru vaší vířivky věnovat dost času
a necháte si i poradit od lidí z oboru, můžeme vás ujistit,
že se do ní budete rádi vracet každý den.“

V případě špatného výběru budete vířivku vlastnit, jen to a nic víc. A k čemu je vlastnění něčeho, co vás akorát stojí nemalé peníze, ale co vůbec nevyužíváte?

 

Na co si dát při výběru vířivky pozor?

U vířivek je mnoho věcí, které je třeba poznat, zkontrolovat nebo porovnat. Ať už mluvíme o kvalitě použitých materiálů, konstrukci vířivky, tepelné izolaci, skořepině, filtračním systému, funkčnosti, kvalitě poskytnuté terapie, kvalitě trysek, hydromasážních čerpadel, termokrytu a všech dalších součástech vaší vířivky.

O všech těchto věcech najdete na internetu mnoho článků. I na našem blogu se jim snažíme co nejpodrobněji věnovat.

„Připravili jsme pro vás hned několik článků, které vám mohou
posloužit jako základní průvodci výběrem
té nejlepší vířivky pro vás.“

V tomto článku se ale chceme speciálně zaměřit na dvě věci, které považujeme u vířivek za nejdůležitější, a kterým byste měli věnovat zvláštní pozornost. Mluvíme z vlastních několikaletých zkušeností i ze zkušeností našich zákazníků, kteří si mohou různé produkty vyzkoušet přímo u nás. Které dvě věci to tedy jsou?

 

1. Vnitřní ergonomie vířivky

Vnitřní ergonomie vířivky je velmi důležitá, protože je to právě ona, kdo ovlivňuje celkový komfort vířivky. Tedy to, jak pohodlně a příjemně se v ní budete cítit. Protože jde podle nás o velmi důležitou věc, doporučujeme vám, abyste si vždy vířivku vyzkoušeli ještě před tím, než si ji koupíte. Může se vám líbit po všech stránkách, ale dokud si do ní nevlezete, nevyzkoušíte všechny trysky apod., nikdy nebudete vědět, jak vám „sedne“.

A jestliže ji budete používat vy, je nutné, abyste si ji opravdu vyzkoušeli vy. Nenechte se ke koupi přesvědčit např. svým partnerem nebo dětmi, kterým je ve vířivce dobře.

„Rozdíly mezi každým uživatelem mohou zásadní.“

Pro někoho může být vířivka malá a těsná, zatímco pro jiného až moc velká. Nebo se může stát, že vířivka určená pro 5 lidí je zkonstruována tak, že nohy si na podlahu pohodlně položí jen dva uživatelé najednou.

 

na co si dat pozor pri vyberu virivky

 

To se týká především levných vířivek z různých e-shopů, které jejich vyzkoušení neumožňují. Vyhněte se těmto vířivkám obloukem. Neříkáme to proto, abychom vás přesvědčili, že si máte svou vířivku pořídit u nás a ne jinde. Říkáme to proto, že víme, jak nešťastní mohou lidé po takovémto nevydařeném nákupu být.

„A i ta nejlevnější vířivka stojí nemalé peníze, které
– pokud s ní nebudete spokojeni a nebudete ji vůbec využívat –
jste jenom vyhodili oknem.“

 

2. Hydromasážní systém vířivky

Tento faktor je pro nás ještě důležitější, protože právě kvůli kvalitní hydromasáži si vířivku přeci pořizujete. Navíc hydromasážní systém úzce souvisí i s ergonomií vířivky.

Hydromasážní systém slouží k tomu, aby vás hýčkal, poskytoval vám dokonalou masáž, relaxaci a uvolnění, i léčbu. Ideálně tak, abyste mohli jednotlivé typy hydromasáží sloužící k jiným účelům dle libosti střídat a používat samostatně. A z tohoto pohledu jsou velmi důležité hydromasážní trysky. Jejich velikost, schopnost vysokého průtoku vody, regulace a také strategické rozmístění tak, aby trysky masírovaly právě ty svalové oblasti, pro které jsou určeny.

„Poptejte se na celkovou hydrodynamiku vířivky, tedy na to,
zda je zajištěn maximální průtok vody na tryskách.“

Vířivka musí mít dokonale sladěný výkon čerpadel a objem hadic (reálný průtok vody tryskami souvisí s délkou a průměrem hadic). Mnohem důležitější než množství trysek a síla čerpadel je právě jejich absolutní souhra.

Mnoho prodejců nekvalitních vířivek se snaží nalákat zákazníky na enormní množství trysek. Jenže: čím více trysek, tím více otvorů pro ně musí být ve skořepině vířivky.

„Ta je tak výrazně oslabena a má kratší životnost.“

Druhá věc je, že aby byl zajištěn aspoň nějaký průtok vody, musí mít vířivka s velkým množstvím trysek velmi silné čerpadlo – a to má zase velkou spotřebu energie. Provozní náklady jsou tedy vyšší, životnost a odolnost vířivky nižší a k čemu to?

Levné vířivky mají většinou obrovské množství malých trysek, z kterých stříká pichlavý proud vody, který nejen, že vám nepřinese relaxaci a léčbu, ale spíš vás bude bolet a bude velmi nepříjemný. Takže spousta peněz vyhozených za nic.

 

Zkoušejte vířivky a porovnávejte je mezi sebou

U nás si můžete různé modely vířivek vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Než se k nám ale dostanete, můžeme si tady a teď vyzkoušet takové malé porovnání. Pro ně jsme si vybrali tyto tři modely vířivek, pořádně si je, prosím, prohlédněte a zkuste si všímat rozdílů mezi nimi.

 

rozdily mezi virivkami

 

cim se virivky lisi

 

porovnavejte virivky mezi sebou

 

 

Pokud by pro vás hrála nejdůležitější roli cena, pravděpodobně byste dali přednost prvnímu modelu, který je nejlevnější. Pokud byste si ale všechny tři vířivky vyzkoušeli, jsme si skoro jistí, že byste byli nejspokojenější se třetím modelem, který má dokonalou ergonomii a unikátní hydromasážní systém. Druhý model je pak jakýmsi kompromisem. Jeho ergonomie je na vysoké úrovni a hydromasážní systém je opravdu dobrý.

„Cena je samozřejmě při koupi vířivky nesmírně důležitá.“

Jen málokdo má neomezený rozpočet. Jenže pokud byste si tyto tři modely vyzkoušeli, myslíme si, že byste si první z nich nekoupili, ani kdyby byl zadarmo. Při vybírání podle ceny by to mohla být vaše první volba, ale teprve při porovnání s jinými modely byste došli k závěru, že za kvalitu se vyplatí si připlatit.

Proto vám opět radíme, abyste si vířivky zkoušeli, zkoušeli a zkoušeli. Jedině tak totiž zjistíte, co vám vyhovuje, v čem se cítíte dobře a co vám bude k užitku. Jistě, nejlevnější model vás bude stát nejméně peněz, ale co když během zkoušení zjistíte, že se vám v něm nesedí/neleží dobře? Že vám voda z trysek nedělá dobře, ale je vám spíš nepříjemná?

„Pořizujete si vířivku jen pro ten pocit, že ji máte,
nebo chcete něco, co vám poskytne to nejlepší
a co budete opravdu používat?“

 

Na čem se dá ušetřit a kde kompromisy určitě nedělat?

Pokud narazíte na model, který vám plně vyhovuje, ale je o dost dražší, než si můžete dovolit, nebojte se prodejce zeptat na různé možnosti. Je možné, že je nabízen také méně vybavený model, který bude stejně pohodlný, ale o něco levnější. Jsou oblasti vířivky, kde lze dělat kompromisy, aniž by se to odrazilo na její celkové kvalitě. Zauvažujte např. o menší vířivce, nebo méně technicky vybavené.

„Nikdy ale nedělejte kompromisy
v hydromasážním systému a ergonomii!“

Případně se obrňte trpělivostí, chvíli ještě počkejte a zkuste si našetřit více peněz. Investice do kvalitní vířivky se opravdu vyplatí, za to dáme ruku do ohně.

A dovolte nám ještě jednu radu na konec. Prodejcům, kteří nabízí vířivky bez zkoušení, doporučujeme se obloukem vyhnout. Stejně tak se ale vyhněte těm, kteří vám sice umožní si vířivku vyzkoušet, ale pouze „na sucho“. To je totiž skoro stejně k ničemu. Voda ve vířivce vás nadnáší a nadlehčuje a vaše tělo se v ní cítí úplně jinak. Nemluvě o tom, že bez puštěné vody si těžko vyzkoušíte kvalitu hydromasážního systému a toho, jak je vám poskytnutá hydromasáž příjemná.

Vířivky, které nabízíme u nás, si můžete vyzkoušet v plném provozu. Zkoušení je navíc nezávazné. Nás to sice něco stojí a možná se ptáte, proč to děláme, když nemáme jistotu, že si u nás vířivku po vyzkoušení koupíte. Důvod je ale jednoduchý:

„Je to služba, kterou chceme svým (i potenciálním)
zákazníkům poskytovat, protože nám záleží na tom,
aby si vybrali to, co je pro ně nejlepší
– a to bez vyzkoušení nejde.“

 

Pokud si chcete vyzkoušet naše modely vířivek, zarezervujte si svůj termín zde. Kromě zkoušení modelů vám poskytneme také poradenství a zodpovíme vaše dotazy. A to buď osobně u nás, nebo přes kontakty níže.

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *