Infračervený pás RTP 240 Sport+

6 790,- Kč

Skladem

Podložku na terapii červeným světlem ROYAL THERAPY, model RTP 240 Sport+ si zamilujete. Je sice naší nejmenší podložkou, ale zároveň je mimořádně užitečná nejen pro sportovce. Kvalitní materiály přinášejí ten nejlepší zážitek z terapie.

Optimální kombinace červeného světla a infra záření NIR

Podložka používá unikátní technologii duálního čipu v optimálních vlnových délkách poměru 1:1, 660 nm pro červené světlo a 850 nm pro krátké vlny infrazáření (NIR).

Jedna LED dioda obsahuje dva čipy, jeden čip pro červené světlo, jeden čip pro infrazáření a poskytuje tři samostatné fotonové režimy. Každá ze 160 LED diod lékařské kvality proto vyzařuje 100% samostatné červené světlo, samostatné infrazáření a nebo obojí dohromady, podle toho, co vám právě nejvíce vyhovuje.

ROYAL THERAPY RTP 240 Sport+ vám díky technologii duálního čipu poskytuje o mnoho rovnoměrnější distribuci záření a mnohem příjemnější pocity z terapie červeným světlem. 

RTP 240 Sport+ umožňuje flexibilní a pohodlné nošení a nebo ovinutí okolo ramen, pasu, břicha, rukou, noh atd. S powerbankou si světelnou terapii můžete užívat kdykoliv a kdekoliv, dokonce i v autě, v práci či při vaření.

Pro vaše ještě excelentnější zážitky a účinnější terapii je také tento náš nejmenší model vybavený možností nastavení až 7 úrovní pulzních frekvencí: 4, 10, 40, 73, 146, 293 a 587 Hz.

240ks LED diód s duálním čipem

LED diody v lékařské kvalitě pre unikátnu ROYAL TERAPIU

2 vlnové pásma

660nm pre červené svetlo + 850nm pre krátke vlny infražiarenia / NIR/

7 pulzních frekvencií

unikátne možnosti nastavenia až 7 úrovní  pulzných  frekvencií

Technické specifikace

Konstrukce: tkanina

Napětí: 100-240 V

Spotřeba energie: 23 W

Velikost produktu: 40 x 20 cm

Čistá hmotnost: 1,06 kg

LED diody: 160 kusů v lékařské kvalitě a s duálním čipem

Fotonový režim: 3 režimy (červené světlo / NIR / červené světlo + NIR)

Vlnové délky: 100% 660nm červené světlo a 850nm NIR infra záření

Ozáření v zóně používání: 100 mW/cm²

EMF v zóně používání: 0,00 uT/mG

Časovač: 6 úrovní:  5 / 10 / 15 / 20 / 25 / 30 minut

Nastavení jasu: 5 úrovní:  20 % / 40 % / 60 % / 80 % / 100 %

Pulzní frekvence: 7 úrovní: 4 / 10 / 40 / 73 / 146 / 293 / 587 Hz

Dálkové ovládání: ano, součást balení

Předpokládaná životnost LED diod: do 100 000 hodin

Záruka: 2 roky

Obsah balení: 

 1× terapeutická podložka; 2× vysoce elastický pás; 1× zvětšený USB kabel; 1× dálkový ovladač; 1× napájecí kabel; 1× napájecí adaptér 

 

 

Záruka:

Na všechny ROYAL THERAPY red light panely zakoupené jako nové přímo od ROYAL THERAPY nebo od jeho autorizovaného prodejce se vztahuje záruka po dobu dvou let od data odeslání dodavatelem. ROYAL THERAPY opraví chyby produktů způsobené běžným používáním během záruční doby, a to opravou, nebo výměnou odpovídajícího komponentu, o kterém se zjistí, že je vadný, a to bez poplatku pro kupujícího. 

 

Vlastnosti zajišťující nejlepší redlight therapy

Vynikající řemeslné zpracování, vysoce kvalitní, ekologický a zdravotně bezpečný materiál, jednoduché používání a skladování.

Snadno ovladatelný na podložce integrovaný ovládací panel s intuitivní obrazovkou, s pomocí které můžete jednoduše ovládat a kontrolovat hodnoty nastavení vaší terapie červeným světlem a infrazářením.

Pro přenosné použití byla na podložce navržena kapsa na uložení power banky.

K napájení může být použitá jednosměrný proud (5, 9, 12 V a nebo 12V 2A ), nebo střídavý (100-240 V). Ať už jste kdekoliv, venku a nebo uvnitř, poblíž elektrické zásuvky a nebo ne, vždy si můžete svou terapii červeným světlem volně užívat.

Poznámky: Pokud má vaše napájecí banka výstup 5V/9V, použijte námi dodávaný kabel USB, který pomáhá zvýšit napětí. Pro plné napájení je nejlepší použít originální USB kabel na 12 V.

Podložka ROYAL THERAPY RTP 240 Sport+ se dodává s dálkovým ovládáním, které dokáže ovládat podložku až na vzdálenost 15 metrů bez překážek. Můžete jednoduše pomoci starším lidem nebo vašim domácím miláčkům kontrolovat proces terapie.

Přizpůsobte si svůj vlastní terapeutický proces vždy podle konkrétní potřeby. 

Využijte časovač na 5-30 minut (přednastavených je 20 minut), funkci intenzity světla v 5 stupních, vyberte si ze 7 pulzních frekvencí a 3 fotonových režimů, to vše pro ty nejlepší zážitky a pro ten nejlepší účinek z terapie červeným světlem.

 

Jednoduché ovládání

1. Tlačítko vypínače: na zapnutí a vypnutí. Po zapnutí přejde podložka automaticky do režimu červené světlo a infrazáření „RED + NIR“.

2. Tlačítko RED: Stisknutím zapnete pouze červené světlo „RED“.

3. Tlačítko NIR: Stisknutím zapnete pouze infra záření „NIR“.

4. Tlačítko TIME: Přednastavených je 20 minut, stisknutím tlačítka upravíte čas podle schématu: 25 -> 30 -> 0 -> 5 -> 10 -> 15 ->20 minut, potom přejdete na další cyklus.

5. Tlačítko Hz: 7 pulzních frekvencí:  4, 10, 40, 73, 146, 293, 587 Hz pro nejlepší terapeutické výsledky.

6. Tlačítko intenzity jasu (uprostřed): Pro nastavení jasu máte 5 možností (1 = 20 %, 2 = 40 %, 3 = 60 %, 4 = 80 %, 5 = 100 %), stačí si vybrat takovou, která vám nejvíce vyhovuje.

 

Všestranné použití

Terapeutický pás RTP 240 Sport+ na terapii červeným světlem a infra zářením můžete použít na ošetření vašich rukou, noh, boků, břicha, oblasti beder, ramen a nebo také pro vaše domácí mazlíčky včetně psů a koček. Pomáhá dodat cílovým tkaním více energie a regenerovat se.

 

ROYAL THERAPY RTP 240 Sport+ je účinná lokální terapie červeným světlem

Červené světlo může absorbovat část vašich buněk nazývaná mitochondrie (tyto buňky jsou někdy také označovány jako „generátory energie“ buněk), ta potom vytváří více energie, stimuluje produkci kolagenu a elastinu, stimuluje hojení kůže a svalových tkání.

Infračervené paprsky mohou proniknout hlouběji, aby dosáhly svalových tkání a nervů, buňky poté absorbují přirozenou tepelnou energii a stávají se aktivnější, tím se také zrychlí krevní oběh, utlumí se záněty a zmírní bolesti.

Zařízení na terapii červeným světlem (redlight therapy) je navrženo pro různé cílové oblasti jako například:

Obličej

Podporuje tvorbu kolagenu, zvyšuje krevní oběh, aktivuje buňky a stimuluje metabolismus, napíná, rozjasňuje a vyhlazuje pokožku.

Krční obratle a ramena

Mnoho lidí trpí bolestmi krčních obratlů a ramen v důsledku dlouhé práce, studia či hraní na mobilním telefonu. ROYAL THERAPY red light panel podporuje krevní oběh a zmírňuje křeče i bolesti.

Břicho

Pomáhá ženám při menstruačních křečích, urychluje spotřebu metabolismu pro zdravé tělo a spotřebu tuků.

Lumbální oblast

Pokud máte sedavý způsob života nebo trpíte bolestmi v bederní oblasti, terapie červeným světlem je rozhodně dobrou volbou pro správnou péči a fyzioterapii. ROYAL THERAPY red light panel můžete použít na ozařování bederní oblasti, abyste obnovili její vitalitu.

Fotonová terapie nohou

Zlepšuje výkonnost svalů co do síly i vytrvalosti, je prevencí před svalovým zraněním a urychluje regeneraci hlavně při aplikování před fyzickým výkonem. Kromě toho pomáhá zmírnit bolesti při osteoartritidě, patelární tendinitidě a dalších bolestech kloubů, šlach a svalů.

Kotníky a chodidla

Mnoho lidí zažilo různé bolesti a zranění nohou jako vyvrtnutí, natažení, rány, bolesti kotníků, plantární fasciitida, patové ostruhy, zánět Achillovy šlachy, artritida či cukrovka. ROYAL THERAPY  RTP 240 Sport+ pomůže pravidelným používáním zmírnit bolest i špatný pocit v chodidle.

 

Návrhy na použití a údržba

1. 20 minut, 1-2× denně na stejnou oblast v intervalu 6 hodin po dobu minimálně 8 týdnů.

2. Před a během používání vypijte trochu vody.

3. Podložku používejte na odhalenou pokožku, abyste dosáhli nejlepšího výsledku redlight therapy. Pokud si potřebujete něco obléct, je lepší použít tenké a hedvábné oblečení spíše než hrubší a bavlněné.

4. Po použití odpojte napájení a uložte ho na chladném a studeném místě.

5. Všechny LED diody jsou vodotěsné a na čištění povrchu je bezpečné použít lehký jemně navlhčený hadřík.

 

Kdo nesmí terapii červeným světlem používat:

Děti do 13 let a lidé se stavy a diagnózami jako jsou těhotenství, epilepsie či fotoalergie, dále lidé užívající fotosenzibilizační léky jako lithium, melatonin, fenothiazinová antipsychotika a některá antibiotika.

Také rakovina kůže, necitlivost na teplo nebo systémový lupus erythematodes jsou problematické a lidé s těmito diagnózami by se rovněž měli tomuto druhu léčby vyhnout.

Pokud dále v současnosti užíváte steroidy nebo kortizonové injekce, není pro vás terapie červeným světlem vhodná.

 

Základní opatření během používaní:

1. Jedno ošetření stejné oblasti by nikdy nemělo přesáhnout 30 minut.

2. Po ukončení léčby vypněte veškeré napájení, vytáhněte zástrčku, pokud ji nepoužíváte.

3. Zařízení nepoužívejte v horkém, vlhkém, prašném prostředí nebo v blízkosti lamp využívajících oheň.

4. Produkt terapie červeným světlem není vodotěsný. Udržujte podložku mimo dosah zdrojů tekutin jako jsou nápoje, umyvadla, vana, sprchový kout apod.

5. Zařízení uchovávejte na chladném, suchém a dobře větraném místě bez korozivních plynů.

6. Zabraňte nárazům nebo prudkým vibracím, se zařízením pohybujte bezpečně a šetrně.

7. Na čištění všech částí zařízení nikdy nepoužívejte prostředky obsahující alkohol nebo korozivní rozpouštědla.

8. Podložku neskládejte a nemačkejte, abyste zabránili prasknutí vestavěné flexibilní desky plošných spojů. Nejlepším řešením je podložku rozložit a skladovat naplocho.