Hydroterapie a stres

Stres a úzkost jsou jedny z nejběžnějších problémů současnosti a výrazně ovlivňují nejen naši psychiku, ale také fyzické zdraví.

Moderní život je velmi stresující. Dopravní zácpy, večerní zprávy plné násilí a bolesti, stres v práci či doma – to všechno jsou běžné stresory.

„Ale opakované vystavení stresu způsobuje méně i více vážné změny v tkáních i v orgánech.“

Lidé, kteří mají stresující zaměstnání nebo prochází náročnějším obdobím, často vykazují příznaky tzv. alostatické zátěže. A ta může vyústit i v chronické bolesti či jiná chronická onemocnění.

V publikaci Relieving Pain in America: A Blueprint for Transforming Prevention, Care, Education and Research se dočteme, že „negativní emocionální [paralely] chronické bolesti se často stávají zjevnějšími, čím déle bolest přetrvává, a to i u jedinců, kteří chtějí být ‚pozitivní‘. Například emocionální tíseň může být spojena s tím, jak bolest zasahuje do práce, důležitých společenských a rekreačních aktivit a do rodinných a sociálních vztahů.“

Vyhřívaná voda, pára a masáž se jako lék pro tělo i pro duši využívají tisíce let.

„Od Orientu po Evropu jsou termální prameny i další formy vodní terapie využívány k obnovení duševní, emocionální a fyzické rovnováhy.“

I moderní lékařské autority se shodují, že u různých nemocí a zranění může dojít ke zlepšení díky relaxačním účinkům koupele ve vyhřívané vodě.

The Encyclopedia Britannica definuje a komentuje hydroterapii takto: „Mokré teplo pomáhá zmírňovat bolest a zlepšuje oběh; podporuje také relaxaci a odpočinek a při některých duševních poruchách se může využít pro zklidnění rozrušeného a hyperaktivního jedince.“

Je zajímavé, že anglické slovo pro nemoc (disease) lze doslovně přeložit jako „nedostatek klidu“. Právě navozením klidu a snížením dalších příznaků stresu pomáhá hydroterapie obnovit přirozenou rovnováhu těla a snižuje riziko vzniku nemocí souvisejících se stresem. Díky vlastnímu swim spa či vířivce budete mít k těmto účinkům přístup kdykoliv, kdy budete potřebovat. Relaxaci ve vířivce nebo swim spa lze navíc doplnit o další lázeňské terapie jako je aromaterapie, chromoterapie a muzikoterapie.

„Relaxovat potřebujeme všichni, je ale dokázáno, že relaxace hraje významnou roli zejména v životě žen, a to kvůli specifickým biologickým stresorům (premenstruační syndrom, poporodní deprese, menopauza).“

Podle Úřadu pro zdraví žen amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb „studie ukazují, že ženy častěji než muži pociťují příznaky stresu, a u žen, které jsou ve stresu, je větší pravděpodobnost, že budou trpět depresí a úzkostí. Odborníci plně neznají důvod těchto rozdílů, ale může to souviset s tím, jak mužská a ženská těla zpracovávají stresové hormony.“ U žen může dlouhodobý stres zapříčinit vznik velmi vážných onemocnění jako je rakovina prsu nebo vaječníků.

Bez ohledu na vaše pohlaví, zvládat příznaky stresu je životně důležité. Stres negativně ovlivňuje kvalitu vašeho života a může dokonce přispět i k jeho zkrácení. Swim spa ATV a vířivky Marquis se stanou vaším útočištěm, kam se můžete před stresem schovat. Pro mnoho spokojených zákazníků je jejich vířivka nebo swim spa odměnou po náročném dni, kterou si mohou dopřávat každý den a která jim pomáhá zvládat každodenní strasti. Chcete si i vy užít výhody odbourávání stresu?

Napište nám

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat telefonicky na 723 703 755 nebo přes formulář níže.

Nezapomeňte že si můžete všechny produkty u nás reálně vyzkoušet. Těšíme se na Vás.