Venkovní vířivku v zimě nemusíte nutně odstavit mimo provoz

Vířivka přináší odpočinek, který ale není jen sezónní záležitostí. Věděli jste, že si ji nemusíte nutně odpírat v zimních měsících a dávat ji na čas mimo provoz? Stačí jen vědět, co je třeba udělat pro to, abyste ji mohli využívat celoročně.

Vybírejte vířivku s tepelnou izolací

Při koupi vířivky se zaměřte na to, aby výrobce zajistil kvalitní termokryt a tepelnou izolaci. Jen tak máte jistotu, že bude venkovní vířivka v zimě chráněná proti nepříznivým vlivům mrazivého počasí, čímž vám odpadnou další problémy. Na jaře si tím ušetříte starosti s poškozením a následným protečením. Díky tomu ušetříte další nechtěné výdaje za provoz i servis a užijete si pravidelné masáže i v zimě.

 

Dopřejte vířivce zastřešení

Zimní využití snadno podpoříte také řádným zastřešením. To přispěje k ekonomice provozu, protože ušetříte finance za energii pro ohřev vířivky.

„Zároveň je zastřešení i určitá ochrana proti nečistotám, které napadají do vody nebo je přivane vítr.“

Díky tomu ušetříte i náklady za celkovou údržbu. Především vám ale zastřešení přinese pohodlí, jelikož budete moci vířivku používat i během nepříznivého počasí.

 

venkovní vířivka v zimě

 

Dodržujte údržbu venkovní vířivky v zimě

Máte-li kvalitní vířivku, není třeba ji zazimovat a vypustit.

„Naopak celoroční provoz jí prospívá a podporuje dlouhou životnost.“

Kvalitní a moderní vířivá vana dnes bez problémů odolá mrazu, proto vám nic nebrání ji využívat po celý rok. Jen je potřeba vířivku náležitě udržovat, protože i v zimě se může voda znečistit. Není ale potřeba řešit speciální zimní údržbu, protože čištění v zimě se nijak neliší od zbytku roku. Stačí pravidelně čistit vodu od nečistot, dezinfikovat a filtrovat.

 

Zimní masáže mají své kouzlo

Koupání v chladných měsících má bezpochyby svůj půvab a přináší řadu benefitů. Můžete si pořádně odpočinout v teplé vodě, a přitom koukat na hvězdnou oblohu. Užít si romantické hydroterapeutické masáže ve dvou.

„Tím, že se koupete v chladném počasí také posilujete imunitní systém a celkově podporujete své zdraví.“

 

Když stále trváte na zazimování vířivky

Jestliže se přeci jen rozhodnete vířivku na zimu odstavit a vrátit se k jejímu užívání opět na jaře, proč ne. Je ale potřeba, abyste to provedli důkladně. Jestliže vířivku nesprávně vypustíte a vysušíte nebo vodu uvnitř necháte naopak zamrznout, snadno poškodíte rozvody i čerpadlo. To se projeví třeba tím, že vám na jaře vířivka proteče. Pokud nevíte, jak pořádně postupovat, nechte si poradit od odborníků, kteří vám také zkontrolují její stav.

 

V blogu na našem webu najdete spoustu článků s užitečnými informacemi, které vám poradí nejen se zazimováním vířivky. A pokud budete mít jakékoliv dotazy, jsme vám kdykoliv k dispozici!

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:
10 nejčastějších otázek, které nám kladete před nákupem vířivky: Na co se nás nejčastěji ptáte a co vám na to odpovídáme?
Jak zazimovat vířivku?: Jak připravit vířivku na zimu? A je vůbec rozumné, pouštět se do toho sám?
Vířivka v interiéru, nebo exteriéru?: Podívejte se, jaké jsou klady a zápory vířivek umístěných venku a vevnitř. Pomůžete vám se rozhodnout!
Kompletní průvodce světem vířivek: Co vše byste měli zvážit před koupí vířivky? S námi na nic nezapomenete!
6 věcí, které byste měli vědět o termokrytu vířivek: K čemu slouží? Potřebujete ho? Jak vybrat ten nejlepší?

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *