Vířivky: jejich kvalita, velikost, umístění a údržba

Vířivky mají více než tisíciletou tradici – a není se čemu divit. Jejich prospěšný účinek na naše zdraví byl několikrát doložen, nemluvě o úžasném uvolnění, které přináší tělu i mysli.

 

Kvalita vířivek

Kvalitní venkovní i vnitřní vířivky nebo jacuzzi vám dopřejí dokonalou masáž a zaslouženou relaxaci, a to vše v pohodlí vašeho domova. Levné vířivky nikdy nejsou dobrým řešením, protože jejich provozní náklady jsou mnohonásobně vyšší. To především kvůli používání neověřených a nekvalitních izolací a termokrytů, které mají železné výztuhy vyplněné polystyrenem a jsou obalené koženkou.

Ty úplně nejlevnější jacuzzi jsou mobilní a nafukovací vířivky. Jejich cena odpovídá jejich kvalitě a také službě, kterou vám poskytnou. Ale i mezi nafukovacími vířivkami můžete narazit na kvalitní vířivky, např. soft tub. Vyšší kvalitě však odpovídá cena vířivek.

„Tam, kde končí cena kvalitních nafukovacích vířivek,
začíná cena kvalitních akrylových vířivek.“

Cena ale není to jediné, co by vás při výběru vířivky mělo zajímat. Především se dívejte na parametry vířivé vany jako je izolace, energetická náročnost, kvalita a také regulovatelnost hydromasáže, životnost, dostupný servis a náhradní díly a celková pohodlnost a kvalita vířivky.

 

Velikost vířivek

Rozhodnutí, jak velkou jacuzzi si pořídit, je velmi důležité. Nejběžnějším typem jsou vířivky pro 2-6 lidí, narazíte ale také na vířivky pro 7 i více osob. Pro domácnost s dětmi je nejlepší čtyř nebo pětimístná vířivka, pro rodinu s jedním dítětem postačí i trojmístná. Dvojmístné vířivky jsou pak nejlepším řešením pro páry.

„Vždy je ale dobré počítat alespoň s jedním místem navíc, například pro přátele.“

Stále oblíbenější jsou také vířivé bazény s protiproudem a hydromasáží, případně tzv. swim spa, tedy plavecké vířivky, u kterých lze regulovat protiproud a jsou vybaveny hydromasážními tryskami. Na velikosti vířivky záleží její celkové provozní náklady a také náročnost úpravy vody ve vířivce.

 

idealni velikost virivky

 

Umístění vířivky

Nejlepší venkovní vířivka, ať už je umístěna na zahradě, balkónu nebo terase, je vybavena kvalitní tepelnou izolací a termokrytem. Kvalitní termokryt vířivky zamezuje únikům tepla a brání také odpařování vody, díky čemuž vám šetří vodu, energii a také spotřebu chemie na úpravu vody ve vířivce. Zároveň slouží jako bezpečnostní kryt a zabraňuje znečištění vody.

„Vířivá vana v interiéru dokonalou izolaci sice nepotřebuje,
přesto je dobré, aby i ona byla co nejlépe zaizolovaná.“

Tím totiž šetříte energii a tedy i své peníze. Místnosti, ve kterých je interiérová jacuzzi umístěna, bývají často vytápěné. Je ale nutné je pravidelně a důkladně větrat, především kvůli páře, která z vířivky uniká. Větráním ale z místnosti uniká teplo a tím se zvyšují náklady na vytápění. Velmi často je nutné k vířivce instalovat odvlhčovací zařízení. To nestojí málo a navíc také spotřebovává energii.

 

Údržba vířivky

Je dobré si ještě před koupí vířivky ujasnit, jakou péči od vás bude vyžadovat. Dopředu si vše vyzkoušejte a sami prověřte, abyste si nekoupili takovou vířivku, která nebude sloužit vám, ale vy jí. Vířivka má především poskytovat tu nejlepší hydroterapii, dopřávat vám maximální uvolnění, relaxaci a pohodlí.

„Je jasné, že s kvalitou masáží, hydroterapie a pohodlí
poroste také cena vířivky.“

Nemusí to ale nutně znamenat, že drahá vířivka vám zajistí kvalitní masáž a hydroterapii. Na druhou stranu je jisté, že levné vířivky vám tu nejlepší hydromasáž, ničím nerušenou relaxaci a dokonalé pohodlí zajistit nemohou.

 

 

U nás si můžete zcela nezávazně vyzkoušet a porovnat vířivky – jacuzzi – vířivé vany – hot tuby. To nejlepší co se týče hydromasáže, ergonomie, celkových provozních nákladů a nenáročné údržby. Navíc od světových výrobců s nejvíce zkušenostmi v oblasti.

Kromě nezávazného zkoušení nabízíme také odborné poradenství. Starosti můžete přenechat nám, vy si budete pouze užívat!

U nás vám: 

  • poskytneme vám bezplatné poradenství při vybírání vířivky
  • poradíme vám s úpravou vody ve vířivce
  • nabízíme technickou podporu po koupi vířivky
  • při zakoupení nové vířivky od vás odkoupíme starou
  • zajistíme servis vířivek (všechny značky)
  • obstaráme náhradní díly na vířivky (všechny značky)
  • vířivku vám dovezeme, nainstalujeme, uvedeme do provozu a zaškolíme vás
  • prodáváme vířivky na splátky se 100% garancí, zcela bez rizika

KONTAKTUJTE NÁS:
723 703 755
[email protected]

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *