Akrylátová vířivka, nebo nafukovací vířivka? Vybírejte pečlivě

Koupě vířivky s sebou přináší řadu otázek. Mezi to hlavní patří důležité rozhodování nafukovací, nebo akrylátová vířivka? To je, oč tu běží. Každá má svá pro a proti. My jsme vám do článku shrnuli vše podstatné, abyste to měli jednodušší. 

 

Akrylát: Tento materiál má spoustu dobrých vlastností, proto je tak oblíbený. Je výrazně odolný, a přitom lehký a variabilní, a proto vznikají výrobky v jakémkoliv designu a tvaru. Jeho povrch je vysoce lesklý a neporézní, což umožňuje, že se snadno čistí. Také je pocitově teplý, nestudí a rychle se ohřívá. Navíc má antibakteriální vlastnosti.

 

Zaměřte se na základní otázky, které vám třeba v mnohém usnadní výběr: 

  • Co od vířivky očekáváte?
  • Kam ji chcete umístit?
  • Jaký je váš rozpočet?
  • Kolik osob ji bude využívat?

 

Akrylátová vířivka je odolnější model

Vířivky jsou vyrobené ze zcela odlišných materiálů, což ovlivňuje řadu faktorů, především i jejich odolnost a celkovou životnost. Nafukovací vířivka je vyrobena z PVC, tedy z odolného plastu. Akrylát je ale odolnější materiál, jenž je vyztužený a většinou také izolovaný. Díky tomu vám zajistí vyšší odolnost a delší životnost. Jeho další vlastnosti jsme popsali výše. 

akrylátová vířivka 

Nafukovací vířivka je finančně dostupnější 

Máte-li omezený rozpočet, nejspíše se vám zalíbí nafukovací vířivka, protože patří mezi levnější modely. Na trhu najdete i varianty, za které zaplatíte pár tisíc korun. Tady ale musíte počítat s tím, že nízká cena se časem nejspíše odrazí na její kvalitě a životnosti. Nákup akrylátové vířivky je investice, ale ta se vám v dlouhodobém horizontu rozhodně vyplatí. Třeba i v tom, že budete platit minimální celkové náklady za provoz a údržbu. 

 

“Nafukovací vířivka se používá od jara do podzimu. Pokud ji necháte v zimě venku, nejspíše se vám prodraží, protože pak budete řešit i výdaje za opravy.

 

Nafukovací vířivka je mobilní

Nafukovací vířivka má nižší hmotnost a je skladnější. Jednoduše ji nafouknete a zase složíte. Jakákoliv manipulace s takovou vířivkou je snazší a v nenapuštěném stavu ji zvládnete kamkoliv posunout. Naopak pevná vířivkao dost vyšší hmotnost a jakákoliv manipulace bude vždy náročná. Počáteční instalace a zprovoznění vám může připadat složité. Jsou ale prodejci, kteří vám zajistí odborné zapojení a instalaci. U takové vířivky si pečlivě rozmyslete, kam ji umístíte a na občasné přemisťování rozhodně zapomeňte.

 

Akrylátovou vířivku využijete celoročně

Pevná, akrylátová vířivka se řadí mezi celoroční venkovní vířivky. U těchto modelů je většinou zajištěná i tepelná izolace a termokryt. Zateplení zvýší její odolnost a životnost. Také vede k tomu, že ji můžete bez problému využívat i v exteriéru, a to kdykoliv po celý rok. Nebudete mít problém užívat si také zimní koupání, které přináší jedinečnou atmosféru. Představte si, jak si například užíváte koupel s výhledem na zasněženou krajinu a noční oblohu. 

 

“U akrylátové vířivky s tepelnou izolací a termokrytem vám odpadnou veškeré starosti se zazimováním.” 

 

akrylátová vířivka

Akrylátová vířivka splní i speciální požadavky 

Nafukovací vířivka není moc variabilní. Na trhu ji koupíte spíše jako hotový model, u kterého nelze nic měnit a doplňovat. U akrylátové vířivky máte naopak jistotu, vám mnohdy prodejci vyjdou vstříc a splní vaše požadavky.

„U akrylátové vířivky si snadno určíte rozměry vany, počet a umístění hydromasážních trysek nebo navolíte další přídavné funkce.“

Shrnutí akrylátová vířivka

+ pevný, odolný materiál, velmi dlouhá životnost

+ celkové minimální náklady za provoz a údržbu

+ kvalitní vířivku s tepelnou izolací umožní celoroční provoz

+ zajistíte si i model na míru, které se přizpůsobí vašim požadavkům

– vyšší pořizovací náklady

 

Shrnutí nafukovací vířivka

+ levnější a dostupnější model

+ snadnější mobilita a instalace vířivky

– nutnost zazimování, provoz jen od jara do podzimu

– nižší životnost a menší odolnost

– většinou seženete hotový model bez možnosti variability

Dokonalý návod na to, jak  vybrat vířivku, úplně nemáme. Konečný výběr je stejně na vás a vašich požadavcích. Můžeme vám ale nabídnout odborný pohled, dlouholeté znalosti a přehled na trhu s wellness produkty. Pokud budete potřebovat pomocnou ruku, neváhejte se ozvat. 

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
info@welldo.cz

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.