Akrylátová vířivka, nebo nafukovací vířivka? Vybírejte pečlivě

Koupě vířivky s sebou přináší řadu otázek. Mezi to hlavní patří důležité rozhodování nafukovací, nebo akrylátová vířivka? To je, oč tu běží. Každá má svá pro a proti. My jsme vám do článku shrnuli vše podstatné, abyste to měli jednodušší. 

 

Akrylát: Tento materiál má spoustu dobrých vlastností, proto je tak oblíbený. Je výrazně odolný, a přitom lehký a variabilní, a proto vznikají výrobky v jakémkoliv designu a tvaru. Jeho povrch je vysoce lesklý a neporézní, což umožňuje, že se snadno čistí. Také je pocitově teplý, nestudí a rychle se ohřívá. Navíc má antibakteriální vlastnosti.

 

Zaměřte se na základní otázky, které vám třeba v mnohém usnadní výběr: 

  • Co od vířivky očekáváte?
  • Kam ji chcete umístit?
  • Jaký je váš rozpočet?
  • Kolik osob ji bude využívat?

 

Akrylátová vířivka je odolnější model

Vířivky jsou vyrobené ze zcela odlišných materiálů, což ovlivňuje řadu faktorů, především i jejich odolnost a celkovou životnost. Nafukovací vířivka je vyrobena z PVC, tedy z odolného plastu. Akrylát je ale odolnější materiál, jenž je vyztužený a většinou také izolovaný. Díky tomu vám zajistí vyšší odolnost a delší životnost. Jeho další vlastnosti jsme popsali výše. 

akrylátová vířivka 

Nafukovací vířivka je finančně dostupnější 

Pokud máte omezený rozpočet, vůbec to nevadí. Nejspíše se vám zalíbí nafukovací vířivka, protože patří mezi levnější modely, které vám ale také mohou poskytnout vytoužený relax. Na trhu najdete i varianty, za které zaplatíte pár tisíc korun. Tady ale musíte počítat s tím, že nízká cena se časem nejspíše odrazí na její kvalitě a životnosti. Nákup akrylátové vířivky je investice, ale ta se vám v dlouhodobém horizontu rozhodně vyplatí. Třeba i v tom, že budete platit minimální celkové náklady za provoz a údržbu. 

 

“Nafukovací vířivka se používá od jara do podzimu. Pokud ji necháte v zimě venku, nejspíše se vám prodraží, protože pak budete řešit i výdaje za opravy.

 

Nafukovací vířivka je mobilní

Nafukovací vířivka má nižší hmotnost a je skladnější. Jednoduše ji nafouknete a zase složíte. Jakákoliv manipulace s takovou vířivkou je snazší a v nenapuštěném stavu ji zvládnete kamkoliv posunout. Naopak pevná vířivkao dost vyšší hmotnost a jakákoliv manipulace bude vždy náročná. Počáteční instalace a zprovoznění vám může připadat složité. Jsou ale prodejci, kteří vám zajistí odborné zapojení a instalaci. U takové vířivky si pečlivě rozmyslete, kam ji umístíte a na občasné přemisťování rozhodně zapomeňte.

 

Akrylátovou vířivku využijete celoročně

Pevná, akrylátová vířivka se řadí mezi celoroční venkovní vířivky. U těchto modelů je většinou zajištěná i tepelná izolace a termokryt. Zateplení zvýší její odolnost a životnost. Také vede k tomu, že ji můžete bez problému využívat i v exteriéru, a to kdykoliv po celý rok. Nebudete mít problém užívat si také zimní koupání, které přináší jedinečnou atmosféru. Představte si, jak si například užíváte koupel s výhledem na zasněženou krajinu a noční oblohu. 

 

“U akrylátové vířivky s tepelnou izolací a termokrytem vám odpadnou veškeré starosti se zazimováním.” 

 

akrylátová vířivka

Akrylátová vířivka splní i speciální požadavky 

Nafukovací vířivka není moc variabilní. Na trhu ji koupíte spíše jako hotový model, u kterého nelze nic měnit a doplňovat. U akrylátové vířivky máte naopak jistotu, vám mnohdy prodejci vyjdou vstříc a splní vaše požadavky.

„U akrylátové vířivky si snadno určíte rozměry vany, počet a umístění hydromasážních trysek nebo navolíte další přídavné funkce.“

Shrnutí akrylátová vířivka

+ pevný, odolný materiál, velmi dlouhá životnost

+ celkové minimální náklady za provoz a údržbu

+ kvalitní vířivku s tepelnou izolací umožní celoroční provoz

+ zajistíte si i model na míru, které se přizpůsobí vašim požadavkům

– vyšší pořizovací náklady

 

Shrnutí nafukovací vířivka

+ levnější a dostupnější model

+ snadnější mobilita a instalace vířivky

– nutnost zazimování, provoz jen od jara do podzimu

– nižší životnost a menší odolnost

– většinou seženete hotový model bez možnosti variability

Dokonalý návod na to, jak  vybrat vířivku, úplně nemáme. Konečný výběr je stejně na vás a vašich požadavcích. Můžeme vám ale nabídnout odborný pohled, dlouholeté znalosti a přehled na trhu s wellness produkty. Pokud budete potřebovat pomocnou ruku, neváhejte se ozvat. 

 

Pokud se chcete přeci jen dozvědět o nafukovacích vířivkách něco více. Podívat se jaké jsou dnes možnosti. Co je důležité při jejich výběru a co za parametry sledovat, podívejte se na následující srovnánín vířivek.

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *