Domácí spa aneb 3 chyby, kterých byste se měli předem vyvarovat

Pokud jste se rozhodli utratit našetřené finance a vybudovat si domácí spa, je to výborný krok, a to hlavně pro skvělý relax a podporu vašeho zdraví. Než ale začnete cokoliv budovat, měli byste se ještě zamyslet nad 3 zásadními chybami, kterých se zákazníci někdy dopouštějí. 

 

1. Vybíráte domácí spa pouze podle ceny

Cena je bezpochyby jedním z parametrů, který sledujete při výběru domácího spa. Ale nemělo by to hrát tu hlavní a jedinou roli. Protože jak jste si to už určitě mnohokrát ověřili, příliš nízká pořizovací cena nebo nedůvěryhodná sleva nakonec snadno odhalí nekvalitní produkt. Nejspíše to povede k nižší životnosti wellness produktů. A takových negativ se postupně objeví daleko více.

 

Jak je to správně:

 • Jsou mnohem důležitější parametry — ověřený výrobce, kvalita použitých materiálů, uplatněné patenty, záruční a pozáruční servis, systém a kvalita hydromasáže, celkové provozní náklady atd.
 • Nesnažte se pořídit vířivku nebo saunu ihned, za aktuální a nejnižší nabízenou cenu, ale dejte si na čas, buďte trpěliví, porovnávejte, sledujte trendy a oblíbené funkce, což se nakonec odrazí v tom, že si vyberete to nejlepší pro vás.
 • U kvalitních produktů jde možná o vyšší pořizovací investici, ale to se vám nakonec vyplatí, protože jen takové produkty vám ve výsledku zaručí nižší spotřebu energie. Tím nakonec ale ušetříte mnohem více, třeba i váš drahocenný čas nebo výdaje za údržbu.

 

domácí spa

 

2. Venkovní wellness plánujete vyřadit z provozu

Kvalitních wellness je u nás spousta, v dojezdové vzdálenosti jich určitě najdete několik. Domácí spa ale představuje přece jen komfortnější variantu, ať už se na to díváte z pohledu soukromí nebo úspory času. A rozhodně využijete i zahradu.

Je mýtem, že soukromé spa musíte v zimě využívat pouze ve vnitřních prostorách. Také informaci o tom, že venkovní vířivka musí být na zimu mimo provoz, najdete nejspíše u produktů, kde není známý či ověřený výrobce. U kvalitních produktů počítejte s celoročním provozem, a tedy s možností nepřetržitého využívání. Vždyť saunování a koupele ve vířivce mají blahodárný vliv na zdraví, a v zimě to platí dvojnásob. Byla by škoda se o takový benefit ochudit. Celoročním provozem navíc podpoříte životnost kvalitních wellness produktů.

 

Jak je to správně:

 • Celoroční využívání domácího spa podpoříte tím, že se při výběru vířivky zaměříte na produkty, které mají pořádnou tepelnou izolaci. To vám zajistí pouze kvalitní a ověření výrobci. Díky kvalitní izolaci vám na jaře odpadá starost s poškozením. Také se vyhnete zvýšeným výdajům za spotřebu energií, ale i za údržbu, a nakonec i za opravy. Proto ušetříte hned několikrát. 
 • Využití ve venkovních podmínkách podpoříte i tím, že pořídíte zastřešení. To vám přinese více pohodlí, protože domácí spa budete používat opravdu za každého počasí.
 • Představte si, jak trávíte večery pod hvězdnou oblohou nebo přes den pozorujete okolní přírodu a užíváte si zasloužený odpočinek v teplé vodě. O tohle byste přišli v zimních měsících, kdy je hvězdná obloha o něco jasnější a příroda o něco kouzelnější.

 

3. Nenapadne vás si produkty předem vyzkoušet

Jestliže vybíráte produkty přes internet, je to určitě rychlejší a pohodlnější, ale zároveň vám tím uniknou důležité detaily. Přes internet rozhodně nepoznáte, zda je infrasauna vyrobena z kvalitních materiálů a neodhadnete, jak silné teplo v ní může být. Do vířivky byste si měli sednout vy a všichni, kteří ji budou pravidelně užívat, a zjistit, zda jsou masážní trysky ve vířivce umístěné tak, jak vyhovují vašemu tělu, zda jste ponoření ve vodě až po ramena, zda lehátko není moc velké a nenadnáší vás voda (zvláště ženy), nebo naopak zda máte v lehátku dostatek místa a pohodlí. To vše a mnohem více vám dá jen osobní zkoušení vířivky v reálném provozu. Přes internet ani zkoušením vířivky „nasucho“ mnohé důležité detaily nezjistíte a to může způsobit, že se do ní nebudete těšit a tudíž do ní budete chodit výjimečně. Dokonce ani nezjistíte, jak hlučná je vířivka nebo její čerpadlo. Domácí wellness by vám měl vyhovovat po všech stránkách. Jak již bylo zmíněno, je to investice, a měli byste si vytvořit to pravé domácí spa, kdy se nestanete pouhými vlastníky, ale budete ho rádi a často využívat.

 

Jak je to správně:

 • Někteří ověření výrobci a prodejci nabízí zážitkové a testovací centrum, kde jsou připravené produkty přímo k vyzkoušení za plného provozu. Jen tak si otestujete různé modely a značky, které byste na internetu viděli jen díky obrázku. Porovnáte je osobně mezi sebou, a věřte, že nakonec si vyberete to, co bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům.
 • Zároveň je to ideální příležitost, jak se poradit s odborníkem o zeptat se na vše, co vás zajímá a vyřešit otázky, nad kterými si doma při plánování lámete hlavu. Ptejte si i na ponákupní služby, jako je montáž a pravidelné údržby. I to by mělo být u kvalitních prodejců samozřejmostí.
 • Pokud víte, že osobní testování není nic pro vás, u ověřených výrobců máte na výběr i služby odborného poradentství , a to jak po telefonu, tak po emailu. Jen ti zkušení odborníci vám poradí od A do Z. Nemusíte na to plánování být sami. Nekupujte to první, na co narazíte.  Ale nechte si poradit. Ptejte se. Diskutujte. Buďte trpěliví.

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

 

   

   

   

  0 komentářu

  Přidat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *