Domácí vířivka vám dopřeje nejen odpočinek, ale i zdravý pohyb

Vířivka se řadí mezi odpočinkové aktivity, při které uvolníte tělo a necháte odplavit stres. Můžete v ní sedět a oddávat se koupeli. Nebo vyzkoušejte různé cviky ve vodě, a podpořte tak zdravý pohyb. 

Spojte příjemné s užitečným

Teplá voda v kombinaci s tlakem vody je vhodná pro podporu zdraví. Ve vířivce nic dělat nemusíte, a přitom pro sebe děláte hodně. Budete-li se koupat pravidelně, můžete hydromasáže zařadit mezi zdravý životní styl. Vodní koupele jsou vhodné pro regeneraci namožených svalů a kloubů po jakékoliv pohybové aktivitě. Hydromasážní trysky v kvalitní domácí vířivce působí na konkrétní svalové partie na těle. Hydromasáže ale působí i preventivně nebo i jako podpůrná léčba při mnoha zdravotních problémech. 

 • Podporují imunitu těla. 
 • Snižují krevní tlak. Zvyšují krevní oběh. 
 • Zrychlují metabolismus, čímž napomáhají ke spalování kalorií. 
 • Zvyšují pružnost pokožky. Detoxikují a zbavují kůži nečistot. 
 • Snižují napětí a stres. Zlepší kvalitu spánku. 

Kde všude pomáhá vodoléčba, si můžete přečíst i v dalším článku. 

 

Vířivka napomůže regeneraci těla

Jak již bylo zmíněno výše, domácí vířivka je vhodná pro regeneraci těla a odpočinek po každé namáhavé aktivitě. Tělo sice regeneruje během spánku, ale mnohdy to není dostačující, a je vhodné, abyste mu dopřáli mnohem více odpočinku. Teplo v kombinaci s tlakem vody dokáže zázraky, protože uvolňuje konkrétní svalové partie. Teplá voda také zvyšuje oběh krve, čímž napomáhá regeneraci buněk a tkání. Bonusem je i to, že voda nadnáší, zklidňuje tělo a ulevuje při různých ztuhlostech nebo křečích kloubů i svalů. Na regeneraci je vhodná i v infrasauna nebo finská sauna. Sami si vytvořte domácí wellness podle svých představ.  

 

“Akrylátová vířivá vana vám zajistí ty nejlepší masáže a uvolnění konkrétních svalových partií, a to díky propracované hydrodynamice, jenž zajišťuje a kontroluje průtok vody”. 

 

domácí vířivka 

V domácí vířivce podpoříte zdravý pohyb

Chtěli byste si dopřát cvičení ve vodě, ale nevíte jaké? Existuje široká škála cviků, které můžete ve vířivce provádět. Zdravý pohyb je totiž důležitý, a to pro všechny věkové kategorie. Ve vodě nemusí cvičit jen dospělí, ale i děti. My jsme pro vás vybrali 5 tipů, které zvládne každý. 

 

5 cviků pro podporu zdraví

Níže zmíněné cviky jsou inspirací pro vás. Vy si pak sami můžete zvolit oblíbené cviky nebo vytvořit sestavu podle sebe.

1. Zvedání předmětu ve vodě

Na dno vířivky si položte malý předmět, který nevyplave, jako je například ponožka či malý míček. Posaďte se, a poté se ho snažte zvednout ze dna, a to jen za pomoci prstů u nohy. Pár sekund ho udržte v prstech. Úchop párkrát prostřídejte na každou nohu.

2. Kolena k hrudníku

Posaďte se ke kraji vířivky a natáhněte nohy. Poté začněte kolena pomalu přitahovat k břichu a zpět natahovat. Držte přitom pevný střed těla a rovná záda. Ruce můžete dát podél trupu nebo se chyťte za hlavou okraje vířivky.

3. Nohy na stranu 

Opřete se lokty o kraj vířivky, zvedněte nohy tak, abyste měli kolena nad hladinou a pokládejte nohy do strany na jeden bok a poté na druhý bok, a přitom střídejte strany.

4. Výpady

Budete dělat klasické výpady, jen budou pod vodou. Stoupněte si doprostřed vířivky. Špičku nohy si položte na sedadlo ve vířivce, a stojnou nohu nechte na dně vířivky. Pokud nedokážete udržet stabilitu, posuňte se a přidržujte se okraje.

5. Dřepy a zvedání na špičky 

Postavte se k okraji vířivky a chytněte se ho rukama. Nyní můžete provádět klasické dřepy, jak jste zvyklí. Nebo se postavte rovně a zvedejte se střídavě na špičky a na paty. 

 

“Cvičení ve vodě je jednoduché, efektivní, a přitom zcela bezpečné”. 

 

Pokud hledáte intenzivnější způsob cviků ve vodě, dopřejte si například jógu ve vířivce. Internet je studnice nápadů a videí s návody, jak cvičit. I u této vodní aktivity najdete cviky podle náročnosti a vašich zkušeností. 

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

2 Komentáře

 1. Květoslav Urbanec

  Dobrý den. Prosím o možný kontakt ve věci vhodného výběru a cenové nabídky venkovni vyrivky..
  Děkuji. Urbanec

  Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *