Jak vybrat infrasaunu. Co byste měli před koupí infrasauny vědět

Výhodami kvalitních infrasaun jsou léčivé, detoxikační a omlazující účinky, bezpečnost používání, jednoduchost ovládání a také nenáročnost provozu a údržby. Bohužel, vlivem internetu a široké nabídky je dnes o dost těžší vybrat opravdu kvalitní infrasaunu s příznivými účinky na naše zdraví.

 

Moc dobře rozumíme tomu, že někdy může být to jak vybrat infrasaunu velmi matoucí. Nezáleží ale na tom, kde a jakou infrasaunu si budete vybírat. Podívejte se nejdříve na několik věcí, které musíte zvážit před výběrem a především před samotným nákupem infrasauny. Zde je krátký výběr z otázek, které jste nám v posledních letech sami pokládali:

 • Čím je kvalitní infrasauna opravdu kvalitní?
 • Čím se liší jednotlivé infračervené zářiče?
 • Jaké mají výhody a nevýhody různé infračervené infrazářiče?
 • Jaký druh dřeva je nejvhodnější pro kabinu kvalitní infrasauny?
 • Proč tolik záleží na celoživotní záruce na infrasaunu?
 • Jaký je postup výroby sauny?
 • Proč je mimořádně důležité umístění infrazářičů v infrasauně?
 • Měli by být infrazářiče umístěné také na předních a bočních stěnách infrasauny?
 • Jak moc záleží na ohřívačích podlahy?
 • Jaké infrazářiče produkují nebezpečné úrovně EMF (elektromagnetická pole)?
 • Jaké infrazářiče produkují nebezpečné úrovně ELF (extrémně nízké frekvence)?
 • Jaké existují normy pro úrovně EMF a ELF?
 • Jak se tyto úrovně měří?
 • Jaké negativní účinky mají EMF a ELF na vaše zdraví?

Do našeho wellness testovacího centra jsme zakoupili více typů infrasaun, abyste si je mohli vyzkoušet, vzájemně porovnat a odpovědět si na výše uvedené otázky. Zjistěte více o nezávazném zkoušení nebo nám zavolejte na telefonní číslo 723 703 755 a rezervujte si termín pro vyzkoušení našich saun.

„Je nám potěšením, že vám i tímto způsobem
můžeme pomoci v zodpovězení důležité otázky: Jak vybrat infrasaunu?“

 

Historický všeobecný přehled infrasaun

Posledním letům dominovaly infrasauny s vysokou kvalitou. Řemeslné zpracování bylo zcela běžně na vysoké úrovni. Pro výrobu infrasaun se používal především kanadský červený cedr a většina infrazářičů byla z kovu a keramiky. Keramika byla preferovaná především pro vyšší infračervenou účinnost a infračervený výstup. Velmi důkladně a nekompromisně se kontrolovala kvalita dřev a lepidel, které se používaly.

Charakteristickými znaky tohoto průmyslového oboru byly v těchto dobách důsledná péče o zákazníka a elektrická bezpečnost. V USA bylo opravdu málo výrobců, a tak pro ně kvalita a hlavně spokojenost zákazníků byla vším.

„Za posledních 10 let se – vlivem internetu -bohužel začali objevovat nekvalitní zahraniční výrobci, kteří dovážejí infrasaunové kontejnery, aniž by alespoň trochu chápali terapeutické a léčebné výhody infračervené terapie.“

 

Nespokojení zákazníci

V mnoha případech se prodává pouze krabice ze dřeva s ohřívači. Velkým problémem bývá nejen kvalita, ale také poprodejní servis. Na internetu se s velkými „slevami“ nabízí nízkorozpočtové a málo kvalitní sauny jako levná komodita.

Sami jsme si některé modely větších výrobců vyzkoušeli a okamžitě jsme si všimli rozdílů v kvalitě konstrukce, materiálů, bezpečnosti i základní kabeláže. Sauny byly vybaveny levnými a nestandardními ohřívači a ovládacími prvky a působily, jako by ergonomie a estetika vůbec neexistovaly.

 

kvalitni infrasauna se vyplati

 

Některé byly cítit škodlivými toxickými lepidly, které se při výrobě používají. U jiných bylo dřevo nedokonale opracované a vybroušené, když jste sáhli na kabinu takové infrasauny, na dotek byla hrubá. Spojení jednotlivých dílů infrasauny bylo provedeno sponkami, což nestačí, taková sauna netěsní a je celkově nestabilní.

„Ještě horší bylo, že se u těchto saun kombinovala různá nebezpečí, včetně vysokých úrovní EMF, které produkovaly ohřívače, a toxické výpary.“

Z více nedostatků, které tyto infrasauny měly, bylo jasné, že jejich výrobci nepochopili základy fungování infračervené terapie na lidské tělo. Mnoho z výrobců například nevědělo, kam umístit infrazářiče, aby byla zajištěna jejich optimální účinnost a léčení, což je doopravdy kritická chyba.

Infrazářiče, které sahají nad hlavu, nejsou dobré a už vůbec ne příjemné, ale především je tato část zářičů naprosto zbytečná a neúčinná, protože nemá žádné léčebné účinky. Tvoří pouze odpadovou infračervenou energii, která by našla lepší uplatnění v přední části sauny a nebo z obou stran těla.

„Smyslem infračervené terapie je pomocí správných vlnových délek ohřát tělo
k jádru, je tedy důležité ohřát přední i zadní část a oba boky těla.“

I ty nejlepší infrazářiče mají pouze minimální užitek, pokud je umístíte špatně.

 

Jak tedy vybrat infrasaunu?

Kvalitu bez kompromisu bychom měli volit o to víc, že jde o zdraví. Také proto jsou naší volbou kvalitní infrasauny CLEARLIGHT, v kterých je využitý jiný přístup.

Ohřívače jsou nízko, aby infrazáření mířilo pouze na vaše tělo a úplně ho obklopilo, doslova objalo a prohřálo do hloubky. Žádné infračervené teplo se vám neshromažďuje nad hlavou. Získáte více výhod, a to nejen rychleji, ale především s maximálním množstvím infračerveného tepla, které vaše tělo absorbuje.

Design, myšlenka, nová technologie i celý výrobní proces musí při navrhování modelů infrasaun Clearlight Sauna® projít hned několika kritickými testy:

 • Je tato infrasauna na racionálním základu schopná uzdravit lidské tělo?
 • Může tato infrasauna pomoci našim zákazníkům zlepšit jejich radost a celkovou spokojenost z jejich sauny?
 • Nezpůsobuje tato infrasauna žádné škody a je naprosto bezpečná?

Pokud by i na jen jedinou z těchto otázek byla odpověď „NE“, takovou saunu by společnost Clearhlight nevyrobila. Od začátku do konce se věnuje pozornost každému detailu, aby se zajistilo, že vaše sauna bude opravdu kvalitní sauna.

Věříme, že pořízení infrasauny CLEARLIGHT je jeden z nejlepších způsobů, jak investovat do svého zdraví, dlouhověkosti a relaxace. Tato slova jsou podpořena také celoživotní zárukou na infrasaunu.

ZNALOSTI + SROVNÁNÍ + DŮVĚRA
=

INFORMOVANÝ SPOTŘEBITEL
=

NÁŠ SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK!

 

O čem vypovídá cena infrasauny?

Cena je také možný ukazatel, který vám prozradí hodně o kvalitě infrasauny. Nejlépe to uvidíte na konkrétním příkladu, který se týká levnějšího modelu sauny. Tento je dostupný v akci za 50 000 Kč. Od zmíněné částky odečteme 21% DPH (cca 8 700 Kč) a zůstane nám částka 41 300 Kč. To je základní cena, od které je nutné odečíst další položky – marži prodejce, zisk výrobce, náklady na dopravu a balné, skladování a další drobnosti. To se ale často pohybuje (podle našich více než 10letých zkušeností v oboru) kolem 35 % (u výrobků dovážených z Číny dokonce o něco více).

Po odečtení zmíněných procent (cca 14 500 Kč) se dostáváme na částku 27 000 Kč. Stále ještě nejsme u konce. Cenu ponížíme také za materiál na výrobu sauny, bezpečnostní dveře a kování. Cena materiálu na infrasaunu o rozměrech 150 × 100 cm může být ale 15 000 Kč (pod tuto hranici se už opravdu nedostaneme) a počítejme spíše s levnými dveřmi dodávanými z Číny, které vyjdou přibližně na 100 dolarů.

Výsledná cena levnějšího modelu sauny se odhaduje maximálně na 12 000 Kč, a to by mělo odpovídat 5 až 7 použitým infrazářičům. Jeden takový infrazářič tedy vyjde na cca 2 000 Kč.

„Díky našim zkušenostem a znalostem vám garantujeme, že takový laciný infrazářič sebou přinese jen samé negatívní účinky.“

 

NEVÍTE JAK VYBRAT INFRASAUNU? KONTAKTUJTE NÁS:

723 703 755

[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

 

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *