Jaký je rozdíl mezi swim spa a klasickým bazénem?

Hydromasážní swim spa, které využijete během celého roku, nebo klasický venkovní bazén? Pojďme si na toto téma pořádně posvítit a zjistit, které z těchto zařízení je pro vás vhodnější.

 

Využitelnost swim spa vs běžného bazénu

Vzhledem k našim podmínkám se běžné bazény dají využít jen pár měsíců v roce. Pokud bychom spočítali dny, po dobu kterých jsme klasický bazén využili, dohromady by to nejspíš nebyl ani jeden celý měsíc. O něco déle lze využívat zastřešené bazény.

„Oproti swim spa, které je možné používat
bez problémů po celý rok, je to ale stále méně.“

 

Swim spa vs zastřešený vyhřívaný bazén

Co se týče zastřešených venkovních bazénů s vyhříváním či vytápěním, tyto modely lze využívat podstatněji déle než klasické varianty. I tak se dá ale hovořit zhruba o 4 až 5 měsících.

A vezmeme-li si jako příklad do země zapuštěný bazén určený k plavání, tedy s přibližnou délkou 6 metrů, případně i s protiproudem, a přidáme k němu zastřešení, jeho cena je poměrně značná.

Oproti tomu swim spa má již zabudovaný kvalitní termokryt, je dokonale izolovaný a s úsporným vyhříváním, takže jej lze pohodlně využívat každý den v roce.

 

Co všechno má vliv na cenu bazénu?

V případě, že se rozhodneme pro laminátové bazény, moderní bazény keramické, či dokonce nerezové, pořizovací náklady bazénu ještě více porostou. Cenový rozdíl mezi laminátovým a keramickým bazénem je poměrně malý, nerezové bazény se však řadí k nejdražším. K ceně bazénu musíme ale také přičíst náklady na technologii potřebnou pro základní funkce bazénu.

 

co ovlivnuje cenu bazenu

 

Zapomínat byste neměli ani na náklady za zemní a výkopové práce, potřebnou úpravu okolního terénu, základní desku pod bazén či na jeho tepelnou izolaci. Pro větší pohodlí a komfort je potřeba vyhřívání, buď pomocí tepelného čerpadla či jiného zdroje energie. Dále také automatická regulace pH vody, automatické dávkování a kontrola správného množství dezinfekce, automatické čištění dna bazénu, případně bazénový vysavač, osvětlení, ozvučení a mnoho dalšího.

„Jakmile sečteme tohle všechno dohromady,
dostaneme se až na částku okolo 800 000 Kč.“

A to jsme ještě nepočítali provozní náklady! Měsíční náklady na provoz bazénu zahrnují stočné a vodné, chemii pro údržbu čisté a zdravé vody v bazénu, energii pro cirkulaci, filtraci, vysávání či ohřev bazénu… Ne vždy se celkové náklady na bazén vyrovnají tomu, jak často ho využíváte.

 

Swim spa – masážní vířivé bazény s regulací protiproudu

Většina lidí předpokládá, že swim spa je něco drahého. To však záleží na úhlu pohledu. Pokud si na zahradu chcete pořídit menší zapuštěný bazén se základním zastřešením a bez dalšího příslušenství, pak ano, swim spa vás vyjde dráž.

Pokud ale chcete mít laminátový, keramický či nerezový bazén, zastřešený, vyhřívaný a s potřebnými automatikami, pak jeho cena, životnost, nároky na údržbu, využitelnost a výše pravidelných měsíčních nákladů jsou na tom podstatně hůře než u swim spa.

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
info@welldo.cz

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *