virivky_Marquis_Spas_Logo_bile

Americké vířivky MARQUIS SPAS mají v jednom technicky dokonalém balení všechno, co potřebujete.

Vířivky MARQUIS jsou jednoduché na ovládání i používání, a přitom mimořádně účinné a výkonné, maximálně bezpečné a dokonale řemeslně zpracované. Vyznačují se tou nejvyšší kvalitou a jejich vlastnění dělá radost každému majiteli.

Vybírat můžete z 26 modelů ve čtyřech modelových řádech.

Nízké provozní náklady

Dokonalá izolace z vysokohustotní pěny s nejvyšší možnou hodnotou tepelného odporu , jaká se vůbec v tomto průmyslu používá. 

H.O.T. Zone

Dokonalou vodoléčbu ve vířivce Vám zajistí s maximální účinností právě tento unikátní patentovaný systém.

Čistota vody

ConstantClean™ v nejkvalitnějších amerických vířivkách MARQUIS je technologie podobná ovládání tempomatu. Stačí ji nastavit a na každodenní péči o vodu můžete zapomenout.

Prostě ty nejlepší vířivky

1. Lepší pro vaše pohodlí, relax a hydromasáž.
2. Lepší v celkových provozních nákladech. 
3. Lepší použité materiály a řemeslné zpracování.
4. Lepší v dlouhodobé životnosti, lepší záruky a servis.

Virivky_Marquis_Spas_Celebrity_Elite
Virivky_Marquis_Spas_Celebrity_Hot_Tubs

Terapie v kvalitní vířivce

Koupel v teplé vodě je jedna z nejstarších praktik, kterou lidstvo využívá pro relaxaci a navození psychofyzické pohody. Aby také „ponoření“ bylo účinné, musí se respektovat určitá pravidla jako např. čas strávený ve vodě, teplota vody …

Hydromasáž ve vířivce je definovaná jako terapie pomocí speciálních vodních trysek, které jsou nastavené na předurčený tlak 
za dokonalého smíchání vody a vzduchových bublinek. 

Trysky v kvalitní vířivce jsou dimenzované a nastavené od chodidel až k hrudníku a krku pro lepší cirkulaci krve a dokonalou masáž.

Další důležitý prvek kvalitní hydromasáže ve vířivce je vnitřní design vířivé vany. Oproti tradičním koupelnovým vanám je hlubší, s ergonomicky tvarovanými boky a dnem, aby bylo možné také sezení, které umožní co nejlepší ponoření těla a taky co nejlepší cirkulaci vody okolo těla.

Terapie v kvalitní vířivce trvá 15-20 minut, potom by měl následovat odpočinek přibližně dalších 20 minut.  Nejdůležitější pravidlo, které se týká teplé vody: čím je teplejší voda ve vířivce, tím kratší musí být koupel.  Na začátek je dobré začít s koupelí ne delší než 10 minut.

Terapeutické účiňky vířivky

 • krevní oběh – zvýšení teploty uvolňuje celý aparát povrchového cévního systému
 • kůže – zvýšení teploty kůže se zvýšeným průtokem krve v těle vyvolá zvýšení aktivity potních a mazových žláz
 • dýchání – všeobecně platí, že zvýšení teploty ulehčuje funkci dýchání
 • svalstvo – teplá koupel při teplotě 37 °C s podporou hydromasáže snižuje svalovou dráždivost
 • nervový systém – koupele při teplotě 37 °C mají krátkodobě euforizující funkci.
Virivky_Marquis_Spas_Vector
virivky_marquis_spas_signature_hot_zones

H.O.T. Zone

VYSOKÝ TERAPEUTICKÝ VÝKON

Dokonalou vodoléčbu ve vířivce Vám zajistí s maximální účinností právě tento unikátní patentovaný systém.

S přesností přepočítaný High-Flow průtok vody v amerických vířivkách MARQUIS jde od čerpadel přes speciální upravené hadice a patentované HK™ trysky až ke specifické zónové regulaci – H.O.T.ZONE™.

Vy sami si individuálně přizpůsobíte intenzitu průtoku vody tryskami vířivky podle vlastní citlivosti a konkrétní oblasti Vašeho těla. Takto máte ve vířivce k dispozici ten nejlepší cílený relaxační, masážní a hydroterapeutický systém, jaký vůbec mohou vířivky současné doby nabídnout.

Přesně regulovatelný průtok vody na tryskách vířivky a jejich výkon je směřovaný postupně na krk a ramena, dále na hrudní a bederní oblast
a potom na nohy a chodidla pro jejich dokonalou reflexní masáž. A Vy si užijete tu nejlepší a nezapomenutelnou masáž, lepší než od živého maséra.

H.O.T. Seat

Něco navíc …v celé naší kolekci exkluzivních vířivek MARQUIS řady Signature je určené optimální místo, které nazýváme H.O.T. Seat™ a které Vám zabezpečuje maximální hydroterapeutický přínos.

Virivka_Marquis_Spas_Vector_water4_tryska
virivky_marquis_spas_signature_hot_zones

Technologie a rozdíly

Jak moc je důležitý počet trysek ve vířivce?

O kvalitě hydroterapie ve vířivce rozhodně nic nevypovídá. Často se stává, že velký počet trysek způsobí velmi slabý průtok vody a neposkytuje tak plnohodnotnou terapii. Aby hydroterapie ve vířivce měla pozitivní účinek, je třeba použít systém, který zabezpečí vysoký, směrovaný a kontrolovaný průtok vody přesně daným počtem trysek a směrem k přesně stanovené masáži svalů a tkání v těle.

Jak moc je důležitý výkon čerpadel vířivky?

Počet „koní“ není jednoznačným měřítkem kvality hydroterapie vířivky.  Vysoký výkon čerpadla sice může vytvářet větší sílu  pro vystupující vodu, ale ta nemusí být tryskou využita. Pohyb vody je tvořený 3 hodnotami, které až společným působením vytvoří ten správný výsledek pro účinnou masáž:

 • tlak čerpadla
 • objem vody, který prochází potrubím
 • množství vody, které může skutečně procházet tryskami

TOP produkty

Virivka_Marquis_Show

The Show™

Pro 5 osob / 82 trysek

Virivka_Marquis_Spas_Spirit

The Spirit

Pro 3 osoby / 32 trysek

Virivka_Marquis_Spas_Vector_V65L_Nahled

V65L

Pro 3 osoby / 22 trysek

Virivka_Marquis_Spas_Vector_V94L_Nahled

V94L

Pro 7 osob / 44 trysek

virivka_Marquis_spas_celebrity_elite_monaco

The Monaco Elite

Pro 5 osob / 23 trysek

Unikátní systém High Flow

Jednoduše řečeno je to více vody s větší intenzitou do používaných masáží. Systém čerpadel, speciálních trubek a hydrokinetických trysek různých velikostí, které v kombinaci s unikátním systémem zónového ovládání můžou soustředit víc vody přesně tam, kam je to potřebné.

Tímto způsobem poskytnou tyto nejkvalitnější americké vířivky větší hodnotu masáže na rozdíl od jakékoliv konkurence, která při využití vysokého, ale nekontrolovatelného tlaku není schopná tento základní princip hydromasáže zajistit. Výsledkem bývá, že silný proud pod vysokým tlakem působí na kůži jako jehla. To rozhodně není příjemné a je to i nebezpečné. Zatímco systém High-Flow proniká do organizmu mnohem hlouběji a bez podráždění těla příliš vysokým tlakem. Nebo je tlak slabý a působí jako jemný dotyk, nemasíruje.

virivky_marquis_spas_celebrity_high_flow_therapy
Virivka_Marquis_Spas_Vector_V94

Čistota vody

Pohodlí a nenáročná údržba je samozřejmostí kvalitních vířivek.

ConstantClean™ v nejkvalitnějších amerických vířivkách MARQUIS je technologie podobná ovládání tempomatu. Stačí ji nastavit a na každodenní péči o vodu můžete zapomenout až po dobu jednoho měsíce.

Jednoduše řečeno nejdřív použitý Exclusive ozone systém velmi účinně ničí „nechtěné“ prvky až 3000krát rychleji než běžné dezinfekce. Jde o vysoce výkonný ozonátor s injektorem Mazzei®, který převádí kyslík do aktivního ozónu mimo prostor vířivky. Nedochází tak k úniku ozónu nad hladinu, a tím se jeho použití stává naprosto bezpečné.

Potom voda prochází přímým dezinfekčním systémem, který v integrovaných kazetách využívá přírodní materiály a bróm. Intenzitu jejich působení ve vložených kazetách je možné individuálně nastavit podle kvality vody.

Celý proces probíhá bezpečně, bez nepříjemného zápachu a podráždění kůže. SmartClean™ software zaznamenává,  kdy byla vířivka použita a automaticky spustí filtrační cyklus. Je zde taky možnost nastavit si filtrační cykly podle toho, jak často vířivku používáte. Vortex skimmer systém filtruje všechnu vodu ve vířivce z prostoru dna denně 60 – 160 krát v závislosti na druhu modelu. Tím se výrazně snižuje potřeba čistění povrchu vířivky.

Péče o vodu

 1. Skimmer Vortex zachytává povrchové nečistoty (tělové oleje, pleťové vody), které se následně zachytávají ve filtračních kartuších, kde se likvidují
 2. Voda se čerpá z prostoru nohou prostřednictvím bezpečnostního sání
 3. Nuceným oběhem vody směrem nahoru musí všechny usazeniny, které jsou na dně, přejít filtry, a tak dojde k promíchání, recirkulaci a filtrování vody i z prostoru dna. Takto se může filtrovat skoro 91 tisíc litrů vody denně
 4. Filtrovaná voda je směřovaná do primární vývěvy
 5. Voda je vedená přes systém Highflow do tepelného tělesa
 6. Ozonátor s injektorem Mazzei® převádí kyslík do aktivního ozónu mimo prostor vířivky
 7. Bakterie a jiné nečistoty jsou oxidací zlikvidované a ozón se mění zpět na kyslík.
virivky_marquis_spas_celebrity_constant_clean
Termokryt_Virivky

Nízká energetická náročnost

Bez ohledu na to, v jakých klimatických podmínkách žijete nebo jak často vířivku používáte, vaše náklady na elektrickou energii jsou pod kontrolou. Vířivky Marquis jsou navrženy tak, aby vám šetřily peníze každý den. Denní náklady jsou na úrovni jen pár centů. 

Vlastnit vířivku, která vám ušetří peníze – to je ještě příjemnější.

Dokonalá izolace z vysokohustotní pěny s nejvyšší možnou hodnotou tepelného odporu , jaká se vůbec v tomto průmyslu používá. Vířivky  Marquis mají skříň zaplněnou pěnou, která je vysoce efektivní, nedegraduje a neobsahuje žádné látky poškozující ozónovou vrstvu. Tato pevná pěna zabraňuje tepelným ztrátám přes koupelnovou stěnu a podlahu, izoluje instalatérské rozvody, snižuje vibrace, dodává tuhost, tlumí hluk a vibrace, šetří náklady na energii.

Takto spolu s vysoce kvalitním a bezpečným termokrytem Dura Cover® Vám vířivky Marquis šetří energii vrstvu po vrstvě.

Komfort vířivky

Hýčkejte své pocity a smysly i ve vířivce!

Vybavení vířivek zahrnuje možnosti vnímat relaxaci všemi lidskými smysly. Audiosystém a videozábava, chromoterapie – vliv světla a barev na lidské biorytmy, aromaterapie – vliv esenciálních vůní na psychoemocionální sféru a další.

virivky_marquis_spas_signature_3_2_1_zone_control
elektronika_virivky

Audio systém

Příslušenství s FM rádiem a Bluetooth technologií s připojením pro všechna vaše hudební zařízení. Volitelné dálkové ovládání umožní z vířivky ovládat Vaši hudební knihovnu, a přitom zdroj hudby je v suchu a v bezpečí daleko od vody. Audio Port umožní také připojení pro MP3 a další zdroje hudby.

Chromoterapie

Balík osvětlení Constellation™ (podhladinové osvětlení, prosvětlení vodních fontán a osvětlená filtrační plocha) přesahuje rámec základního osvětlení Aqua Ambiance™. Můžete si nastavit osvětlení v oblíbené barvě, a tak příznivě působit na Vaše nitro. ČERVENÁ je životní energie, ORANŽOVÁ je entuziazmus a pozitivita, ZELENÁ podporuje klid a vyrovnanost, FIALOVÁ je meditační, ŽLUTÁ je radost, MODRÁ podporuje relaxaci a vnitřní klid. Barvy ovlivňují naši náladu a dokážou působit i na fyzické úrovni.

Virivka_Marquis_Show_Osvetleni
bezchlorova_chemie_SpaBalancer_Vune_Do_Vody_Levandule_Nahled

Aromaterapie

Stačí zmáčknout tlačítko pro aplikaci Vaší oblíbené vůně do vody a nechte se strhnout proudem blaženosti. Prostřednictvím čichu můžeme aromaterapii využívat na léčení psychosomatických problémů, na posilnění duševní a emocionální obnovy a k celkovému duševně fyzickému ozdravení.

MicroSilk – oáza mládí

Skutečně revoluční systém péče o pleť je tzv. „omlazující“ terapie ve vířivce, která je všeobecně nabízená jako „pramen mládí“. Pomáhá, aby Vaše pleť vypadala svěží a Vy se tak cítili mladší. Jeho umístění právě do vířivky je tím nejlepším řešením pro správnou aplikaci. 

Působí na kůži do hloubky a lehko dokáže odstraňovat z kůže nečistoty a omlazovat. 

Díky naší vysoce účinné filtraci a propracovanému odstraňování takovýchto nečistot z vody můžeme zajistit jeho plné využití. Čistota vody tak zůstává nedotknutá a připravená pro další použití.

Výběr vířivky  s technologií MicroSilk® je skutečně úžasná volba.

vodolecba_ve_virivce