Kdy je nejvhodnější doba pro koupel ve vířivce? A budete na ni mít vůbec čas?

Máte už vířivku doma, ale nemáte na ni čas? Nebo o její koupi teprve uvažujete a nejste si jistí, kdy do ní budete chodit, jak často ji budete používat a zda se vám investice do vlastní vířivky vůbec vyplatí?

Přinášíme vám 5 našich tipů, kdy je koupel ve vířivce nejlepší!

 

1. Vířivka po cvičení

Z nedávného výzkumu tepelné adaptace vyplývá, že teplá koupel může kromě uklidnění bolavých svalů zvýšit také váš výkon. Pravidelné cvičení v teplých podmínkách je spojeno s dlouhodobým poklesem teploty těla. To vede ke zrychlení tvorby potu a krevní plazmy, díky čemuž se zase zvýší schopnost fungování v teplých podmínkách. Pokud zkombinujete tuto taktiku přizpůsobení se teplu spolu s taktikou pravidelné koupele po cvičení, získáte doslova „lidský raketový pohon“.

 

2. Vířivka před spaním

Díky relaxačním účinkům 20-30-ti minutového pobytu v teplé vodě se zkrátí doba nutná k usnutí a je povzbuzen také hlubší spánek, takže si v noci více odpočinete. Podle studie, kterou provedla new yorská nemocnice Cornell Medical Center, se teplota těla v noci snižuje a tento proces začíná už dvě hodiny před spaním. 20-30-ti minutová koupel ve vířivce zvýší tělesnou teplotu a tím zintenzivní následné rychlé ochlazování. Následkem je silný relaxační účinek a hluboký spánek.

 

3. Vířivka během boje s nachlazením nebo chřipkou

Jedním z častých důvodů trvalého kašle je hromadění hlenu v krku. Pára z vířivky může tento hlen vysušit a tím zmírnit příznaky chřipky. Místo boje s nemocí v posteli či na gauči můžete vyzkoušet 10-15-ti minutový pobyt ve vířivce, díky kterému se budete cítit mnohem lépe a zároveň dojde k posílení vašeho imunitního systému, který se chorobě snadněji ubrání.

 

4. Vířivka při zkrášlovacích procesech a wellness

K nejlepšímu ošetření a léčení pokožky dochází ve chvíli, kdy je teplá a póry jsou otevřené. Díky čisticím a dezinfekčním účinkům teplé vody je vířivka a koupel v ní důležitá součást každé domácí relaxace. Po koupeli ve vířivce můžete použít peeling či masku na obličej, jejichž účinky budou díky roztaženým pórům viditelnější. Zkrášlovací procedury si tak můžete užít i v pohodlí domova.

Doporučujeme se po použití vířivky osprchovat, abyste odstranili nadbytečný chlór a ochránili svou pokožku před vysušením. Pomůže vám také rozjasňující krém s hydratačními účinky. Ještě lepším pomocníkem je ale bezchlorová chemie a změkčovač vody v rámci úpravy vody.

 

5. Vířivka při sledování sportovních přenosů

Pokud jste velkými fanoušky sportu, pozvěte k sobě pár přátel a sledujte sportovní přenos společně z vířivky. Stačí ven donést také televizi, lehké jídlo na gril a nějaké nápoje. Neexistuje lepší místo pro oslavu vítězství vašeho oblíbeného týmu, než je bublinková koupel ve vířivce. A pokud by váš tým náhodou nevyhrál, váš smutek z prohry odpluje rychle pryč díky teplé vodě a tryskám.

 

Zatoužili jste po vlastní vířivce? Máme pro vás jen to nejlepší: kvalitní vířivky s nejlepším poměrem ceny a kvality!