Úprava vody a jak ji řeší SpaBalancer

SpaBalancer je revolucí v úpravě vody. Tento bezchlorový přípravek si zamiluje opravdu každý! Co je na něm tak úžasného a jak se SpaBalancer podílí na krásné, čisté a zdravé vodě ve vaší vířivce, swim spa či bazénu?

 

Úprava vody prostředky SpaBalancer

Na rozdíl od většiny prostředků pro úpravu vody ve vířivce, swim spa či bazénu, není SpaBalancer chemickou směskou. Je složen z rostlinných enzymů a minerálů.

„Sám o sobě vodu nijak nečistí, ale stimuluje ji
a aktivuje její vlastní přirozené mechanismy čištění.“

Základem tohoto čištění je hexagonální struktura molekul vody. Jakmile minerály obsažené v produktech SpaBalancer přijdou do kontaktu s povrchem těchto molekul, uspořádají se a vytvoří jakési gelové uskupení ve tvaru šestiúhelníku. Toto gelové uskupení následně zapouzdřuje všechny cizí předměty.

Během procesu jsou uvolňovány atomy vodíku a dochází také k oxidačně-redukčnímu procesu, během kterého jsou redukovány anaerobní bakterie.

„Zapouzdřené předměty jsou vlivem přísad oxidu hlinitého
shlukovány a následně odfiltrovány z vody.“

uprava vody ve virivce spabalancer

Zní to možná složitě, ale úprava vody je se SpaBalancerem opravdu jednoduchá. Tento čistící proces je navíc zcela přirozený a jeho výsledkem je dokonale čistá voda ve vaší vířivce, swim spa či bazénu.

 

Proč je SpaBalancer bezchlorový?

Velká část dostupných prostředků pro dezinfekci vody či úpravu vody je na bázi chloru. Chlor však při úpravě vody funguje zcela jinak než bezchlorový SpaBalancer. Chlor reaguje ve vodě s elementy výměnou elektronů a přitom ničí bakterie. Pokud přijde chlor do kontaktu s močovinou či jinou aminokyselinou (pot, tuk, zbytky olejů, šampónů apod.), nedokáže ji oxidovat a dojde k vytvoření chloraminů. To, jak tyto různorodé chemické sloučeniny, kterých jsou ve vodě tisíce a tisíce, působí na naše tělo, pokožku a celkové zdraví, nebylo dosud důsledně prozkoumáno.

„V mnoha případech se však jedná o alergeny či karcinogeny,
jejichž škodlivé účinky již prokázány byly.“

Chloraminy jsou navíc mikroskopické a neodfiltrují se a tím způsobují postupné zakalování vody. S jejich zvyšujícím se počtem také dochází ke snížení účinnosti chloru na bakterie. Proto je při používání chlorových prostředků pro úpravu vody nutné tento postup často opakovat. V horším případě nezbude nic jiného, než vodu kompletně vyměnit.

SpaBalancer cizí předměty ve vodě zabaluje do pouzdra a ty jsou posléze odfiltrovány ven z vody. Nedochází k žádné chemické reakci, při které by vznikaly jakékoliv odpadní produkty.

„Voda upravená SpaBalancerem
vám čistá vydrží klidně i celý rok.“

Úprava vody s těmito prostředky je proto opravdu jednoduchá. A voda ve vaší vířivce, swim spa či bazénu bude nádherná, čistá a hlavně – zdravá!

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit! Rádi vám pomůžeme a poradíme.

 

uprava vody

 

KONTAKTUJTE NÁS:
723 703 755 
[email protected]

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *