Úprava vody – čištění filtrů ve vířivkách, swim spa a bazénech

Jen díky správné úpravě máte jistotu, že bude voda čistá a dokonale zdravá. Víte ale, jak často a jakými prostředky by se měly čistit filtry vířivek, swim spa a bazénů?

Na trhu najdete celkem slušnou nabídku prostředků na čištění filtrů vířivek, swim spa a bazénů, ale jejich účinnost tu nyní hodnotit nebudeme. Chceme vám zde totiž představit revoluční přípravky na čištění filtrů z řady komplexní péče o kvalitu vody ve vířivkách, swim spa a bazénech Aqua Excellent.

 

Jak pracuje Filter Cleaner od Aqua Excellent?

Filter Cleaner je silný chemický čistič, který se doporučuje pro výrazně znečištěné filtry a musí být důkladně vymytý.

 

Čištění filtrů vířivek, Swim Spa a bazénů – jak často?

Filtry by se měly čistit v závislosti na používání každý týden nebo každý druhý týden, na začátku každé tři dny. Je to způsobeno starým biofilmem, minerály obsaženými ve vodě, těžším používáním vířivky v začátcích a zvýšením hloubkového čištění pokožky u nových uživatelů.

„Pokud není voda ve vířivce čistá, je to většinou vinou filtru.“

Můžete přejet prstem po švu filtru (v záhybu první filtrační membrány). Pokud cítíte slizký film, je nutné filtr vyčistit.

 

jak vycistit filtr virivky

 

Jak vyčistit filtr vířivky, Swim Spa či bazénu?

Použijte na filtr čisticí prostředek přes noc. Tento čistič rozpustí veškeré organické nečistoty (tuky, oleje, atd.) z filtru. Můžete jej nechat ve filtru klidně i déle. Potom filtr vystříkejte vysokým proudem vody.

Nechte filtr v roztoku vody a Kyrol TC (okolo 20 ml na 10 litrů vody). Ten se postará o rozpuštění veškerého biofilmu a zabije zbytek bakterií a virů. Potom je třeba filtr vystříkat hadicí.

„Je lepší čistit více filtrů najednou, jelikož to šetří čisticí prostředky a čas.“

Nedoporučujeme čistit filtr v myčce na nádobí (nedostatečné) nebo použít tlakové umývání (může totiž dojít ke zničení membrány filtrů)!

 

Pískové filtry

Kyrol TC funguje také s pískovými filtry. Nenechávejte písek ve filtru příliš dlouho, je lepší jej pravidelně měnit. Je to z toho důvodu, že biofilm a bakterie se můžou nahromadit i v písku. Měli byste se také vyhnout zanesenému pískovému filtru.

 

uprava vody 

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *