Rozumíme tomu, že nákup vířivky není jednoduchou záležitostí, zejména pro laiky. Proto jsme pro vás dali dohromady seznam nejčastějších otázek i s odpověďmi, který vám vaše rozhodování při výběru vířivky usnadní.
1. Jak velkou vířivku?
Nejdříve si ujasněte, kolik lidí bude po většinu času vířivku najednou používat. Pokud chcete vířivku jen pro dva lidi, nabízí se vám dvě možnosti: buď si můžete vybrat model, který je určen opravdu jen pro dvě osoby, nebo si můžete pořídit model pro tři osoby a mít jedno místo v rezervě.
U modelů, které jsou určeny pro 3-5 osob vždy doporučujeme, abyste počítali s jedním místem navíc. Zejména u modelů, které mají méně než 80 cm, je to vhodné kvůli vytlačování vody v plném obsazení. My vám nabízíme si u nás nezávazně vířivky různých velikostí vyzkoušet v plném provozu.
2. Jaký typ vířivky?
Kvalitní vířivky by se daly rozdělit na dva typy: převážně relaxační a převážně hydromasážní. Oba typy vám poskytnou relaxační i terapeutickou masáž, liší se však vnitřní ergonomií a hydromasážním systémem.
„Záleží pouze na vás, co vám více vyhovuje, v jakém typu vířivky se cítíte lépe
a který hydromasážní systém uspokojuje všechny vaše potřeby.“
To je ze všeho nejdůležitější, protože pokud vám nebude vířivka vyhovovat z hlediska ergonomie nebo hydromasážního systému, nikdy se v ní nebudete cítit tak dobře, jak byste chtěli. A nakonec ji možná přestanete používat úplně. Z toho důvodu doporučujeme, abyste si před koupí vždy vyzkoušeli vířivku v plném provozu. U nás si můžete vyzkoušet všechny typy hydromasážních systémů, a to zcela nezávazně.
3. Kam vířivku umístit?
Vířivky lze umístit i do interiéru, u nás však dáváme přednost umístění ven. Možností je opravdu hodně, celoroční venkovní vířivka může být i na terase nebo balkónu, v zimní zahradě, altánku apod.
V případě, že se rozhodnete umístit vířivku na místo, pod kterým je místnost, vždy si prověřte statistiku. Počítat byste měli s průměrným zatížením přibližně 500 kg/m2. U vířivek v interiéru nezapomeňte také na dostatečné odvětrávání.
„Vířivku lze volně položit na podlahu, případně ji napůl či zcela zapustit do terénu.“
Při zapuštění dbejte na to, aby byla jáma dobře odkanalizovaná a hlavně, aby v ní byl dostatečný prostor po obvodu vířivky, což umožní přístup v případě servisu.
4. Jak upravit plochu pro vířivku?
Plocha musí být pevná a ve vodorovné rovině, a to pod celou plochou vířivky. Vířivky totiž nemají nastavovací nožičky, ale leží celou plochou na podlaze.
Podkladem pod vířivku může být jak dřevo, tak plast, beton nebo dlažba, keramická i zámková. Je dobré, aby okolní terén nebyl vyšší než místo určené pro vířivky. Pokud by byl vyšší, je nutné zajistit okolo vířivky odkanalizování.
5. Co všechno zahrnuje cena vířivky?
V tomto případě můžeme odpovědět pouze za naši společnost, protože podmínky může mít každý prodejce u nás i na Slovensku zcela odlišné. U nás je cena vířivky vždy složená z dopravy až k vám, instalace a napuštění vířivky vodou, uvedení do provozu, dále zaškolení ohledně provozu vířivky a úpravy vody ve vířivce, a to podle vámi vybrané chemie určené k úpravě vody.
„V ceně vířivky máte také technickou podporu, která je vám plně k dispozici
po celou dobu provozu vaší vířivky.“
Dále je v ceně rovněž přístup k náhradním dílům a doplňkům pro vaši vířivku a také záruční, ale i pozáruční servis.
V ceně není zahrnuto vyložení vířivky u vás doma, protože neznáme konkrétní podmínky, které mohou tyto práce ztížit. Po domluvě vám ale samozřejmě vyložení vířivky zajistíme.
6. Kolik spotřebuje vířivka energie?
To záleží na tom, jak kvalitně a přesně byla provedena instalace vířivky, jak konkrétně je zaizolovaná, jaké technologie používá a jak kvalitní je termokryt.
Spotřeba energie je nižší u kvalitních vířivek. Dalším faktorem, který ovlivňuje spotřebu energie vířivky je také četnost jejího užívání a čas, kdy není vířivka vybavena termokrytem. Také hygiena vstupu a filtračních systémů a typ chemie použité pro úpravu vody ve vířivce jsou velmi důležitými faktory, které výrazně ovlivňují spotřebu energie vaší vířivky.
„Čím lepší hygiena vstupu, filtrační systém i použitá chemie, tím déle vám ve vířivce vydrží voda zdravá a čistá, takže ji nemusíte tak často měnit a znovu ohřívat.“
Tím ušetříte nejen energii, ale také svůj čas, úsilí a peníze – za vodné, stočné i samotnou chemii. Prvních 14 dní po napuštění je totiž nutné do vody chemii přidávat v daleko větší míře.
7. Jak vypadá správná úprava vody ve vířivce?
Odpověď se odvíjí od toho, jaký druh chemie používáte pro úpravu vody ve své vířivce. Kvalitní bezchlorová chemie zaručuje v podstatě jednoduché a bezpečné používání. Nejdůležitější ale je používat komplexní systém pro úpravy vody, ne jen několik různorodých prostředků.
„Samotné dávkování chemie do vířivky
netrvá déle než 2-3 minuty za týden.“
Nezapomínejte ale také na filtry a jejich čištění, to je v oblasti úpravy vody ve vířivce velmi důležité. Filtry musíte čistit pořádně a také pravidelně. Více o tomto tématu najdete na našem blogu nebo můžete využít naše bezplatné poradenství – stačí nám zavolat nebo napsat.
8. Jak se do vířivky vstupuje?
Zajistěte, že je vstup do vířivky nanejvýš bezpečný. Ideální je, pokud vířivku vybavíte kvalitními schůdky a starším lidem doporučujeme dokoupit také bezpečnostní madlo určené pro vířivky.
„Nevstupujte do vířivky s makeupem, ani s nanesenými tělovými
nebo pleťovými krémy či mléky.“
Doporučujeme se před vstupem do vířivky pořádně osprchovat v teplé vodě. Tuk z těchto produktů by se totiž usadil na stěnách vířivky a na hladině, ale především ve filtrech, čímž by došlo k jejich postupnému ucpávání a snižování jejich filtrační schopnosti.
A ideální je nevstupovat do vířivky v plavkách, protože v plném provozu může vířivka fungovat mnohem intenzivněji než pračka.
9. Jak často je možné vířivku používat?
Vířivku lze používat klidně každý den, většina lidí ji využívá 1-4x týdně. Pravidelné používání kvalitní vířivky s kvalitním hydromasážním systémem přispívá k výraznému zlepšení zdravotního stavu.
Pro vás by měla být důležitá zejména ergonomie vířivky, tedy to, jak moc se v ní v plném provozu cítíte pohodlně. To může ovlivnit také kvalita a možnosti, jak lze hydromasážní systém vířivky ovládat a regulovat.
„Pokud si vyberete dobře, uvidíte, že budete svou vířivku rádi využívat co nejčastěji, čímž navíc prospějete svému zdraví.“
10. Jak dlouho by měla trvat koupel ve vířivce?
Pozor si dejte na kontraindikace vířivky. Pokud žádné nemáte, uvádí se, že dva hydromasážní cykly (2 x 15 minut + 15-30 minut na relaxaci po masáži) jsou velmi prospěšné. Čas a způsob jeho trávení ve vířivce si ale samozřejmě můžete přizpůsobit svým možnostem i potřebám.
TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:
-
7 důležitých rad, jak koupit vířivku: Co rozhodně musíte vědět než vyrazíte na nákup vířivky!
-
Kdy je nejvhodnější doba pro koupel ve vířivce? A budete na ni mít vůbec čas?: 5 tip, kdy si koupel ve své vířivce užijete nejvíce!
-
7 rad, jak zvládnout zahradní večírek s vířivkou: Držte se těchto tipů a na vaši zahradní vířivkovou párty nikdo nezapomene!
-
Škola vířivek – návod, jak si vybrat tu nejlepší: Vybrat si vířivku není jen tak! Podívejte se, na co si dát pozor.
-
Jak si zlepšit náladu pomocí osvětlení ve vířivce: Světlo naši psychiku velmi výrazně ovlivňuje! Jak lze tento poznatek využít ve vířivce?
0 komentářu