Instalace swim spa

Je snadné se při nákupu swim spa zaměřit pouze na pořízení nového vybavení a už příliš neřešit, co bude následovat. Předem si důsledně promyslet dodání a instalaci swim spa je přitom velmi důležité!

 

Důkladné plánování vám pomůže se rozhodnout, jaké swim spa je pro vaše potřeby a také podmínky to nejlepší. A hlavně se díky plánování vyhnete nevítaným překvapením, nepředvídaným výdajům a nepříjemným zdržením.

„Naštěstí na to nemusíte být sami!“

Možná se teď trochu děsíte, není ale rozhodně nutné mít dopředu promyšlený úplně každý detail. Tím ze všeho nejdůležitějším je totiž vždy komunikace s vaším prodejcem swim spa. Právě on vám poskytne potřebné informace, odpoví vám na všechny vaše dotazy a především vám poradí, jaké swim spa byste si měli pořídit. Společně s vámi projde vaše možnosti a nabídne to nejlepší řešení. Podívejte se, co byste měli zvážit vy sami ještě před tím, než se do koupě swim spa pustíte.

 

Instalace swim spa ATV Marquis

 

Umístění vašeho swim spa

Ze všeho nejdříve musíte rozhodnout, kde bude vaše nové swim spa umístěno. Máte pro ně vyhrazený prostor uvnitř, nebo venku? Bude swim spa nad zemí, zapuštěné do země a nebo bude s obložením? Nabízí vám vámi vybrané místo dostatek soukromí? Budete zde dobře chráněni před nežádoucími pohledy sousedů či lidí z ulice? A vidíte dobře na dané místo ze svého domu? Nevztahují se na váš pozemek nějaké speciální požadavky ze strany obce?

„Pro instalaci bazénů o objemu do 40 m2 není nutné mít stavební povolení. Existují ale výjimky a je proto dobré se předem informovat na příslušném úřadě ve vaší obci.“

S tím vším vám může pomoci váš prodejce swim spa ATV. Podle informací od vás vám bude schopný říct, zda bude instalace swim spa jednoduchá či spíše náročnější. Prodejci swim spa mají bohaté zkušenosti a řešili už spoustu problémů. Mají proto tu nejlepší pozici, aby vás připravili na možné překážky, poradili vám, jak se s nimi vypořádat a pomohli vám případně také najít nejdůvěryhodnější dodavatele v okolí. Mnoho prodejců ATV pravidelně instaluje také vířivky či zapuštěné bazény.

Kontaktujte nás pro pomoc s instalací swim spa

 

Jak nainstalovat swim spa ATV od Marquis

Příprava místa a přístupu k němu

Jakmile si zvolíte vhodné místo, musí být splněny různé požadavky. Je místo připraveno k provozu, nebo potřebuje nějaké úpravy? Před zahájením jakýchkoli stavebních prací se seznamte s doporučeními a technickými specifikacemi vašeho swim spa uvedenými v uživatelské příručce (k dispozici v anglickém, francouzském nebo německém jazyce pod tímto odkazem). Uvádíme příklady příprav, které je dobré brát v úvahu:

Požadavky na připojení k síti

Připojení do elektřiny by měl vždy provádět kvalifikovaný elektrikář a vždy musí být splněny národní, státní i místní předpisy.

• Mezinárodní verze ATV jsou dimenzovány pro obvody 230 V, 50 Hz, 32 A (volitelně 3 PH).

• Elektrické připojení musí být provedeno pouze měděnými vodiči — NEPOUŽÍVEJTE hliníkový drát.

• Vzhledem k tomu, že swim spa musí být trvale připojeno (pevně zapojeno), musí být odpojovací prostředek (nouzové vypnutí) instalován v dohledu od zařízení a alespoň 1,5 metru od stěn swim spa.

Pevné základy

„Po naplnění vodou může hmotnost swim spa dosahovat více než 10 tun.“

Místo určené pro umístění swim spa by proto mělo mít tvrdý, plochý, rovný a stabilní povrch. Často je vyžadována betonová podložka o tloušťce 150-200 mm s dostatečnou nosností a splňující specifické požadavky.

Správná drenáž

Je důležité zajistit dostatečný odtok vody kolem vany swim spa, abyste podpořili nosnou konstrukci a ochránili vnitřní vybavení. Pro vnitřní instalace musí podlahový materiál poskytovat přiměřenou trakci za mokra.

Specifické požadavky

Vnitřní, zapuštěné nebo částečně zapuštěné instalace vyžadují speciální úpravy, které byste měli předem naplánovat spolu s vaším autorizovaným prodejcem swim spa ATV. Mezi tyto úpravy patří zajištění dostatečného větrání nebo přístup k vnitřnímu vybavení swim spa (ovládací panel, uzavírací ventily, vypouštěcí hadice, čerpadla). Je třeba vzít v úvahu různé stavební prvky v blízkém prostředí swim spa jako jsou stěny, terasy, obklady, ploty, živé ploty, keře, stromy a další překážky. Pokud je nutné provádět na místě instalace nějaké výkopové práce, je nutné vědět, kudy vedou elektrická, plynová, vodovodní či telefonní vedení, aby nedošlo k jejich poškození.

„ATV swim spa mají na obou koncích zařízení, která musí být snadno přístupná nejen během samotné instalace, ale také po ní kvůli pravidelné údržbě či pro potřeby servisu.“

Přístup k místu

Jakmile dojde na dodání vašeho swim spa ATV, ulice, kde bydlíte, bude muset zvládnout jedno i více větších vozidel, které zde budou parkovat až několik hodin. Při dodání může být využito nákladních automobilů, dlouhých přívěsů, vysokozdvižných vozíků či dokonce stavebních jeřábů pro umístění swim spa na místo. Dobré plánování, komunikace a upozornění předem vám pomohou vyhnout se problémům se sousedy nebo s veřejnými činiteli. Ujistěte se, že máte všechna potřebná povolení v pořádku a v den instalace swim spa je mějte nejlépe u sebe či alespoň na snadno dostupném místě.

 

Příprava sítě pro swim spa ATV Marquis

 

Důležitost správné instalace

Vzhledem k mnoha výhodám swim spa a také vzhledem k nemalé finanční investici, kterou vlastnění swim spa je, záleží na jeho správné instalaci opravdu hodně. Úpravy jako je řezání rohů kvůli tomu, abyste ušetřili, mohou způsobit nejen nesprávnou instalaci a v důsledku také nesprávné fungování swim spa, ale rovněž vážnější poškození a ztrátu záruky. Vyvarujte se proto těmto krokům:

• NIKDY pod vanu nepokládejte předměty, abyste ji podložili a vyrovnali povrch pod ní.

• NIKDY nenaplňujte vodou vanu, dokud nebude vyrovnaná a v konečné poloze. Před naplněním také VŽDY zkontrolujte všechny hadice, kabely či nástroje, které se mohly zachytit pod vanou.

• NIKDY nezapínejte swim spa, dokud není zcela naplněné vodou, jinak riskujete poškození čerpadel, topidel nebo senzorů.

• NIKDY nevystavujte prázdnou vanu přímému slunečnímu záření. To může dosáhnout přes 80 °C a významně poškodit vnitřní plášť. Na poškození způsobená přímému vystavení slunci se nevztahuje záruka.

 

Správná instalace swim spa ATV Marquis je důležitá

 

Svěřte se do rukou odborníků

Společnost Aquatic Training Vessels si jako divize společnosti Marquis Corp. vybudovala velmi kvalitní vztahy s nezávislými prodejci bazénů, vířivek a swim spa, a to po celém světě.

„Jejich společným cílem je poskytnout zákazníkům maximální zážitek ze swim spa.“

Aquatic Training Vessels navrhuje a vyrábí swim spa světové třídy a místní prodejci zákazníkům nabízí své odborné znalosti, zkušenosti, dovoz swim spa i jeho instalaci a samozřejmě ten nejlepší zákaznický servis.

Ať už bude vaše nové swim spa umístěné uvnitř nebo venku, nad zemí či v zemi, my jsme vždy připraveni vám pomoci. Od možnosti vyzkoušet si u nás swim spa v plném provozu přes poradenství s výběrem až po dokončení vašeho projektu snů. Nečekejte na nic a kontaktujte nás, abyste už mohli konečně začít!

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *