Nadzemní bazény vs zabudované bazény

Nejste si jistí, zda je pro vás a vaše potřeby lepší bazén nadzemní, nebo zabudovaný? Pomůžeme vám si v tom udělat jasno.

 

Kdysi dávno bylo vlastnictví soukromého bazénu považováno za symbol společenského postavení. Ale výhody cvičení ve vodě a vodoléčby ve vyhřívané vodě se staly tak široce známé, že nyní jde méně o společenský stav a více o celkové zdraví a wellness. Individuální cvičení, fitness pro páry, hubnutí, úleva od bolesti a stará dobrá rodinná zábava nebyly nikdy dostupnější.

Pokud i vy přemýšlíte o instalaci bazénu ve vašem stávajícím domě, nebo si chcete koupit dům s bazénem, je moudré zvážit své možnosti. Následující otázky vám pomohou určit, jaký nejlepší bazén si můžete koupit pro vaše osobní potřeby a touhy.

 

 

Kde bude váš bazén umístěn?

Navrhování vašeho venkovního obytného prostoru je příjemný proces, zvláště s tolika nápady na zahradní bazény, které jsou k dispozici pro inspiraci.

„S pečlivým plánováním a odbornými radami se váš bazén může stát středobodem mnoha šťastných vzpomínek.“

Pokud vás tato myšlenka láká, zde je několik podnětů k zamyšlení:

Nadzemní bazény: Pokud máte vhodné základy a dostatečný přístup na staveniště, lze nadzemní bazén umístit téměř kdekoli: na dvorku, na zahradě, na terase nebo v garáži. Přenosné konstrukce propůjčují flexibilitu a snadnost použití. Zejména volně stojící swim spa, které lze nainstalovat na připravené místo během několika hodin. Pokud chcete hladší design, internet je plný nápadů na nadzemní bazénové terasy, které zakomponují váš bazén do okolní krajiny.

Zapuštěné bazény: Zapuštěné bazény se datují do starověku a jsou stále velmi oblíbené, zejména v teplejších oblastech. Ve srovnání s nadzemními bazény jsou možnosti umístění do země poněkud omezenější kvůli potřebám výkopu. To zahrnuje přístup na staveniště pro těžkou techniku.

„Ale s vedením zkušeného bazénového architekta nebo licencovaného dodavatele bazénů mohou být konečné výsledky docela působivé.“

Samozřejmě za předpokladu, že vám vyhovuje časový plán výstavby a náklady.

 

Jaký je váš celkový rozpočet?

Při nastavování rozpočtu projektu je důležité myslet nejen na prvotní náklady, ale také na pravidelné měsíční výdaje, které se pojí s provozem bazénu. Stanovte si předem svou “, kolik jste ochotní do bazénu investovat hned a kolik do něj budete ochotní či schopní investovat každý měsíc. Počáteční náklady mohou zahrnovat stavební povolení, přípravu staveniště, výstavbu či instalační služby. Pravidelné měsíční výdaje budou zahrnovat spotřebu energie či přípravky na údržbu bazénu a péči o vodu. Podívejte se na následující počty a porovnejte si je:

Nadzemní bazény: Rychlým průzkumem na internetu odhalíte průměrnou cenu nadzemního bazénu.

„Nejlevnější nadzemní bazény pořídíte přibližně od 350 000 Kč, horní hranice se může pohybovat až okolo milionu a půl korun.“

Swim spa ATV jsou nabízené v pěti modelech. Ty se liší svou výbavou a velikostí a můžete si mezi nimi vybrat právě ten model, který vyhovuje vašim představám i vašemu rozpočtu. A i v případě nutnosti náročnějších příprav vyjde nadzemní bazén výrazně levněji než srovnatelně velký zapuštěný bazén.

Zapuštěné bazény: Počáteční náklady jsou u zapuštěných bazénů velmi vysoké. Obecně se pohybují okolo jednoho milionu korun, některé projekty ale mohou stát až dvojnásobek. Zvláště, pokud chcete bazén doplnit o nadstandardní funkce a doplňky jako je speciální osvětlení, ozvučení, vodopády, fontány, protiproudy apod. Také náklady na údržbu zapuštěného bazénu jsou poměrně vysoké a mohou dosahovat výše v řádech několika set tisíc vydaných v průběhu příštích 10 let.

„Na druhou stranu může instalace zapuštěného bazénu výrazně zvýšit hodnotu vaší nemovitosti.“

Je tedy pouze na vás zhodnotit, zda se vám vyplatí.

 

Jak velký bazén chcete?

Pokud jde o nejlepší velikost bazénu, záleží na tom, kolik lidí bude klasický bazén pravidelně používat, nebo na tom, zda počítáte s pořádáním večírků pro větší počet lidí. Snažte se být co nejrealističtější, abyste se později vyhnuli zklamání. Velikost vašeho dvorku vám samozřejmě rozhodování usnadňuje. Bazény pro malé dvorky jsou často nákladově efektivnější a mohou být méně komplikovanými projekty. Zde jsou některé základní rozdíly co se velikosti bazénů týče:

• Nadzemní bazény: Šířka nadzemních bazénů se běžně pohybuje od 3 do 6 metrů a dlouhé bývají zpravidla od 9 do 12 metrů. Je větší vždy lepší?

„Větší bazény váží více, potřebují cirkulovat a filtrovat více vody a spotřebují více energie a bazénové chemie.“

Relativně kompaktní velikost swim spa je proto skvělou alternativou. Například swim spa ATV jsou široké pouze něco přes 2 metry a dosahují délky od cca 3 až po 5 metrů. Používaný vysoce účinný filtrační systém ConstantClean je zcela soběstačný a zajišťuje nižší náklady na energii než u konkurenčních značek. A vysoce kvalitní obal DuraCover® s lineárním tepelným těsněním vám pomůže na nákladech za energii ušetřit ještě více. Menší objem vody také znamená, že na údržbu swim spa ATV spotřebujete méně dezinfekčních prostředků než u větších nadzemních bazénů.

• Zapuštěné bazény: Objem zapuštěných bazénů se pohybuje nejčastěji od 6 m² do 40 m². Rozměry mohou být různé, ty nejběžnější jsou 3-5 × 2 m, 6-7 × 3 m a 8-10 × 4 m. Mohou mít kulatý, čtvercový či obdélníkový tvar, pořídíte ale jaké bazény se složitějšími a propracovanějšími tvary (ledvinové, kytarové apod.) I u zapuštěného bazénu si ale musíte uvědomit, že čím větší bazén tím více bude vážit, tím větší množství vody bude potřebovat cirkulovat a filtrovat a tím více spotřebuje energie a bazénové chemie.

„A pokud chcete brát v potaz i dopad na životní prostředí, je lepší zvážit skromnější řešení.“

Jaké jsou vaše fitness, terapeutické a sociální potřeby?

Vlastní soukromý bazén sice zkrášlí váš domov, jeho skutečnou hodnotu ale odhalíte pouze pravidelným používáním. Trénink plavání, vodní aerobik, rehabilitace a kvalitní rodinný čas jsou výhody, jaké vám žádné jiné zařízení nenabídne. Zamyslete se, jaké aktivity jsou pro vás osobně důležité? Jste profesionální sportovec? Nebo milovník vody, který si chce zlepšit svou fyzickou kondici? Je vaším cílem zhubnout, udržet si flexibilitu nebo se zotavit ze zranění? Vyrovnáváte se s chronickým stresem, bolestí, zánětem nebo specifickými stavy jako je nespavost a fibromyalgie? Ať už jsou vaše osobní potřeby nebo cíle jakékoli, zde je několik jemných rozdílů, které je třeba zvážit:

• Nadzemní bazény: Pokud jde o fitness, terapii a sociální potřeby, mají nadzemní bazény mnoho společného se zapuštěnými bazény. Oba nabízejí celou řadu výhod pro vaši kondici i flexibilitu a jsou stejně zábavné pro celou rodinu. Ale swim spa má přeci jen několik výhod navíc.

„Ohřátá voda nabízí benefity, které vám studená voda nedokáže nikdy poskytnout.“

Swim spa můžete používat celoročně, a to i za chladnějších dní. Díky přidaným plaveckým tryskám můžete upravit náročnost cvičení ve vodě. A trysková terapeutická sedadla vám poskytnou dokonalou úlevu od bolesti a jsou skvělým místěm pro relaxaci. Co se týče sociálních výhod, všechna swim spa ATV umožňují sedět vedle sebe s partnerem a v modelech V150 a V150W můžete dokonce sedět naproti sobě.

• Zapuštěné bazény: Z hlediska fitness, terapie a sociálních potřeb jsou zapuštěné bazény srovnatelné s bazény nadzemními. Jestliže ale nemají integrovanou vířivku, chybí jim celá řada hydromasážních výhod, které nabízí swim spa. Většina zapuštěných bazénů není vyhřívána, čímž je omezena jejich využitelnost v chladnějším počasí. A pokud už jsou vyhřívané, na rozdíl od swim spa není tak jednoduché je izolovat.

„Některé designy zapuštěných bazénů ale také umožňují plavání na místě či vytvoření plaveckých drah, které využijí profesionální i amatérští plavci.“

uprava vody ve virivce swim spa a bazenu

 

Můžete si bazén před koupí vyzkoušet?

Nakupování přes internet má samozřejmě celou řadu výhod a dnes patří tento způsob obchodování k nejčastějším. U některých produktů byste ale rozhodně měli dát přednost nakupování v klasických prodejnách, kde si můžete zboží prohlédnout a osahat a ideálně také zažít. Jen při používání totiž zjistíte skutečnou kvalitu toho, co kupujete. A to rozhodně platí i v případě bazénů. Zamyslete se nad těmito aspekty:

• Nadzemní bazény: Možná znáte někoho, kdo má nadzemní bazén, nebo jste viděli modely nadzemních bazénů vystavené u místního prodejce. V případě swim spa ATV ale většina prodejců nabízí ve svém showroomu „testovací model“. I u nás si můžete naplánovat zkoušení v reálném provozu a zažít na vlastní kůži vše od plaveckých trysek až po terapeutická sedadla.

• Zapuštěné bazény: Architekt bazénů či společnost zabývající se jejich stavbou vám nejspíše ukáže portfolio s dokončenými pracemi, ze kterého si můžete udělat alespoň základní představu. Některé firmy dokonce umožňují vyzkoušet si některý z modelů osobně.

„Máte-li takovou možnost, určitě ji využijte, abyste se osobně přesvědčili o kvalitě řemeslného zpracování.“

Pokud zvolíte renomovanou společnost, která má dobrou historii a také pozitivní recenze, máte skoro jistotu, že i váš vlastní bazén bude dobře proveden. I mezi prodejci swim spa ATV najdete celou řadu licencovaných dodavatelů bazénů, kteří se rovněž zabývají instalací zapuštěných bazénů. Využijte je jako zdroj informací a optejte se na možnost osobního zkoušení.

Co dál?

Bez ohledu na to, jaký typ bazénu si vyberete, je důležité, abyste si svým rozhodnutím byli opravdu jistí. Podívejte se na 5 úžasných modelových řad swim spa, které má ve své nabídce Marquis. A pokud se vám líbí, co vidíte, kontaktujte nás. Naše odbornost má cenu zlata a náš showroom je skvělý místem, kde začít. Děkujeme, že uvažujete o zařízeních pro cvičení ve vodě a těšíme se na splnění vašich potřeb v blízké budoucnosti.

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *