Víte, k čemu slouží kryty a zvedáky krytů ve vířivkách?

Kryty vířivek tvoří spolu se zvedáky krytů důležité příslušenství k vířivkám, které vířivky chrání, zvyšují jejich bezpečnost a usnadňují také jejich obsluhu.

Kryty vířivek mají několik důležitých funkcí: brání úniku tepla z vířivky a tím snižují náklady na energie, chrání vířivku před nečistotami, povětrnostními podmínkami, sluncem i divokými zvířaty a zároveň chrání vás i vaše děti před nebezpečím pádu do vířivky.

„Zvedáky krytů usnadňují manipulaci s kryty a zvětšují pohodlnost používání vířivky Marquis.“

 

Kryty vířivek Weathershield™

Prémiové látkové kryty pro vířivky Weathershield jsou o 25 % lehčí než klasické vinylové kryty a díky tomu se s nimi mnohem snadněji manipuluje. Design na míru snižuje tepelné ztráty a odpařování, čímž šetří náklady za energie. Chrání akrylový povrch vířivky před odíráním, poškozením sluncem, nečistotami či divokými zvířaty a je v souladu se zárukou Marquis na skořepinu vířivky.

Kryty Weathershield jsou bezpečnostní kryty vybavené vysoce kvalitními bezpečnostními zámky udržujícími kryt na místě. Jsou ideální, pokud bydlíte ve větrné oblasti nebo máte malé děti či malá domácí zvířata. Každý kryt obsahuje vestavěnou podporu C-kanálu, která odolává poklesu nebo vyboulení, což je užitečné zejména v oblastech náchylných k silnému dešti nebo sněhu. Jeden kryt Weathershield je součástí balení každé nové vířivky z modelové řady Crown.

 

Základní vlastnosti krytů Weathershield

přiléhavá zateplená klopa

• lineární tepelné těsnění po celé délce podél přehybu

• pěnová izolace s vysokou hustotou

• polyesterová tkanina z recyklovatelných materiálů vysoce odolná vůči UV záření a plísním

• zúžený profil umožňující rychlý odtok deště a stojaté vody

• zabudovaná podpěra C-kanálu z pozinkované oceli odolávající poklesu nebo vyboulení od sněhu nebo ledu

• stahovací popruhy, bezpečnostní zámky na klíče a trojitě zesílené spojovací prvky zabraňující nechtěnému sejmutí krytu

• testováno a certifikováno, kryty splňují nebo překračují bezpečnostní specifikace ASTM F1346-91 a jsou držitelem certifikátu ASTM o shodě produktu od Smith-Emery Laboratories, schváleno UL (mezinárodní nezávislá bezpečnostní vědecká společnost)

• jednoletá záruka od data nákupu (použití jiného krytu než od Marquis ruší platnost záruky)

 

Kryty vířivek Marquis Weathershield

 

Kryty vířivek Marquis DuraCover®

Prémiový kryt Marquis DuraCover dokáže více než jen zakrýt vaši vířivku. Jeho přizpůsobený design snižuje tepelné ztráty a vypařování, čímž šetří peníze za účty za energie. Chrání akrylový povrch vaší vířivky před oděrem, poškozením sluncem, nečistotami a divokými zvířaty a je vyrobený v souladu se zárukou Marquis na skořepinu vířivky.

Pokud bydlíte ve větrné oblasti nebo máte malé děti či malá domácí zvířata, DuraCovers zvyšují bezpečnost vaší vířivky. Jsou vybavené bezpečnostními zámky nejvyšší kvality, které udržují kryt na místě. Každý kryt DuraCover obsahuje vestavěnou podporu C-kanálu, která odolává poklesu nebo vyboulení způsobeného od sněhu či deště. Jeden kryt DuraCover je součástí každého nákupu nové vířivky.

 

Základní vlastnosti krytů DuraCover

• přiléhavá zateplená klopa

• lineární tepelné těsnění po celé délce podél přehybu (dostupné u vířivek modelové řady Signature z roku 2012 a novějších, k dispozici také pro všechny vířivky řad Vector21, Elite, Celebrity a Celebrity Elite z roku 2019 a novější)

• pěnová izolace s vysokou hustotou

• dvojitě prošívaný vinyl námořní kvality

• zúžený profil umožňující rychlý odtok deště a stojaté vody

• zabudovaná podpěra C-kanálu z pozinkované oceli odolávající poklesu nebo vyboulení od sněhu nebo ledu

• stahovací popruhy, bezpečnostní zámky na klíče a trojitě zesílené spojovací prvky zabraňující nechtěnému sejmutí krytu

• testováno a certifikováno, kryty splňují nebo překračují bezpečnostní specifikace ASTM F1346-91 a jsou držitelem certifikátu ASTM o shodě produktu od Smith-Emery Laboratories, schváleno UL (mezinárodní nezávislá bezpečnostní vědecká společnost)

• jednoletá záruka od data nákupu (použití jiného krytu než od Marquis ruší platnost záruky)

 

Náhradní kryty vířivek

Pokud vlastníte vířivku Marquis z roku 1997 nebo novější, můžete si u místního prodejce Marquis zakoupit certifikovaný náhradní kryt. Pokud neznáte modelový rok nebo název modelu vaší vířivky Marquis, sdělte prodejci její sériové číslo, které mu pomůže určit správnou velikost krytu. Sériové číslo najdete v dokumentech, které jste obdrželi spolu se svou vířivkou. Je také vytištěno na štítku uvnitř přihrádky na vybavení vaší vířivky a může být rovněž vyražené na stříbrném štítku připevněném k základně (nebo podložce) pod přihrádkou pro vybavení.

 

Vířivky Marquis a zvedání krytu

 

Zvedáky krytů vířivek

Zvedák krytu vířivky výrazně usnadňuje sejmutí krytu a jeho vrácení do zavřené polohy. Zvedák využijí všichni majitelé vířivek, zvláště pak ti s drobnější postavou nebo ti, pro které je obtížné zvednout objekt o hmotnosti 11 a více kilogramů. Zvedáky krytů od Marquis jsou vyrobené z práškově lakovaného hliníku, který je odolný proti korozi i proti poškrábání. K dispozici jsou různé způsoby montáže a některé zvedáky krytu jsou vybavené zvedacím mechanismem odolným vůči otřesům.

 

Zvedák krytu zabudovaný do skořepiny

Tento typ zvedáku se montuje přímo do skořepiny vířivky a do rámu. Pro zajištění, že upevňovací prvky proniknou do rámu vířivky, by měly být montážní držáky umístěné přibližně 2,54 centimetrů pod akrylovým okrajem nebo blízko základny skořepiny.

Nejoblíbenějším zvedákem krytu od Marquis je Cover Companion™, který uloží kryt na jedné straně vířivky a spustí ji o 20 až 30 cm. Alternativou je zvedák CoverMate III™, který podpírá otočné rameno a používá tlumič pro snadné posunutí krytu nahoru a dolů a jeho zajištění na místě. Čep se neuvolní, když je zámek na svém místě. Kryt je uložen na jedné straně vířivky a mírně se naklání dovnitř.

 

Zvedák krytu zabudovaný do základny

Zvedák se montuje přímo do desky nebo základny vířivky. Tento typ montáže zabraňuje poškození vířivky kvůli otvorům pro šrouby.

Zvedák krytu CoverMate™ se připevňuje na spodní desku a uchovává kryt za vířivkou, což umožňuje lepší viditelnost. Je ideální pro vířivky z modelové řady Vector21. U zvedáku CoverMate Freestyle™ pomáhá spodní část vyvážit zdvih namísto použití váhy vířivky. Tlumič usnadňuje sundání krytu. Tento se skvěle hodí pro kulaté vířivky jako jsou Monaco či Monaco Elite a také pro modely Vector21 V84L, V84, V77L a V65L.

 

Zvedák krytu zabudovaný do podlahy

Tento typ zvedáku se instaluje u zapuštěných vířivek nebo vířivek umístěných vedle vyvýšené plošiny a instaluje se přímo na plošinu, nikoliv do skořepiny či rámu vířivky. Díky tomu není vířivka poškozená kvůli otvorům pro šrouby.

Zvedák CoverMate III™ Deck Mount je stejný jako zvedák CoverMate III, je vybavený tlumičem a uzamykáním. Kryt se staví od okraje vířivky.

 

Specifikace zvedáků krytu

Následující tabulka přehledně zobrazuje specifikace různých typů krytů. Tabulka je nejlépe čitelná v desktopovém rozlišení, proto doporučujeme prohlédnout si ji na počítači.

Specifikace zvedáků krytu ve vířivkách Marquis

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *