Naučte se rozeznat kvalitní vířivku od nekvalitní

Rozdíly mezi kvalitní a nekvalitní vířivkou mohou být velmi zásadní, ale často nejsou patrné na první pohled. Naučte se odhalit prázdné marketingové fráze!

 

Proč je kvalita vířivek tak důležitá?

Pouze kvalitní vířivka, bez ohledu na to, zda ji budete používat u sebe doma pro své soukromé účely, nebo sháníte zařízení pro komerční a veřejné použití, vám zajistí spokojené a především dlouholeté používání.

Pokud náš web či sociální sítě sledujete, určitě už víte, že jsou to právě kvalitní vířivky, kterými se zabýváme.

„Na našem blogu najdete mnoho článků,
které vysvětlují základní parametry,
které by měla mít každá vířivka
označována jako kvalitní.“

Máte-li zájem pořídit si opravdovou kvalitu, se kterou budete spokojeni po dobu i několika desítek let, sledujte nás i nadále.

 

Nekvalitní vs kvalitní vířivky

Vířivky se těší stále větší oblibě a tak není divu, že se trh s nimi v posledních letech výrazně proměnil. Tyto změny se projevují především způsobem prezentace prodejců no name vířivek z dovozu, kteří své produkty vychvalují jako kvalitní vířivky a lákají zákazníky na honosné názvy.

„Pro laika nemusí být jednoduché
se mezi velkým množstvím nabízených modelů vířivek vyznat.“

Pokud nemáte znalosti z oboru, je těžké rozpoznat, která vířivka je opravdu kvalitní, a která se tak pouze tváří. Způsoby, jak určit vířivky, které stojí za vaši pozornost i peníze, ale naštěstí existují.

 

Jak s jistotou rozeznat kvalitní vířivky od těch nekvalitních?

Situace je pro zákazníky, kteří si chtějí pořídit kvalitní vířivku splňující všechny jejich požadavky, velmi složitá také proto, že se o některých věcech okolo vířivek moc často nemluví. I proto se snažíme vytvářet tento obsah, abychom vám pomohli rozeznat kvalitní vířivky, které mají dlouhou životnost, dokonalý hydromasážní systém, jsou nenáročné na údržbu a mají jen minimální provozní náklady.

 

kvalitni vs nekvalitni virivky

 

V našich článcích občas představujeme i konkrétní výrobce, s kterými máme své dobré zkušenosti a za kvalitu jejich výrobků bychom dali ruce do ohně. Většinou vám ale přinášíme obecné informace, díky kterým pro vás bude snadnější vyznat se ve světě vířivek.

„Snažíme se, abyste věděli vše podstatné
a mohli jste se sami rozhodnout, co je pro vás nejlepší.“

Pojďme se tedy podívat na základní části vířivek a jak podle nich poznat, které modely jsou opravdu kvalitní a kterým se raději obloukem vyhnout.

 

Kabinet vířivky

Kvalitní venkovní celoroční vířivky mají masivní dřevěnou konstrukci, ideálně z tvrdého a tlakově impregnovaného dřeva. Narazit ale můžete také na vířivky s ocelovou konstrukcí, či dokonce s nerezovou, nebo hliníkovou. V případě, že hledáte vířivku na déle než 2 až 3 roky, vám takové modely nedoporučujeme – přesně taková je totiž jejich životnost.

„Konstrukce vířivky musí být pružná,
musí zvládat drobné vibrace a udržet tlak vířivky,
která je naplněná vodou a kterou používá
i několik osob najednou.“

Konstrukce vířivky musí být schopná celoplošně rozložit váhu na podklad. Při prvním pohledu na vířivku vidíte jen její skelet, ještě přesněji jeho vrchní dekorační část. Pod ní je nosná část skeletu, nejčastěji ze sklolaminátu. Sám skelete musí být masivní a samonosný, pokud má vydržet i několik desítek let. Skelet, je-li opravdu kvalitní, dokáže přežít technologii vířivky samotné.

Kvalitní skelet můžete poznat podle toho, že si za ním jeho výrobce opravdu stojí a potvrdí to prodlouženou zárukou na tuto část.

 

Tepelná izolace vířivky

Tepelná izolace je velmi důležitá především kvůli spotřebě elektrické energie. V tomto ohledu dosahují nejlepších výsledků vířivky, které mají tzv. „full foam“ izolaci. Celý prostor mezi skeletem a obalem vířivky je kompletně vyplněn pěnou. Důležitá je ale také kvalita samotné pěny.

„Nejlepší je beze sporu vysokohustotní kvalitní pěna.“

Ta, kromě dokonalé tepelné izolace, poskytuje rovněž dodatečnou oporu a stabilizuje vířivku. Nedovolí hadicím, tryskám ani instalatérským rozvodům, aby prováděly jakýkoliv nežádoucí pohyb v případě změny tlaku vody, která v nich proudí.

Kvalitní pěna také předchází prasklinám rozvodného potrubí a rovněž netěsnostem, které by mohly vzniknout právě nežádoucím soustavným pohybem komponentů při zapnutých hydromsážních čerpadlech či přesměrovávání tlaku vody.

 

tepelna izolace virivky

 

Ne každý výrobce si může kvalitní „full foam“ izolaci dovolit. V případě no name vířivek na ni narazíte jen výjimečně, i takové případy ale existují. Jenže u levných vířivek často dochází k poruchám vnitřních rozvodů vody či instalatérských dílů a jejich opravy jsou vzhledem k přítomnosti tohoto typu izolace výrazně náročnější, než kdyby byl použit méně kvalitní typ.

„Je to možná paradox, ale v případě,
že laciné vířivky mají „full foam“ izolaci,
nejde o zlepšení, ale o přesný opak.“

Kvalitní výrobci značkových vířivek si jsou precizností provedení svých výrobků tak jistí, že si mohou „full foam“ izolaci dovolit, a jsou to opět schopní prokázat prodlouženou zárukou na to, že vířivka nepoteče.

Kompletní izolaci, její ochranu a ochranu veškeré technologie pak zajišťuje kvalitní spodní základna (vana), nejčastěji ze sklolaminátu, nebo ABS plastu. Ta chrání kvalitní vířivky před vnikem hlodavců a také před zatopením vodou do výšky přibližně 5 až 7 cm nad podlahou.

 

Termokryt vířivky

U kvalitních vířivek je termokryt vyztužený, lehký a zároveň má vysokou nosnost, která je důležitá pro případ, že se na termokrytu usadí větší množství těžkého sněhu. Izolační pěna musí být také uložená v paratěsném obalu odolném vůči chemickým výparům, ozónu a permanentnímu tlaku vodní páry. Na tomto obalu je natažen koženkový kryt, který je UV stabilní.

„Kvalitní termokryty unesou váhu až 100kilového člověka
a je také možné je pomocí speciálních příchytek
utěsnit na vířivce a zabránit tak jakémukoliv
nežádoucímu vstupu, především dětí bez dozoru.“

Účelem termokrytu není jen ochrana vůči nečistotám, ale především tepelná izolace. Hladinou vody uniká tepla nejvíce, dokonce až 90 %, takže kvalitní termokryt zabraňuje nadměrnému odpařování vody a tím vám výrazně šetří náklady na elektrickou energii.

 

Pokračování tohoto tématu najdete v článku Poznejte elektroniku, srdce a mozek kvalitních vířivek.

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *