Speciální filtr do vířivky, který vydrží roky a náplň vyperete v pračce

Nahraďte běžný kartušový filtr za speciální filtr do vířivky, který vám hravě vyčistí vodu ve vířivce, swim spa i v menších bazénech. Multifunkční mikrofiltrační náplň snadno vyperete v pračce a snížíte tak starosti s čištěním filtrů a spotřebu chemie na minimum.

 

Speciální filtr do vířivky

Má tvar válce, jehož spodní část je vybavena vyměnitelným závitem nebo jen otvorem v závislosti na typu filtrace dané vířivky. Spodní třetina délky má po celém obvodu plnou stěnu, horní dvě třetiny a víko jsou perforovány. Ve středu válce je umístěna perforovaná sací tryska, jejíž výška sahá do dvou třetin válce. Její spodní část má plnou pevnou stěnu a vymezuje prostor pro odkalovač. V této úrovni je také po celém obvodu filtru mřížka odkalovače, která odděluje odkalovací prostor od filtračního média.

filtr do virivky

Jak funguje tento filtr do vířivky?

Díky perforované konstrukci filtru a středové sací trysce je voda nasávána čerpadlem venkovní vířivky všemi směry přes mikrofiltrační médium. Toto filtrační médium odfiltruje nečistoty již od 3 mikronů, což je násobně více než zvládnou běžné kartušové filtry. 

 

Výhody speciálního filtru

 • Dokonale odfiltruje veškeré nečistoty velikosti od 3 mikronů, což je 10násobně účinnější než běžný kartušový filtr do vířivky nebo písková filtrace. Hravě si poradí s odfiltrováním tuků, olejů, biologických nečistot, močovinou, s antiperspiranty a všemi pouhým okem neviditelnými částicemi.
 • Tyto jedinečné filtry do vířivky vám zajistí úsporu peněz, vody, chemických prostředků a hlavně času, který jste věnovali čištění běžných filtrů (úspora je min. 40L vody a 25 minut času na každotýdenní čištění 2ks běžných kartušových filtrů).
 • Čištění je opravdu jednoduché. Filtr vyjmete z vířivky, filtrační médium jednoduše vyjmete z filtračního válce a operete v pračce jednou za týden, a to bez pracího prostředku na rychlém cca 15min. programu při teplotě 30°C. Následně necháte médium volně vyschnout a opět jej použijete.
 • Máte problém se železem či manganem ve vodě? S tím si toto účinné filtrační médium hravě poradí a nemusíte použít žádnou chemii.
 • filtr do vířivky v součinnosti s bezchlorovou dezinfekcí KYROL TC a ostatními produkty bezchlorové chemie zajistí čistou a zdravou vodu ve vířivce či bazénu.
 • Životnost konstrukce filtru je odhadována díky jejich robustnosti po mnoho let. Životnost filtračního média je 1 rok.
 • Oproti běžným kartušovým filtrům garantuje speciální filtr vysoký průtok vody. Díky tomu se čerpadla méně namáhají, a tak můžete maximálně využívat jejich hydroterapeutického výkonu. Běžné kartušové filtry se snadno zanesou vodním kamenem či kalem, což sníží jejich průchodnost, a to způsobuje snížení výkonu a občas dokonce poruchy čerpadel. Pokud nebude průtok vody přes filtry dostatečný, může se vám na displeji zobrazit „vířivka chyba E90„.
 • Větší nečistoty a sediment se zachytí ve spodní části filtru díky integrovanému odkalovači. To způsobuje minimálně nebo žádné znečištění vody při vyjímání filtru. Kartušové filtry běžně zanechávají mnoho nečistot, které se z nich odplaví při vyjímání z vody.
 • Konstrukce filtru do vířivky i filtrační médium jsou plně recyklovatelné. S recyklací kartušových filtrů může být problém, protože jsou zde napevno spojeny dva rozličné materiály – filtrační tkanina a plast. Životnost těchto filtrů je maximálně 1 rok.

 

Zapomeňte na málo efektivní a nepohodlné kartušové filtry

kartusovy filtr do virivky

Nahraďte je našimi speciálními filtry

specialni filtr do virivky

 

Porovnání nákladů speciálního filtru do vířivky oproti běžnému kartušovému filtru

Životnost tohto filtru je prakticky neomezená, ale abychom reálně viděli příklad nákladů a úspor, počítejme střední dobu životnosti našich vířivek, což je 15 let.

 

1. Speciální filtr do vířivky:

Cena filtru je 2 490,- Kč životnost 15 a více let

Cena filtračního média je 749,- Kč životnost 1 rok

Náklady na 15 let: 2 490,- Kč + (749,- Kč x 15) = 13 725,- Kč

 

2. Běžný kartušový filtr do vířivky:

Cena filtru je 1 200,- Kč – životnost 1 rok

Náklady na 15 let: 1 200,- Kč x 15 = 18 000,- Kč

 

Z toho vyplývá, že úspora na 15leté období při používání tohto filtrů je 4 275,- Kč, a tedy 285,- Kč/rok na jeden filtr. Pokud máte ve vířivce 2 filtry, je to úspora cca 570,- Kč ročně.

 

To je ovšem jen primární úspora na nákupu filtrů. Sekundárně však ušetříte na spotřebě vody při čištění filtrů a snížíte také spotřebu chemických látek na čištění běžných filtrů a na úpravu vody ve vířivce. Ten největší přínos je ovšem nesmírný komfort. Už žádné čištění filtrů proudem vody, nemluvě o tom, pokud jste to dělali v zimě venku. Tento filtr do vířivky jednoduše vyjmete, otevřete a vyjmete kuličky, které dáte do pračky.

 

 

Filtr do vířivky

 

filtr do virivky

 

filtr do vířivky

 

 

Tyto speciální filtry do vířivky používáme na všech vířivkách na našem testovacím wellness centru. Pokud potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat na 723 703 755 a díky mnohaletým zkušenostem vám rádi poradíme nejen s úpravou vody ve vířivce.

 

uprava vody

 

Reference našich zákazníků na speciální filtr do vířivky

 

Klasický filtr je drahý a s krátkou dobou použitelnosti. Speciální filtr jsme koupili na zkoušku, protože se nám zdálo, že by to mohlo fungovat. Po nějaké době používání je to nesrovnatelné s klasickým filtrem. „Bambule“ vypere bez použití pracího prostředku a je hotovo. Mám dvě sady, takže jedna je vždy připravena k použití. Filtr 100% doporučuji, výborně čistí a finanční náklady – pouze praní v čisté vodě.

Pension L. 

 


Ke koupi speciálního filtru mně vedla větší jemnost filtrace, problémy s kvalitou vody při filtrování papírovým filtrem a čištění papírového filtru. Přesvědčilo nás medium (filtrační kuličky) známé je z pískových filtrací, kde fungovaly perfektně. Teď je všechno super:

 1. Filtrace – mnohem lépe vyčištěná voda
 2. Manipulace při čištění filtru
 3. Žádné kyselé xichty při odklopení termokrytu… voda je prostě křišťálová

Rozhodně filtr doporučuji všem, rozdíl vás vystřelí z bačkor. Nabízíte řešení, které všichni, kdo má vířivku, hledá.

Minarik 

 


Měl jsem problém se stále zakalenou vodou. Filtr je naprosto dokonalý. Voda je nyní čistá a ušetřím čas i finance za častou výměnu vody. Doporučuji, je to něco co opravdu funguje + skvělá komunikace s prodejcem a rychlé dodání.

Radek K.

 


Ke koupi mě vedl fakt, že ho nemusím kupovat tak často jako ty klasické filtry. Jsem velmi spokojená a líbí se mi, že ho můžu prát v pračce. Doporučuji vás s ohledem na ochotu a vstřícnost.

Barbora

 


Mám rád sodní obchodní partnery a doporučuji Vás svým známým.

Lubomír K.

 


Měla jsem nedostatečně vyčištěnou vodu kartušovým filtrem, který patřil k vířivce. Tento filtr čistí vodu líp, než kartušový filtr, filtrační kuličky se dají jednoduše vyprat v pračce a vyměnit. Filtr bych lidem určitě doporučila, jen by mohl být lépe uzavíratelný. Pan Andrej Kéry mi skvěle poradil i při výběru bezchlorové chemie.

Helena O.

 


Filtr mi byl doporučen a jsem spokojen.

Miroslav S.

 


Chtěl jsem zkvalitnit původní filtraci. Zkusil jsem váš filtr a funguje výrobně a dobře se čistí.

Lorenc

 


S filtrací jsem naprosto spokojen a proto jsem si vzal dvě náplně a jen v pravidelnou dobu je vyměním. Filtr i prodejce určitě doporučuji.

Milan

 


Dobrý den, Váš filtr mám sice krátce, asi 3 týdny, ale už první zkušenosti jsou oproti kartušovým filtrům vynikající. Asi dokáže sbírat menší nečistoty! A čištění je oproti starému filtru neskutečné. Zatímco starý filtr se čistil velmi pracně a zatím je třeba založit filtr druhý nebo se musel odmočit v čističi, tento Váš je suprový v tom, že vatové kuličky vysypu do pračky kde za půl hodinu jsou připraveny k dalšímu použití !
Jsem rád, že jsem vás objeví na internetu a že jsem s objednáním vašeho fitra udělal velmi dobře!

Přeji hodně úspěchů Vlado

 


Nový filtr je skvělý po praktické stránce, nerad bych se vracel ke kartuši. Čistotu vody subjektivně vnímám jako lepší. Možná přidávám více chemie, ale vyváží to praktičnost.

Roman K., Ostrava

 


Dobrý den, chci Vám velice poděkovat za radu a zprostředkování koupě specielního filtru do vířivky a bezchlorové chemie . S obojím jsme velice spokojeni , tak krásně průzračnou vodu, jako máme teď jsme ještě neměli 🙂 !  Dám na Vás i co se týče doplňkové chemie proti usazování bakterií na stěnách vířivky . Přesto, že není nejlevnější , objednám ji u vás ještě dnes .

Helena O., Stěměchy

 


Díky nespokojenosti s originálními papírovými filtry jsem narazil na ten váš. Jsem velice spokojeně. Dá se po vyprání dále používat. Máme s ním ty nejlepší zkušenosti. Prodejce doporučuji pro kvalitní výrobky a rychlost dodání.

Kumpan

 


Zle se mi čistil původní filtr a proto jsem hledala jiné řešení filtrování. Filtr je super a údržba taky.

Renáta B.

 


Běžný filtr jsme museli často měnit. U tohoto se mi líbila jeho praktičnost. Při užívání oceňuji jeho snadnou údržbu a možnost rychle vyprat a znovu použít. Je mnohem lepší než ten běžný. S výrobkem i s jeho dodáním jsme spokojeni.

Andrea P.

 


Nedobré zkušenosti s předchozími filtry ve vířivce mě vedly k hledání. S filtrem jsem velmi spokojen. Líbí se mi jeho jednoduchost a přitom skvělá funkčnost. Filtr doporučuji poněvadž vše funguje jak má, za relativně málo peněz hodně muziky. Vynikající schopnost filtrace s dlouhodobým účinkem.

Jiří Š.

 


Nejlepší filtr co znám. splňuje přesně, co jsem chtěl – čistou vodu

Jaroslav D.

 


Filtr vydrží déle než klasické filtry. Propláchnou Savem a pak vyperu. Spokojenost, filtruje lépe. Oceňuji ochotu a rychlé vybavení.

Marta Š.

 


Dobrý den. Chtěla bych pochválit a poděkovat. Filtry máme necelých 14 dní a musíme uznat, že voda je skutečně   o dost lepší i voňavější. Děkujeme za ochotu a přejeme mnoho úspěchů v podnikání.

M+M Vogeltanzovi


Filtr je perfektní, snadná údržba, prostě OK!

Anna H.

 


Filtr je velmi účinný. Nemám problémy s vodou prakticky 12 měsíců. S prodejcem jsem velmi spokojen.

Anonym

 

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

43 Komentáře

  • Andrej

   Hezký den,

   Speciální filtr a jeho filtrační médium je cca 10X účinnější než klasický vířivkový filtr.

   Pro správné objednání filtrační nádoby nám napište na lukas @ welldo . cz, jakou máte vířivku, a pošlete fotku s rozměrem
   filtru a případně fotku závitu.

   Děkujeme

   Odpovědět
  • Bohuslav Plachý

   Dobrý den, nikde nevidím ani nečtu jak se připevňuje, šroubuje, zda má vnitřní závit, či vnější a jaký rozměr, průměr, vůbec celkové rozměry koše na kuličky.. Konkrétně mi jde o případné použití ve vířivce Brixi, od fy ALBIXON

   Odpovědět
 1. Vlado

  Dobrý den, Váš filtr mám sice krátce, asi 3 týdny, ale už první zkušenosti jsou oproti kartušovým filtrům vynikající. Asi dokáže sbírat menší nečistoty! A čištění je oproti starému filtru neskutečné. Zatímco starý filtr se čistil velmi pracně a zatím je třeba založit filtr druhý nebo se musel odmočit v čističi, tento Váš je suprový v tom, že vatové kuličky vysypu do pračky kde za půl hodinu jsou připraveny k dalšímu použití !
  Jsem rád, že jsem vás objeví na internetu a že jsem s objednáním vašeho fitra udělal velmi dobře!

  Přeji hodně úspěchů Vlado

  Odpovědět
 2. Tománková Marcela

  Dobrý den,
  mám pěnovou vířivku NetSpa Vita Pěnová vířivka 111210 je vhodný tento filtr i na tento typ vířivek.
  Děkuji

  Odpovědět
  • Andrej

   Hezký den,

   na pěnovou vířivku lze vyrobit filtr na míru. Napište nám však konkrétní dotaz na [email protected] i s přesným typem vířivky (případně web odkazem), ideálně také s web odkazem na filtr, který aktuálně používáte abychom věděli jeho technické specifikace.

   Odpovědět
 3. Martin Vlček

  Zdravím, lze použít do vířivky typu Wellis od Mountfieldu. Děkuji Vlček

  Odpovědět
 4. Petr Navara

  Mame virivku Caretta a chtel bych vas filtr. Ve vode mam magnesium.
  Jde o vhodne reseni?

  Odpovědět
  • Andrej

   Hezký den,

   Nemám zkušenosti s magnesiem ve vodě, ale filtrační médium vyfiltruje vše od 3 mikronů, nic efektivnějšího nemáme a ani neznám.

   Jaký konkrétní problém vám to s vodou dělá?

   PS: díval jsem se na vířivku, kterou máte, ale nevidím jakou používá filtraci, tedy ani ani jaký filtr máte. Pošlete mi případně i odkaz na filtr, který aktuálně používáte.

   Odpovědět
 5. Pavel Hermann

  Dobrý den.
  Jaký vhodný filtr je třeba pořídit do SwimSpa Marquis ATV 14 sport.Děkuji Hermann

  Odpovědět
 6. Miroslav Šmatolán

  Dobrý den, lze použít filtr pro vířivku Intex PureSpa™ SC-WF20.

  Odpovědět
   • Davídek

    A to nejde to filtracní medium dát do stávající nádoby co je součástí viřivky pure spa to se musí koupit nový Royal filtr do nafukovací vířivky 145x152mm

    Odpovědět
 7. Pavel Pelisek

  Do nafukovací vířivky se dá vás filtr také použít?

  Odpovědět
 8. Loubal Milan

  Dobrý den,mám vířivku BELATRIX MONTANA 130
  kartušoví filtr má vnitřní šroubení.Bude se hodit filtr do vířivky.Milan

  Odpovědět
 9. Emanuel Vambera

  Dobrý den,
  mám nafukovací vířivku LAY-Z-SPA (Bestway) s filtrem na papírovou kartuši. Který z těchto vašich filtrů bych si měl zakoupit?
  Děkuji

  Odpovědět
 10. Taťána

  Dobrý den, máme nafukovací vířivku Intex Pure Spa. Dá se použít váš filtr? Děkuji.

  Odpovědět
 11. Jaroslav

  Dobrý den, mám naf.vířivku LAY-Z-SPA Maldives. Který filtr mám koupit?

  Odpovědět
 12. Jaroslav

  Dobrý den , mám vířivku Spring od Relax na Max .
  Jaký filtr potřebuji zakoupit?
  Děkuji.

  Odpovědět
 13. Petra krakorová

  Dobrý den,
  jaký filtr velikostne by jsme měli zakoupit do virivky IQUE CAPRI GOLD? Děkuji za odpověď

  Odpovědět
 14. Krakorova Petra

  Dobrý den ,
  Máme virivku IQUE CAPRI GOLD S MÍRAMI KARTUSOVEHO FILTRU
  Rozměry: výška 23,5cm, průměr 13cm, průměr vrchního závitu 5cm, průměr spodního závitu 5cm.

  DĚKUJI KRAKOROVA

  Odpovědět
 15. Dana Eichler

  Dobrý den máme nafukovací vířivku Net spa Silver prosím je i na tuhle vířivku speciální filtr?

  Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *