Čištění filtrů vířivky – úprava vody ve vířivce

Důkladné čištění filtrů vířivky má obrovský vliv nejen na čistotu, ale také na jiskru a kvalitu vody ve vaší vířivce. Ale není čištění filtrů vířivky jako čištění.

 

Začneme klasicky napuštěním vířivky novou vodou. V České republice je ve většině oblastí poměrně tvrdá voda, někde také se zvýšeným obsahem železa nebo manganu. I přesto, že má vaše vířivka kvalitní filtry, je nesmírně důležité v prvních 10 či 14 dnech filtry důkladně oplachovat tekoucí vodou, nejlépe každý druhý den, abyste filtry zbavili vodního kamene.

„Předejdete tak ucpání většiny mikrootvorů filtrační tkaniny, díky kterému si znehodnocujete filtry vířivky.“

Nejen, že filtrační účinek zanedbaných filtrů bude menší, trpí tím také cirkulační – filtrační čerpadlo a snižuje se rovněž hydromasážní výkon nebo hlučnost vaší vířivky.

Osvědčený postup čištění filtrů vířivky

Nám se jako nejlepší postup čištění filtrů vířivky během prvních 10 – 14 dnů osvědčil tento:

1. Vyndejte filtry z vířivky, vezměte si čistý kbelík a pomocí čističe filtrů připojeného na hadici důkladně vystříkejte každý záhyb filtru. V kbelíku vidíte, jak moc je voda kalná. Až bude kbelík plný, vyprázdněte jej a postup opakujte do té doby, než vám zůstane kýbl plný čistě průzračné vody. V tu chvíli víte, že jste filtry vířivky důkladně vyčistili od všeho, co by mohla voda rozpustit.

2. Po prvních 14 dnech od napuštění už stačí filtry vířivky pouze čistit podle své potřeby. Ideálně jednou nebo dvakrát týdně, to záleží hlavně na tom, jak často budete vířivku používat. Při takovémto čištění sami postupujeme podobně jako při čištění během prvních 14 dní. Ovšem rozdíl je v tom, že používáme SpaBalancerFilterClean Clasic nebo Natural.

3. Když už máte filtry bezvadně vyčištěny vodou (tedy když už po opláchnutí filtrů zůstane v kbelíku průzračně čistá voda), dejte je do vhodné nádoby a následně do roztoku vody a již výše zmíněných prostředků na čištění podle návodu. Filtry nechte v roztoku 24 hodin a potom je opět důkladně oplachujte vodou, dokud nezůstane opět čistá průzračná voda.

„Tyto zmíněné prostředky dokážou dokonale rozpustit všechny mastnoty, tuky a zažranou špínu i z mikrootvorů filtru.“

 

cisteni filtru ve virivce spabalancer

 

Rozhodně se na to ale příliš nespoléhejte a prvních 14 dní provádějte čištění pořádně. Zejména tehdy, když máte doma tvrdou vodu. Jinak by došlo doslova k zabetonování filtrů a ani ten nejlepší čistič by jim nevrátil 100% funkčnost. Pokud nebude průtok vody přes filtry dostatečný, může se vám na displeji zobrazit „vířivka chyba E90„.

Pokud nečistíte filtry nad kbelíkem, nikdy je nevyčistíte dokonale, jelikož už po chvilce proplachování (ať už na trávě, dlažbě nebo ve sprše) se vám bude zdát, že jde čistá voda a s čištěním byste skončili. Uvidíte, že když to vyzkoušíte nad kbelíkem, neuvěříte vlastním očím, kolik kalu z vodního kamene se bude stále a stále vyplavovat z filtrů.

„Když začnete čistit filtry každý druhý den, bude to mnohem jednodušší.“

Vodu ve vířivce máme stále krásně čistou, bez chloru nebo jiných těžkých chemikálií a vždy připravenou na vyzkoušení a vzájemné porovnávání jednotlivých vířivek, co se týče jejich pohodlí a hydromasážních systémů. Kromě toho, s důkladně vyčištěnými filtry do vířivky bude mnohem nižší také spotřeba dezinfekčních prostředků a vy tak ušetříte peníze. A navíc budete mít ve své vířivce zdravější vodu.

 

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *