Jak se starat o vodu v nafukovací vířivce?

Starat se o vodu v nafukovací vířivce je o trochu náročnější než úprava vody v akrylových vířivkách. V čem přesně spočívá?

Požadavky na pečlivější úpravu vody u nafukovací vířivky souvisí už s její samotnou konstrukcí, a to především s materiálem, filtračním systémem a také účelem její využívání.

„Mnoho majitelů nafukovacích vířivek má problém udržet

v nich čistou vodu alespoň dva týdny.“

 

Zapáchající voda ve vířivce

Zakalená voda ve vířivce zapáchá a vnitřní stěny vířivky či termokrytu jsou pokryté slizkým povlakem. Jako řešení se nabízí vylití vody, opláchnutí vířivky a napuštění nové vody. Ale neuplyne ani týden a ty stejné problémy se objeví znovu. Více v článku jak často měnit vodu v nafukovací vířivce.

Často se na nás majitelé takových vířivek obrací s žádostí o pomoc. Při koupi jim nikdo neporadil, jak udržet čistou vodu v nafukovací vířivce. V některých případech od prodejce dostali, v jiných si museli sami koupit základní chemii do vířivky. Většinou na bázi chlóru, někdy i bezchlórové, problémy s vodou tím ale nezmizely. Co s tím? Čtěte dál.

My se úpravě vody věnujeme několik let, během kterých jsme vyzkoušeli všechny dostupné prostředky.“

První problém: tvrdost vody

Mezi otázku v případě špatného stavu vody ve vířivce patří také její tvrdost. To je obecně problematika většiny území České republiky. I když budete neustále používat nejrůznější změkčovače vody a podobné chemické prostředky, vodní kámen se bude neustále objevovat a usazovat. Zásadní je, že vodní kámen zanáší nejen vířivku, ale také filtr ve vířivce. Pokud nebude průtok vody přes filtry dostatečný, může se vám na displeji zobrazit „vířivka chyba E90„. Je proto třeba si udělat například test tvrdosti vody u vás doma, se kterým odhalíte možnou příčinu. A také se zaměřit na čištění filtrů.

jak se starat o vodu v nafukovací vířivce

Druhý problém: nedostatečně kvalitní filtrační systém

Mezi to hlavní, jak se starat o vodu v nafukovací vířivce je čištění filtrů. Mnohdy je ale filtrační systém ve vířivkách (obzvláště u nafukovacích vířivek) na špatné úrovni a nemá veškeré požadované schopnosti filtrace. Filtrování vody je tak zcela nedostatečné.

 

Jak se starat o vodu v nafukovací vířivce

Kromě toho, že filtr čistí vodu, měli byste se ale starat i o filtr jako takový, a to nejen po pořízení, ale po celou dobu, co vířivku využíváte. Pokud nevíte, jak čistit kartušový filtr u vířivky, podívejte se na náš článek a inspirujte se.

Je také potřeba, abyste se zaměřili i na další příslušenství pro čištění vody ve vířivce například na externí mikrofiltraci, neboť ta dokáže přefiltrovat i ty nejmenší částečky (již od 3 mikronů zatímco běžné papírové filtrační kartuše vše od 40 – 60 mikronů), a tím dokonale vyčistit vodu. Je to opravdu výkonná filtrace, její používání je snadné, úsporné a tiché. Ušetříte tím nejen finance, čas, ale i nervy. Nenahradí to ale běžnou úpravu a dezinfekci vody. Proto byste se měli spolehnout i na další příslušenství, o kterém se zmiňujeme v dalším odstavci.

Mikrofiltraci je velmi snadné a rychlé uvést do provozu, a to u jakékoliv vířivky, swim spa, ale i menšího bazénu. 

Již zmíněná mikrofiltrace působí velmi dobře ve spojení s prostředky pro bezchlórovou úpravu vody, jakými je například bezchlorový dezinfekční prostředek Kyrol TC. Společně zajistí to, že voda ve vířivce bude vždy dokonale čistá, zdravá a nezávadná.

Bezchlórová chemie má spoustu výhod. Je šetrná k lidskému zdraví i k přírodě. 

V našem showroomu máme hned několik vířivek, které musí být neustále v té nejlepší formě, aby si je zákazníci mohli kdykoliv nezávazně vyzkoušet. Díky tomu máme prostor a možnost každý prostředek pro úpravu vody vyzkoušet. Podle vlastních zkušeností dosáhnete nejlepších výsledků s použitím bezchlorové chemie určené pro úpravu vody ve vířivkách, ale také bazénech či swim spa.

Úprava vody ve vířivce stojí na 3 základních faktorech: pH, filtrace, cirkulace a dezinfekce vody. Věnovali jsme se tomu v článku: Úprava vody ve vířivce aneb jak často měnit vodu ve vířivce. Také se nám osvědčila tato bezchlorová dezinfekce vody.

Konkrétně nás nejvíce oslovily produkty Aqua Excellent, které poskytují komplexní péči. Jsou opravdu účinné a jejich použití je navíc velmi jednoduché.

„Pokud přijdete k nám, rádi vám ukážeme, jak se
starat o vodu v nafukovací vířivce správně,
aby vám vydržela dlouho zdravá a čistá.“

Ve vodě, zvláště pak ve vířivce, se to hemží drobným životem, tedy mikroorganismy, které jsou lidským okem neviditelné. Čím je voda teplejší, tím rychleji se množí. Produkty Aqua Excellent mají silnější dezinfekční účinek než jiné prostředky pro úpravu vody ve vířivkách.

Důležité je ale také to, že zabraňují v potrubí vířivek vzniku biofilmu, který je plný bakterií, tedy nejčastějších příčin problémů s vodou ve vířivce. Pomocí prostředků Aqua Excellent All in One lze udržet vodu čistou, zcela bez zápachu a také bez oslizlých stěn nafukovací vířivky. V případě potřeby se s námi můžete kdykoliv poradit – jsme zde pro vás!

 

uprava vody

 

KONTAKTUJTE NÁS:
723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

4 Komentáře

  1. Jana

    Dobrý den. Chtěla bych poradit zda do nafukovací výřivky SPA MáRINEX lze použít čistá dešťová voda. Jak se o ní postarat, aby tam vydržela sezónu. Díky Knížková.

    Odpovědět
  2. Dáša Kalužová

    Dobrý den, můžete mně prosím doporučit přípravky bezchlórové chemie pro nafukovací vířivku? Vířivka obsahuje pouze výměnný kartušový filtr. Děkuji.

    Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *