Průvodce nákupem swim spa

Už víte, proč si chcete pořídit swim spa. Proč byste si ale měli pořídit právě swim spa ATV značky Marquis? Přečtěte si, co od něj můžete čekat.


Ve swim spa se pojí to nejlepší z vířivky a samostatného nadzemního bazénu. Mezi výhody, které pořízením swim spa získáte, patří vodoléčba ve vyhřívané vodě, vodní aerobik, rehabilitace ve vodě, plavání na místě a možnost setkávání plného zábavy s dětmi a vnoučaty, přáteli či romantických chvilek ve dvou.

Jestliže už jste rozhodnutí si swim spa koupit, pak ale nejspíš sami dobře víte, jaké důvody vás k tomu vedou. Možná si však stále kladete otázku, jaké swim spa si koupit? Jaká značka je nejlepší? Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými značkami a jejich modely? Jak se vyznat v tom velkém množství swim spa na trhu? A jak poznat opravdu kvalitní swim spa?

Něco vás navedlo právě na tuto stránku o swim spa Aquatic Training Vessels™ a věřte, že jste na dobré cestě získat odpovědi na své otázky.

Swim spa ATV jsou již dlouho považovány za nejlepší značku swim spa mezi odborníky v oboru i mezi majiteli swim spa. ATV swim spa se mohou chlubit hodnocením 4,7 z 5 hvězdiček na oblíbeném webu spotřebitelských recenzí ConsumerAffairs.com.

A i naše vlastní zkušenosti nám potvrzují, že swim spa ATV patří k těm nejlepším, co současný trh nabízí. A to hned z několika důvodů:
• kvalita
• výkon
• funkce
• zákaznický servis

 

swim spa ATV vysoká kvalita materiálů
 

Nejlepší kvalita

Vyrobeno v USA

Mnoho amerických výrobců swim spa přesunulo svou výrobu mimo území Spojených států, ale swim spa ATV se stále vyrábí na americké půdě. ATV je divize společnosti Marquis, což je společnost vlastněná zaměstnanci se sídlem ve městě Independence ve státě Oregon. Všichni zaměstnanci se tak osobně angažují do procesu výroby a záleží jim na tom, aby byl každý model zpracován s použitím tradičních i nejmodernějších postupů a mohl se pyšnit tím nejlepším řemeslným zpracováním.

„Pečlivě se dohlíží také na výběr použitých materiálů.“

 

Stejná skořápka jako u prvotřídních jachet

Skořápky swim spa se běžně vyrábí z vakuově lisovaného akrylátového plechu. Ale swim spa ATV jsou vyrobeny z kovalentně vázané makromolekulární pryskyřice, jaká se používá u trupů špičkových jachet.

Použití akrylové skořápky má své opodstatnění u vířivky s objemem okolo 1 500 litrů. U vířivky, jejíž objem se blíží 10 000 litrů už ovšem nedostačují. U takto velké povrchové plochy totiž není akrylát schopen udržet svou strukturální integritu a během přepravy či instalace může docházet k deformacím.

„Obrovská váha takto velkého objemu vody navíc postupně přispívá k mnohem závažnějším poškozením.“

Skořápky swim spa ATV vyrobené z nejmodernější kovalentně vázané makromolekulární pryskyřičné struktury, která je vysoce odolná vůči popraskání, delaminaci a dalším poškozením běžným u bazénů, vířivek a swim spa z akrylátu či ABS plastu.

 

Správná instalace swim spa ATV Marquis je důležitá

 

Unibody rám ze skelných vláken

Vnější rám skořápky swim spa ATV je vyrobený ze skelných vláken, která zajišťují jednolitou konstrukci klínků. Ta swim spa ATV poskytuje zcela jedinečnou a bezkonkurenční strukturální integritu a tuhost.

„Někteří zákazníci označují swim spa ATV jako tank!“

Díky použití prvotřídních materiálů si můžete být jisti, že vám vaše investice dlouho vydrží a bude dobře sloužit.

 

Prémiová izolace

Swim spa ATV mají oproti jiným značkám swim spa vynikající tepelnou a zvukovou izolaci. Prémiová pěna ve spreji Icynene® je odolná vůči vlhkosti, plísním a sněti. Celopěnová izolace snižuje přenos tepla a šetří tak vaše výdaje za spotřebovanou energii.

Dva vysoce kvalitní kryty DuraCover® s pěnou o hustotě 32,04 kg/m³, s lineárním tepelným těsněním po celé délce a s dvojitě prošívaným vinylem námořní kvality chrání horní část swim spa a pomáhají vám na energii ušetřit ještě více.

 

Exteriér odolný proti povětrnostním vlivům

ATV jsou jediné swim spa, které nabízejí vnější skříně DuraWood™ s ještě odolnějším vylepšeným koextrudovaným polymerním kompozitem. Tento doplněk je volitelný a získáte díky němu také nové možnosti barevného provedení vašeho swim spa: odstíny Ash nebo Espresso. DuraWood není k dispozici u modelů swim spa V150P nebo V150W.

swim spa ATV nejlepší výkon

 

Nejlepší výkon

Pokročilý hydrodynamický průtok

Swim spa ATV jsou navržena tak, aby poskytovala vysoký průtok schopný adaptovat se na širokou škálu vodních aktivit. Vysokoprůtokové pumpy, plovací trysky a vztlakové trysky ATV-17 Kona generují vysoký průtok, který ohromil dokonce i elitní plavce.

Šest plaveckých trysek Whitewater-4™, které můžete vidět na obrázku výše, jsou každá vybavená 1palcovým otvorem a důmyslným stahovacím portem. Ten díky dvěma čerpadlům poskytuje až 25% navýšení výkonu.

„Tak silný protiproud nenabízí žádné jiné swim spa!“

Pro středně pokročilé plavce doporučujeme model ATV-17 Sport nebo jeho menší sourozence ATV-14 Sport s ekvivalentním výkonem. Fitness nadšencům a rekreačním plavcům jsou pak určeny modely ATV-14 Splash, V150P a V150W.

 

Vysokoprůtoková terapie

Každé swim spa ATV má zabudovaná hydroterapeutická masážní sedadla nabízející různé zdravotní a wellness benefity. Swim spa ATV mohou těžit z téměř 40 let inovací a výzkumu v oblasti vodoléčby, které se věnuje společnost Marquis®. Jádrem filozofie designu Marquis je vysokoprůtoková terapie, která optimalizuje průtok vody a poskytuje vynikající terapeutické výhody. Není divu, že ATV jsou tak oblíbené mezi lidmi s vážnými zdravotními problémy a také mezi těmi, kterým vodní terapie pomáhá udržet kvalitu života.

Co vlastně vysokoprůtoková terapie je? Představte si, že stojíte po prsa uprostřed zurčícího potoka nebo řeky. Průtok vody není nijak vysoký, voda ale i tak na vaše tělo vyvíjí obrovskou váhu, a to kvůli velkému objemu vody, která na tělo tlačí. Vysokoprůtoková terapie swim spa ATV uplatňuje podobný princip.

„Dodáním co největšího množství vody při nízkém tlaku dosahují masážní sedadla hlubšího pronikání do svalové tkáně, aniž by způsobily nepříjemné pocity na pokožce.“

Masáže v jiných swim spa jsou často nepříjemné, bolí, svědí a nebo pálí; máte při nich pocit, jakoby se vám do kůže zavrtávaly stovky drobných nehtů. ATV terapie s vysokým průtokem se ale podobá masáži od skutečného profesionálního maséra v masážním salónu. Při ní vám bude dobře, budete se postupně uvolňovat a vychutnávat si uspokojivé a blahodárné hydromasážní účinky.

swim spa ATV nejlepší výbava

Nejlepší funkce

Ergonomie a bezpečnost

Ergonomie swim spa, tedy to, jak je swim spa pohodlné a jak jednoduše se používá, je něco, v čem mnoho modelů zaostává. A bohužel také mnoho nových majitelů swim spa má tendenci ergonomii podceňovat a nevěnovat jí dostatečnou pozornost. Tomu, jak se ve svém novém swim spa cítí, se začnou věnovat teprve poté, co si swim spa koupí, nechají dovézt a naistalovat. A to už bývá mnohdy pozdě. V čem jsou swim spa ATV tak jedinečné?

Jsou prostornější! Se skutečnou hloubkou vody až 135 cm a inovativními prohnutými bočními liniemi pro větší šířku až 198 cm poskytují ATV prostornější cvičební plochu oproti jiným značkám swim spa. Část určená pro plavání je dostatečně prostorná, čistá a také tichá. Při plavání vás nebude rušit žádný neohrabaný, objemný a hlasitý generátor proudění. Vy si budete moci nerušeně užívat mimořádnou volnost pohybu, která umožňuje lepší mechaniku plavání (zejména pro plavce s dlouhým rozpětím), vodní aerobik v plném rozsahu pohybu a bezstarostné vodní hrátky pro celou rodinu.

Jsou pohodlné a intuitivní! Když je čas uvolnit se a začít relaxovat, víceúrovňová masážní sedadla se postarají o pohodlné posezení pro jakýkoli typ postavy.

„Ať už jste vyšší nebo nižší postavy, v každém swim spa ATV si najdete perfektní sedadlo s tryskami umístěnými přesně na těch správných místech!“

A když sáhnete po ovladačích čerpadel nebo přepínacích ventilech, jsou intuitivně umístěné přesně tam, kde je očekáváte.

Jsou bezpečné a nekloužou! Pro bezpečný vstup i výstup jsou všechna swim spa ATV vybavená schůdky, které odpovídají bezpečnostním specifikacím ANSI/APSP/ICC-6. Hladká a na dotek příjemná povrchová úprava umožňuje neklouzavý pohyb po schodech a také optimální trakci při vodním aerobiku. LED světla podél schodů jsou dalším standardním vybavením, které nabízí lepší viditelnost v noci. Volitelným doplňkem je pak 22bodový LED systém vnitřního osvětlení, který ještě více zlepší viditelnost a zajistí také velkolepou noční atmosféru.

 

Jemně vyladěné vícezónové ovládání

Teprve až uvidíte řídící systém swim spa ATV v akci, plně pochopíte a oceníte flexibilitu celého systému. Výkon a průtok si totiž můžete nastavit přesně podle svých potřeb. Dejte si pořádně do těla při náročném plavání, lehce se prohřejte při mírném cvičení nebo si užijte efekt „líné řeky“, který nabízí prostor pro relaxaci a dostatek bezpečí pro zábavu ve vodě s dětmi.

Ventily 3-2-1 Zone Control™ rozdělují průtok vody a mohou jej celý přidělit konkrétním skupinám trysek nebo jednotlivým terapeutickým sedadlům. Až 3 dvourychlostní čerpadla na model swim spa umožňují ventilům 3-2-1 Zone Control přístup k většímu výkonu, větší kontrole a větší všestrannosti než nabízí jakákoli jiná značka swim spa na trhu. Tyto ventily najdete exkluzivně v modelech ATV-17 Kona, ATV-17 Sport, ATV-14 Sport a ATV-14 Splash.

„Ventily V3™ a systém V-O-L-T™, kterými jsou vybaveny modely V150P a V150W, poskytují díky jedinečné architektuře systému až o 40 % větší objem průtoku v masážních sedadlech.“

Swim spa V150P je vybavené 36 tryskami JET Pods s laminárním prouděním (včetně kuželovitých, přímých a cirkulačních), které jsou rozmístěné mezi osm masážních sedadel. Tři kolosální trysky Whitewater-4 pohánějí konec swim spa pro plavání a dvě další trysky Whitewater-4 jsou umístěné v podlaze, kde poskytují vztlak pro plavání, nebo cílenou terapii nohou a chodidel. Pět regulačních ventilů V3 a hrdlový proudový ventil umožňují izolovat celý průtok vody čerpadlem na konkrétní páry terapeutických sedadel nebo průtok rozdělit mezi sedadla a trysky.

Swim spa V150W je vybavené 21 tryskami JET Pods rozmístěnými mezi čtyři masážní sedadla (včetně dvou v prostoru pro nohy pro uklidňující masáž chodidel a nohou). Čtyři kolosální trysky Whitewater-4 pohánějí rozšířenou oblast pro plavání a cvičení a dva ventily V3 spolu s vytáčením hrdla tryskového ventilu zajišťují dokonalý pocit při jakékoliv činnosti.

 

Úsporné hospodaření s vodou

Úspornost je charakteristickým znakem swim spa ATV. Tato swim spa pečují nejen o vaše zdraví a bezpečnost, ale díky vynikajícímu a vysoce účinnému systému hospodaření s vodou šetří energii, vodu a také pravidelné měsíční náklady na údržbu swim spa (filtry, dezinfekční prostředky apod.).

Systém ConstantClean™ s filtry Vortex a softwarem SmartClean™ ve swim spa ATV jsou zcela jedinečné! Jiné značky swim spa běžně používají cirkulační čerpadlo s nízkým průtokem 24/7, ale swim spa ATV využívají jedno z vysokoprůtokových čerpadel. Přes dva velkoobjemové filtry Vortex protéká až 300 litrů za minutu, což vede k filtraci shora dolů a zepředu dozadu. Namísto nepřetržitého provozu 24 hodin se celý objem vody v nádobě filtruje pětkrát denně, běží tedy pouze 2–1/2 hodiny denně.

„Software SmartClean navíc umožňuje plánovat filtraci na 4-6 týdnů dopředu.“

A aby toho nebylo málo, systém po každém použití swim spa automaticky naplánuje 30minutový čisticí cyklus.

 

swim spa ATV ozonátor

 

Integrovaný ozonátor se vstřikováním Mazzei® je standardním vybavením každého swim spa ATV. Po průchodu filtračním systémem a ohřívačem protéká filtrovaná voda kolem Mazzei injektoru v ozonátoru, kde se mísí s ozónovým plynem (O3). To neutralizuje všechny mikroby a organické sloučeniny ve vodě, které jsou příliš malé na to, aby je zachytily filtry, jsou oxidovány. Po tomto procesu je zbytkový ozón z vody přeměněn zpět na kyslík (O2) a celý proces se znovu opakuje.

„Ozonátor významně zlepšuje efektivitu celého čisticího systému ve swim spa ATV.“

In-line sanitace je volitelnou možností pro modely V150P a V150W. Tento výkonný duální zásobník automatizuje proces sanitace pomocí zásobníku s pomalou dávkou, který postupně dávkuje sanitační prostředek v průběhu 4-6týdnů. Minerální patrona navíc změkčuje vodu až na 4 týdny. Výsledkem je swim spa s křišťálově čistou vodou bez zápachu.

 

Všestranné možnosti cvičení

Zkušení trenéři plavání často používají odporové gumy pro kontrolu plavecké pozice během tréninku. Tyto gumy jsou účinné také při posilování a různých kreativních cvičeních ve vodě i mimo ni.

Swim spa ATV-14 a ATV-17 jsou vybavené upínacími body na každém konci swim spa a dvěma kotevními body pro volitelnou sadu Resistance & Rowing Kit. Sada odporových gum je součástí každého nového ATV-14 nebo ATV-17, u modelů V150 jsou volitelné.

 

Celoroční využitelnost

Ve swim spa ATV máte možnost nastavit teplotu vody v rozmezí 16 až 40 °C a užít si tak maximální komfort po celý rok.

„Podle umístění vašeho swim spa a podle teploty okolního vzduchu můžete swim spa používat v teplém i studeném počasí.“

Nezapomeňte se ale vždy řídit pokyny uvedenými v uživatelské příručce (v angličtině, němčině a francouzštině k dostání zde), a to zejména v extrémních klimatických podmínkách, abyste předešli poškození UV zářením nebo problémům se zamrznutím.

swim spa ATV nejlepší zákaznický servis

Nejlepší zákaznický servis

Místní servis a podpora

Váš místní nezávislý prodejce ATV je specialistou na swim spa, který je schopný najít pro vás to nejvhodnější řešení. Má bohaté znalosti, které pokryjí každý aspekt vlastnictví swim spa: od vodního cvičení, přes vodoléčbu a hydroterapii až po technické požadavky a finanční možnosti.

„Pouze od svého prodejce swim spa ATV můžete získat ty nejlepší informace o konkrétních produktech, cenách, možnostech financování či o instalaci a přípravě místa pro swim spa.“

Váš prodejce swim spa ATV vám zajistí také servis, poradí vám s údržbou, zajistí dodání náhradních dílů a poradí vám ohledně záruky.

Společnosti Marquis a její divizi ATV na zákaznících záleží. Ano, to říkají všichni, ale v ATV vědí, že jsou to právě zákazníci, díky kterým je tato značka považována za momentálně nejlepší na světě v oblasti výroby a prodeje swim spa. Nebýt spokojených zákazníků, ATV by nikdy nemělo takové místo na trhu jaké má. Služby zákazníkům jsou proto na jednom z předních míst a ATV po celém světě spolupracuje s těmi nejlepšími místními prodejci, aby mělo jistotu, že se každému zákazníkovi dostane jen té nejlepší péče.

„A právě díky této prvotřídní péči se může ATV pyšnit oceněním nejlepší swim spa na světě.“

 

Zarezervujte si zkoušení v plném provozu

V našem showroomu máme vystavený testovací model swim spa ATV Kona. Můžete si jej vyzkoušet na vlastní kůži v plném provozu a zjistit, jak vám vyhovuje. Ukážeme vám, jak se ovládá, poradíme s údržbou a zodpovíme všechny vaše dotazy. Nezapomeňte si předem zavolat a domluvit si schůzku.

„Jste připraveni na neuvěřitelný a jedinečný zážitek, jaký vám poskytnou pouze swim spa ATV?“

Naplánujte si zkušební koupel ještě dnes!

 

KONTAKTUJTE NÁS PRO BEZPLATNÉ ODBORNÉ
PORADENSTVÍ A POMOC PŘI VÝBĚRU:

723 703 755 
[email protected]

 

TAKÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT TYTO ČLÁNKY:

0 komentářu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *